5715 hız sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ben acaba 5715 e hız vitesi koydurabilir miyim? a-1 hiç kullanmıyoruz bunu hız vitesi yaptıramazmıyız. bizim buralarda eskiden bazı traktörlere yaptırıyorlarmış sanırım. 5715 ede yaptırabilir miyiz? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Ynt: 5715 hız sorunu

slm arkadaşlar aslında iyi fikir bizim buralarda mf175 cok onların 3 vitesine hız dişlisi takıyorlar 60 yapıyor ve yakıt cok düşüyor aslında ilgililere söylemk lazım

Arkadaşlar hiç boşuna uğraşmayın:

1. si John deere gibi bir firma, birkaç türk çiftçisi istedi diye yılda binlerce adet sattığı ucuz segment bir modelin şanzumanını değiştimez. Hızlısını istiyorsanız bir üst modeli almanızı önerir haklı olarak. E ne kadar ekmek, o kadar köfte.

2.si ise bir şanzumandaki en yavaş vitesi, en hızlı vites haline getirmek öyle iyi ustalıkla falan olacak bir iş değildir. En hızlı vitesi daha hızlı hale getirmek neyse de bu istediğiniz pek mümkün değil. Bunu bırakın servisin yapmasını, fabrika bile yapamaz

Ersan arkaşıma aynen katılıyorum geri vitesinden bende çok şikayetçiyim ama yapıcak birşey yok.. hızlı istiyorsan 5725 veya paraya kıyıp 5720 alıcaksın... başka bir çaresi yok....

ersanakyai link=topic=21503.msg181521#msg181521 date=1243187424' Alıntı:

1. si John deere gibi bir firma, birkaç türk çiftçisi istedi diye yılda binlerce adet sattığı ucuz segment bir modelin şanzumanını değiştimez. Hızlısını istiyorsanız bir üst modeli almanızı önerir haklı olarak. E ne kadar ekmek, o kadar köfte.

2.si ise bir şanzumandaki en yavaş vitesi, en hızlı vites haline getirmek öyle iyi ustalıkla falan olacak bir iş değildir. En hızlı vitesi daha hızlı hale getirmek neyse de bu istediğiniz pek mümkün değil. Bunu bırakın servisin yapmasını, fabrika bile yapamaz
ben bütün bi 5715 lerin sanzumanını değiştirsin demiyorum zaten özel olarak benimkini başvursam değiştirirlermi acaba diyorum

Dediğim gibi en yavaş vitesi en hızlı vites haline getirmek mümkün olmaz. Böyle bir değişiklik yerine şanzumanı baştan yapmak daha kolay olacaktır. Btün miller, dişliler, rulmanlar, şanzumanın şu anki haline göre tasarlanmış. Hatta döküm şanzuman gövdesi bile o boyutlar çerçevesinde tasarlanıyor.

ENes18 link=topic=21503.msg181960#msg181960 date=1243324050' Alıntı:
ben bütün bi 5715 lerin sanzumanını değiştirsin demiyorum zaten özel olarak benimkini başvursam değiştirirlermi acaba diyorum

kardes bırak artık hayaller alemını dunyaya don ... degıstırmek dııl onları hesaplamak test etmek bıle en az 2 sene surer keske hersey soylendıgı kadar kolay olsaydı =)

Ayrıca çok daha önemli bir nokta var atladığın. Bildiğim kadarıyla 5715 te 3 ana vites ve a,b,c takviyeleri var. Sen sadece a1i hızlandırmak istiyorsun. Dediğim gibi bu mümkün değil ama mümkün olsaydı bile sadece a1 hızlanmış olmayacaktı. Yapılacak değişiklikle b1 ve c1 vitesleri de hızlanacak. Dolayısıyla tarlada sık kullandığın vitesler de artık kullanılamaz olacak. Ayrıca bu durumda a1 zaten en hızlı vites olmuyor. c1 vitesi en hızlı vites haline geliyor.

arkadaslar a 1 dedıgınız vıtes degısık hasatlar ıcın yapılmıstır turkıyede olmasada yurt dısında bu vıtesle tarlada
mahsul toplanıyor o yuzden yanı adamlar o kadar degısık tarım yapıyorlarkı
gormeden anlayamazsınız

ersanakyai link=topic=21503.msg181521#msg181521 date=1243187424' Alıntı:

konu için gerekli açıklama yapılmış...konuyu kitliyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...