tek çeker traktör ön lastiği kararsız kaldım hangi tip desen daha uygun oluyor ?

arkadaşlar başak 2073sh a ön lastik almak istiyorum hangi tip almalıyım yorumlarınızı bekliyorum köyde sordum arka teker gibi olan tipler yolda zıplıyormuş galiba ama tarlada kaymıyormuş ?

Ynt: tek çeker traktör ön lastiği kararsız kaldım hangi tip desen daha uygun oluyor ?

aRka tekeR gıbı oLanlar daha uzun omurlu olur belkı yıpranma olarak ama pulluk cekerken felan tekere bakmaktan felegı şaşar o yuzden usttekı gıbı noRmal aL ;)

Ynt: tek çeker traktör ön lastiği kararsız kaldım hangi tip desen daha uygun oluyor ?

üstteki dAha iyi yolda falan aşınmalar daha az oluyor arkalar gibi olanlardan kullandım yol çabuk bitiriyor lastiği ama nadasta çizide faydası war tezekleri kırıyor kullanıslı olarak lassanın üsttekine benzer orjinal 80-66 önleri gibi war onlardan al

tek çeker traktörlerde ön lastiklerin ' ' boyuna çizgi halinde kertikli ' ' (örnek olarak 398lerin orjinal ön lastiği) lastiklerin kullanılması doğrudur..traktör dönemeçlerde daha iyi tutunur...tarlada dönüşlerde ön tekerler daha az kayar....arka tekerlek şeklindeki ön tekerler sadece görünüş olarak takılabilir onun dışında yararı değil aksine zararı vardır kanaatimce...

bence ilk resim dekini al derim marka olarakta petlas al derim çünkü ön lastikler bütün markalarda aynı yeniyor hemen hemen para olarakta en ucuzu petlas

koçisarda birçok kişi ikinci resimdeki dişli lastik taktı.yamaçları yan giderken kaymayı biraz olsun azaltıyormuş.başka bi bilgim yok...

yanlız adam link=topic=21768.msg183683#msg183683 date=1243946661' Alıntı:
bence ilk resim dekini al derim marka olarakta petlas al derim çünkü ön lastikler bütün markalarda aynı yeniyor hemen hemen para olarakta en ucuzu petlas
petlas kullandık 80-66 da hemen bitti 3 yılda orjinal good year lar 91 2004 e kadar gitti

petlas falan hiç önermem romorkte falan gider ama makinede gitmez , tavsiyem goodyear dır ve dediğin gibi arka gibi alırsan yolda zıplatır bizim makine çok zıplatıyor ama çekişte baya bir faydası oluyor bizim için çift çeker ama bizim kepçe , tek çeker için pek faydası olmaz o yüzden üstteki düzü tavsiye ederim

alltaki resimdeki lastik deseni sadece çekici lerde iyi sonuç verir dümenleme için enideal lastik deseni lassa da traktör lastiğinde delassa iyi kanatim budur.

tek çeker traktörde , ön tekerler sadece dümenlemeye yarar..çekiye katkıları olmadığı gibi ..kaba ve kumsal toprakta direksiyonu tam çevirdiğin zaman , traktörü firenlemeye çalışır ...mademki dümenleme esas ... düz kanallı lastikleri öneririm...398 mf lerde vardı....

Düz lastikğin faydaları:
1):Yoldaki ön takım zıplamalarını ve aşınmayı en aza indirir.
Dişli lastğin faydaları vARe zararları:
1):Tek çeker traktörlerin manevra çapları yüksek oldugu için çabuk aşınmalar ve zıplamalar olur.
2):ikileme tohum vs.yan kaymaları birazcık bile olsa önleyebiliyor.
NoT:KISACA SÖYLEMEK GEREKİRSE KOŞULLAR HANGİSİNİ GEREKTİRİYORSA ONU AL. TERCİH SENİN MARKA BENİM[GOODYEAR]

naıl_59 link=topic=21768.msg186810#msg186810 date=1244846536' Alıntı:
tek çekerde her zaman düz kanallının farklı olduğunu göreceksin denemeni tavsiye ederim
bu arada hemşerimide tebrik edeyim...

teşekkür ederim!
atilla link=topic=21768.msg186760#msg186760 date=1244840067' Alıntı:
tek çeker traktörde , ön tekerler sadece dümenlemeye yarar..çekiye katkıları olmadığı gibi ..kaba ve kumsal toprakta direksiyonu tam çevirdiğin zaman , traktörü firenlemeye çalışır ...mademki dümenleme esas ... düz kanallı lastikleri öneririm...398 mf lerde vardı....
bende tebrik ederim