hmk 102 b

Ynt: hmk 102 b

hmk ye ne olmuşki dagılsın her işin de üstesinden rahatca gelir hem ekskavatör kullanacak kadar agır hafriyat yok orada yukarda başkanın dedigi gibi bekoyla yumuşatsa fazla zorlanmaz.

yorum yapardımda HMKye şimdi tartışma sayfası olmasın onlarca :) pekte popüler bi makina olmadığını düşünüyorum vede büyük çoğunlukta bunu düşünüyo sadece bu kadar söleyebilirim.ha hiç duymadım efsaneliğini ama türk malı oldundan gönlüm yana sadece. yanlış anlaşılmasın burda hiçbi markayı kötüleme amacım yok yukarda ne olmuşki hmkye sorusuna bi cevabım.

Küçük ve orta büyüklükte firmaların yerli malı olması nedeniyle , fiyatıyla ve garanti kapsamları , kampanyaları ve türkiyedeki parça ağı ile tercih edilen bir marka genelde şahıslarda görüyorum ben hmk çok fazla şirket tercih etmez yakıt ve arızaları nedeniyle , genelde jcb,volvo,cat ve case tercih ediliyor.Bizim buralar sırf şantiye sahası her karede bir beko görmek mümkün bir gün çıktığım gezide gördüğüm bekolar buyrun ;

burak zatenbir makinenin popüler olup olmadıgına bakarsan işte orda kaybedersin yukarda (o makina orada dagılır demişsin )+kalitesini performansını popülerligine baglamışsın yeni gelişen makinenin kalitesine bakacaksın popülerligine degil.buna bir örnek; hitachi 5 yıl öncesine kadar makineleri falzla yaygın degildi türkiye çapında ama ne oldu kaliteyi perfomansını farkettiler şimdi ise cat tan sonra ikinci sırada ok.