arkadaşlar peki buna ne diyeceksniz..bizim köyde tartışma konusu oldu..

Ynt: arkadaşlar peki buna ne diyeceksniz..bizim köyde tartışma konusu oldu..

camkinoz link=topic=21313.msg180108#msg180108 date=1242595456' Alıntı:
ama nh 3 piston diye biliyorum ..fiatda 4 piston ...bunun güçte bir farkı yokmudur...
forumda takip ediyorum 3 piston 4 piston muhabbeti çok uluyor. önemli olan pistonların sayısı değildir.  önemli olan motorun torkudur, çekme  eğilimidir. 
benim valtra a 75 de 3 piston ama 4lü 12 li küçük kalıyor.

birde gerçekten aralarındaki farkı merak ediyorsanız, bu ne tam olaraak tarlada belli olur nede arka arka bağlayarak.
ikisinede toplamda aynı yükü yani traktör artı yük eşit olacak şekilde bir yük bağlayacaksın örneğin 5 er ton yüklü romorkla bayır yukarı bir yarış yaptırın bence kazanan güçte ve çekişte üstündür. tabi bu benim fikrim

İyi güzel de, yarışa kattığın nh 65 56 yeni bir traktör ise ve FIAT 640 da eski bir traktör ise (yani motoru zayıflamışsa), bu yaptığın adaletli bir yarış olur mu yani. Bence her ikisininde motor durumları aynı seviyede olmalı.
(fıat 640 her zaman kraldır derim ben.)

Mühendis link=topic=21313.msg181343#msg181343 date=1243098034' Alıntı:
İyi güzel de, yarışa kattığın nh 65 56 yeni bir traktör ise ve FIAT 640 da eski bir traktör ise (yani motoru zayıflamışsa), bu yaptığın adaletli bir yarış olur mu yani. Bence her ikisininde motor durumları aynı seviyede olmalı.
(fıat 640 her zaman kraldır derim ben.)
burada bildiğim kadarıyla köydeki iki traktör arasında bir karşılaştırma yapılıyor, 640 lığın motoru eski olabilir ama şu anki durumları karşılaştırmada olduğu için eskilik yenilik mevzuu olmasa gerek
genel bir karşılaştırma olsa dediğine katılıyorum..

arkadaşlar bu konuya kapalım ben yazayım da...

bakın bu konuyu ben açtım ..cuma günü köyün zirvesinde bir inşaate kum çıkartıorduk...65-56 s rampaya davrandı ben arkasındayım çıkmasını beklıyom..tabiki umutsuzum burdakı yorumlara göre..65-56 s rampanın yarısında 3 takviyeden 2 takviyeye düştü ama rampayı çıktı..3 den 2 ye çekerken iki patinaj yaptı sadece..

sıra geldı benım 640 lığa çektim 4 takviyeye 3 takviyeye düşmeden rampayı bastım çıktım...

eee nerde bu 65-56 nın yuksek torku ,nerde yeni sistem motor..nerde kardeşim bu traktorun turbosu... koyde tartışma konusu olmuştu doğrudur ama ..efsanenin karşısında 65-56 da az geldii.. çekiş bakımından 640 lık kendi serisinin en iyisi..

iddası olan varsa,benim bi iddaam yok..çıksın gelsin tokat/niksar/arıpınar köyünee..
sarı öküz yatıyo evin altındda....

hadi Allah a emanet olun..

arkadaşlar nh fıat arkasını kullanıyooo traktörü üretirken. nh da fıat gibi bir şey bence aynı gibi bir şeydir güçleri

bizde 640 var herşeyi yeni reflekle lastik filan arka tekerlerde 3 er ağırlık var seri 2 de öyle bi çift sürüyo ki yani tarlaya duman attırıyo yokus yukurı bas sonuna kadar affetmez zaten o traktör bi efsane be bi sivisın kangal ı bi de o sesi yeter

camkinoz link=topic=21313.msg181641#msg181641 date=1243239041' Alıntı:
arkadaşlar bu konuya kapalım ben yazayım da...

bakın bu konuyu ben açtım ..cuma günü köyün zirvesinde bir inşaate kum çıkartıorduk...65-56 s rampaya davrandı ben arkasındayım çıkmasını beklıyom..tabiki umutsuzum burdakı yorumlara göre..65-56 s rampanın yarısında 3 takviyeden 2 takviyeye düştü ama rampayı çıktı..3 den 2 ye çekerken iki patinaj yaptı sadece..

sıra geldı benım 640 lığa çektim 4 takviyeye 3 takviyeye düşmeden rampayı bastım çıktım...

eee nerde bu 65-56 nın yuksek torku ,nerde yeni sistem motor..nerde kardeşim bu traktorun turbosu... koyde tartışma konusu olmuştu doğrudur ama ..efsanenin karşısında 65-56 da az geldii.. çekiş bakımından 640 lık kendi serisinin en iyisi..

iddası olan varsa,benim bi iddaam yok..çıksın gelsin tokat/niksar/arıpınar köyünee..
sarı öküz yatıyo evin altındda....

hadi Allah a emanet olun..
video mevcut mu acaba...bir 640 kullanıcısı olarak merak ettim...