ÖN SÜSPANSİYONU devreye sokunca iş değişiyor...

Ynt: ÖN SÜSPANSİYONU devreye sokunca iş değişiyor...

bu videoyu ... rakiplerin karşılaşması düşüncesinle yayınlamadım.... burda önemli olan vario sistem ... fendt çekmeye başlayınca ,hızlanma devam ediyor ... steyr dede cvt şanzuman var...acaba şanzumanlar farklı mı....

steyr fendt ten çok daha endamllı ağır gibi duruyor ...kimse yorum yapmadı ...arkadaşlar doğrulardan korkmayalım....doğru dünyada en önemli bir şeydir...

cubuklu06 link=topic=21409.msg181840#msg181840 date=1243278133' Alıntı:
abi burda ön süspansiyonu devreye sokunca mı çekiyo??
ön süspansiyon nasıl çekişi artırıyo??
evet ön süspansiyonu devreye sokunca çekiyor...ön süspansiyonda pozitif basınç olduğu için ...zeminle ön tekerlerin tutunması daha iyi sağlanıyor diye düşünüyorum....

atilla link=topic=21409.msg181536#msg181536 date=1243189752' Alıntı:
bu videoyu ... rakiplerin karşılaşması düşüncesinle yayınlamadım.... burda önemli olan vario sistem ... fendt çekmeye başlayınca ,hızlanma devam ediyor ... steyr dede cvt şanzuman var...acaba şanzumanlar farklı mı....

Atilla abi video gerçekten ilginç ön süspansüyonun önemini dahada iyi anlamış oluyoruz iki makinada CVT bildiğim kadarıyla Steyr daki ZF mekanik şanzıman fenotu biliyoruz zaten çetin bir cevize çatmış hakketenki fenot çekmeye başlatınca bide utanmadan hızlanıyor Steyr da ön süspansiyon olaydı daha kıran kırana olabilirdi bu arada steyr çok heybetli hp olarak fazla olabilirmi diye düşünüyorum :D

insomnia link=topic=21409.msg187028#msg187028 date=1244903335' Alıntı:
Atilla abi video gerçekten ilginç ön süspansüyonun önemini dahada iyi anlamış oluyoruz iki makinada CVT bildiğim kadarıyla Steyr daki ZF mekanik şanzıman fenotu biliyoruz zaten çetin bir cevize çatmış hakketenki fenot çekmeye başlatınca bide utanmadan hızlanıyor Steyr da ön süspansiyon olaydı daha kıran kırana olabilirdi bu arada steyr çok heybetli hp olarak fazla olabilirmi diye düşünüyorum :D
tutunmada heybet ikinci pilanda diye düşünüyorum...fendt in 900 serisi hariç diyer traktörleri fazla heybetli değil ... integrasyon süspansiyon sistemi sayesinde , rakiplerinin karşısındaki başarısını görüyoruz...

atilla link=topic=21409.msg187034#msg187034 date=1244903921' Alıntı:
tutunmada heybet ikinci pilanda diye düşünüyorum...fendt in 900 serisi hariç diyer traktörleri fazla heybetli değil ... integrasyon süspansiyon sistemi sayesinde , rakiplerinin karşısındaki başarısını görüyoruz...

çok doğru atilla abi FENDT te dediğiniz gibi heybet bir tek 900 serisinde diğer segmentler bazı muadillerine göre ufakta kalıyor ama dolu dopdolu bir makina ıntegrasyon sistemini sizden öğrendim önemini ve ne işe yaradığını çok iyi biliyorum videoda anlatmış zaten elinize sağlık

burda hem çekiyor , hemde hızlanarak çekmesi önemli...arkadaşlarım bu sadece teknoloji nin anlatımı...marka 2. pilandadır...

STEYR rakibine göre oldukça kalıplı videoyu izlemeden kim kazanır deseler steyr derdim...ama teknik+teknoloji+mühendislik işe girince iş değişiyor ve FENT ' in farkı ortaya çıkıyor...bu arada steyrde yabana atılacak gibi değil gerek tasarım gerekse teknoloji yönünden... yeni modelleri ile ülkemize dönmemesi bir kayıp gibi...paylaşım ve teknik yorumların için teşekkürler abi.....ayrıca uzun süre yorumlarını sitede göremediğimiz imsomnia arkadaşımızın yorumlarını görmek sevindirici...

uzunyayla link=topic=21409.msg187049#msg187049 date=1244905164' Alıntı:
STEYR rakibine göre oldukça kalıplı videoyu izlemeden kim kazanır deseler steyr derdim...ama teknik+teknoloji+mühendislik işe girince iş değişiyor ve FENT ' in farkı ortaya çıkıyor...bu arada steyrde yabana atılacak gibi değil gerek tasarım gerekse teknoloji yönünden... yeni modelleri ile ülkemize dönmemesi bir kayıp gibi...paylaşım ve teknik yorumların için teşekkürler abi.....ayrıca uzun süre yorumlarını sitede göremediğimiz imsomnia arkadaşımızın yorumlarını görmek sevindirici...
erkan kardeşimden bahsediyorsun..2 kez edirneye ziyaretime geldi... fuarda beraberdik...tek bir şey söylemek istiyorum ... erkan ,adam gibi adam... bu tür bireylerin nesli azalıyor diye düşünüyorum...

atilla link=topic=21409.msg187260#msg187260 date=1244935793' Alıntı:
erkan kardeşimden bahsediyorsun..2 kez edirneye ziyaretime geldi... fuarda beraberdik...tek bir şey söylemek istiyorum ... erkan ,adam gibi adam... bu tür bireylerin nesli azalıyor diye düşünüyorum...
parası olan istediği traktörü alır .. ama markette dostluk ve arkadaşlık , kardeşlik satılmıyor...bu önemli....her kez arkadaş olabilir ama dostluk değer biçilmez diye düşünüyorum...

atilla link=topic=21409.msg187260#msg187260 date=1244935793' Alıntı:

teşekkürler atilla abi birçok bilgiyi sizden öğrendim ama dahada önemlisi sizin yolunuzdan ilerleyebiliyorsam ne mutlu bana insanlar herzaman doğru kişileri kendine örnek alıp doğru işler yapmalı ve doğru nesiller yetiştirmeli diye düşünüyorum

Doğru birdir yanlış sonsuz .....A. EFE