sizce hangisi nh -mf -mc -same -erkunt -zetor-jd

arkadaslar bu traktörler arasında iki secim yapmanız gerekirse hangi ikisini tercih edersiniz ve ned

• Kullanılan toplam oy
    53
04.10.2008
4,134
195

[size=10pt]YAKIT-KONFOR-GÜÇ-SERİLİK-ŞANZUMAN VE VİTES LERİN UYUMU,FİYAT VE SAĞLAMLIK acısından degerlendirelim... gercekten fanatiklik olmasın diye iki secim hakkı verdim :) artılarını ve eksilerini degerlendirelim hep beraber özellikle teknik yönden degerlendirmeler yapalım.. sitede teknik bilgisi olan arkadasların degerlendirmelerinide bekliyoruz.. ankete katılan ve yorum yapan herkese tesekkurler şimdiden..[/size]

[glow=red,2,300][size=10pt][size=10pt][size=10pt]iki tane seçim yapınız ankette arkadaşlar iki seçim hakkınız var es gecmeyin :)...[/size][/size][/size][/glow]

Ynt: sizce hangisi nh -mf -mc -same -erkunt -zetor-jd

same nin şanzumanı cok dayanııklı degil diye biliyorum kuzenimde same explorer 85t var.. ve üçücü vites dişlisinde sorun yasadı 1500saatte şuan..

zetor 86 begir 360nm torkuvar
mf-nh-mc- 85 begir ve torkları 345 civarı
jd 80 begir torku ise tam emin değilim fakat 300 civarı
same 82 begir 298nm tork var
case 80yada 83 begir tork da 300 yada320 olması lazım(bu bilgiden tam emin değilim)
valtra 88 begir 320nm torku var
erkunt 75 begir 291nm torku var
motorların güçleri bu şekilde

tesekkurler incesu85 teknik bilgi vermişssin.. tarla performansı acısından bilenler görenler degerlendirirse oda daha guzel olur..
same explorer 85t yi cok kullandım same baya cekişli traktör ama hafif bi bayılma hissedebiliyorsun ama yinede cekiyor biraz agır ama tarlada yoksa çamurda harika çekiyor ve kullanım konforu baya iyi direksiyon hassasiyeti guzel.. erkunt ta direksiyon cok hassas patinaj yok motor bunlara göre biraz küçük ve bogulma olabiliyor.. nh nin 4x4 unu tarlada kullanmadım ama tek çekerini kullandım motoru zehir gibi ama patinajı coktu verimsizdi bu yönden 4x4 leri daha iyidir eminim turbolu olanları.. 3085 inde yakıtı cok diye biliyorum valtranın da öyle..zetor, jd ve mc hiç yok bizim buralarda

yorumlarınızıda bekliyoruz oy verip yorum yapmadan gecmeyin secimlerinizi neden dolayı yaptınızısa yazarsanız daha guzel olur..

arkadaslar artık su mf ve nh fanatıklıgınden vazgecın dunyada nh ve mf dıe motor yok bunlar sadece isim bırınde ıveco dıgerınde ya perkıns ya sısu yada deutz motoru var bunlar bu motorlar altında isim yapıor.tractordata.com gırersenız dunyanın en dayanıklı 10 motorunun ismini gorursunuz bunlar arasında belarus var ımt var ama nh ve mf yok.ben bu anket arasında guc yakıt ve dayanıklılık olarak same ve zetoru secerım,zetorda konfor yok ama same konfor acısındanda guzel bunlardan sonra jd derım

valla ben zetor diyorum arkadaşalar hangi traktör yada hagi traktörün 64 beygiri 5li12 no pulluk çekiyor hangi traktör 2seri de takviye yok dikkat edin 2seride pulluk çekiyor akla fifre zarar bilmiyorum ben zetor diyorum