Konya Şekerden çiftçiye büyük destek

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, üretici ortaklarına 13 milyon liralık motorin desteği vereceklerini bildirdi.

--------------------------------------------------------------------------------

Konuk, yaptığı yazılı açıklamada, kısa süre önce aldıkları pancarın bedelinin tamamını ödediklerini hatırlatırken, krizin üreticiyi ve özellikle de üretimi etkilemesi için üreticiye her türlü desteği sağladıklarını kaydetti.

Krizin üretim ile aşılabileceğini vurgulayan Konuk, açıklamasında şöyle devam etti:

' ' Özellikle de tarımsal üretim, hem geniş kitlelere sağladığı refah hem de yarattığı katma değer itibarıyla kriz ortamlarında ekonominin can simitlerinden biridir. Kriz ortamından çıkılmaya başlandığına dair olumlu havanın yayıldığı şu günlerde, rehavete kapılmadan kıt kaynakların daha rasyonel ve verimli kullanılmasıyla, kritik eşikten, hem ülkemiz hem de tarım sektörü derin yaralar almadan geçebilir.

Biz Konya Şeker olarak, üretimin temel girdilerini çiftçilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Pancar bedellerinin ödemesini tamamladık. Şimdi de 13 milyon lira tutarında 5,7 milyon litrelik motorin desteğini üreticilerimize dağıtıyoruz. ' '