çeki kolu

Ynt: çeki kolu

üst çekide yük çekilirken traktörün ağırlık merkezi ekseni arka tekerlere yaklaşmakta yani ön tekerlerdeki ağırlık azalmakta buna bağlı olarak ön tekerlerin çekiş gücü azalmakta fakat diğer yanda ağırlık arka tekerlerde fazlalaştığı için arka tekerlerde çekiş gücü artmakta..bu durumda çekiş gücü artıyormu yoksa azalıyormu bunu kestirmek zor ...benim fikrimce...

valla arkadaşlar biz kışın camurda havuç cıkardıgımız için üst cekiyi kullanıyoruz çift ceker motorlarda önede bi motor taktıgımız için sorun olmuyo hatta üst cekide takılı olan motor daha iyi yapışıyor daha cok cekiyor ama önüne motor takmadan çift ceker motora üst cekiye takınca önler iş yapmıyo

valla arkadaşlar biz kışın camurda havuç cıkardıgımız için üst cekiyi kullanıyoruz çift ceker motorlarda önede bi motor taktıgımız için sorun olmuyo hatta üst cekide takılı olan motor daha iyi yapışıyor daha cok cekiyor ama önüne motor takmadan çift ceker motora üst cekiye takınca önler iş yapmıyo
arkadaşa katılıyorum faydası olmasa gavur onu boşuna takmaz oraya havuçta kışın çok faydasını görüyorum önüne bi motor taktınmı daha çok faydası oluyor