640 kullanım klavuzu:S

:Sarkadaşlar 640 ı yeni aldığım için fazla bilgim yok
nadasta kaçıncı vites? rampada yüklü hangi vites?
nadasta hidrolik kolu hangi konumda olacak ?vesaire
kullanan arkadaşlar yardıcı olursanı menun olurum

Ynt: 640 kullanım klavuzu:S

nadasda 4 lü 9 numara pulluğu çok rahat çeker. . . yer hazırlarken de düz 2 yle çok rahat çekerrr. . . . sonra 4 5 tonda 1 le 2 yle çeker kullanmaya göre değişir ama fazlada yormamak gerek. . eğer yeni çiftçiysen pulluk a teker tak onu 5 veye 6 ya getir güzel nadas yaparsıN . . . GENELDE BİZİM KÜTAHYA VE KÖYLERİNDE ÜNLÜ ALPLER KULLANILIR. . .

bende eski 640 traktörümden kalma kullanma ve bakım klavuzu var yardımcı olabilirim periyodik bakım tablosuda
ama bu tür şeyler okumayla fazla anlaşılmaz özellikle yolda rampada rampaya hızlı girersin vites düşürürsün aşağıya doğruda arttırırsın traktörü bayıltmadan uygun viteste kalır zaten

kardeşim ben 640 lığı 84 yılında sıfır aldım.ben den iyi bilen olamaz sanırım..
kullanımı çok rahatttır.10 ton yükledim 2 tane pancar yuklu römorku arka arkaya taktım düz yolda 1 le kalkşı yaptım..o zaman ne bu site vardı nede cep kamera ..çekerdımm yanıı..fiat 640 lıkla 4 lü 9 lu pulluğu bizim buralarda 1. vitesde çekiyor..ve bizim buraların toprağıda bayağı ağırdır...
gövdesinden yağ çubuğunun ordan yağ atar ..o yağdan korkma ben ustaya sordumm..fiatların sıfırları dahi atar.motor hırçın çalıştığı için dedii..hidroliği içinde şunu söyleyebilirim..hidrolik kaldırma kolunun altt tarafında bir kol vardır kilit gibi..(hidrolik sabitleyici)o kolu kilitle yükü bindir kollara trakktorun önü kalkar gene hidrolik inmez..önü biraz hafiftir.. arka tekerlere ağırlık takman lazım ,varsa sorun değil.. firenleri de iyidir ama daha iyide olabilirdi..büyük ve güçlü traktor old. için frenleri biraz az geliyo ..ama yağlı fren takılıyo taktırırsan iyi olur..
bu sitede sık sık söylerimm kendi gücündeki en iyi ve en sağlam traktordur.
çok iyi bir tercih yapmışsın kardeşim.. aman fikrini değiştirme... kullan ve gördiyorumm...

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim
mazot deposu kaç lt mazot alır?
ve nadasta kaç saat gider? veya kaç dönüm
nadas yapar? takacağım pulluk 3 lü 14 numara
bizim 1 dönüm 2500 metre kare

kardeşim ben 640 lığı 84 yılında sıfır aldım.ben den iyi bilen olamaz sanırım..
kullanımı çok rahatttır.10 ton yükledim 2 tane pancar yuklu römorku arka arkaya taktım düz yolda 1 le kalkşı yaptım..o zaman ne bu site vardı nede cep kamera ..çekerdımm yanıı..fiat 640 lıkla 4 lü 9 lu pulluğu bizim buralarda 1. vitesde çekiyor..ve bizim buraların toprağıda bayağı ağırdır...
gövdesinden yağ çubuğunun ordan yağ atar ..o yağdan korkma ben ustaya sordumm..fiatların sıfırları dahi atar.motor hırçın çalıştığı için dedii..hidroliği içinde şunu söyleyebilirim..hidrolik kaldırma kolunun altt tarafında bir kol vardır kilit gibi..(hidrolik sabitleyici)o kolu kilitle yükü bindir kollara trakktorun önü kalkar gene hidrolik inmez..önü biraz hafiftir.. arka tekerlere ağırlık takman lazım ,varsa sorun değil.. firenleri de iyidir ama daha iyide olabilirdi..büyük ve güçlü traktor old. için frenleri biraz az geliyo ..ama yağlı fren takılıyo taktırırsan iyi olur..
bu sitede sık sık söylerimm kendi gücündeki en iyi ve en sağlam traktordur.
çok iyi bir tercih yapmışsın kardeşim.. aman fikrini değiştirme... kullan ve gördiyorumm...