Hububat alım fiyatları açıklandı

Arkadaşlar buğdayda taban fiyatı ekmeklik için 500 krş makarnalık buğday 525 krş Arpa için 375 krş olarak açıklanmıştır.

Ynt: Hububat alım fiyatları açıklandı

Eğer ofis adam gibi alım yaparsa bu fiyat çok kötü değil, ben 420-450 arası bekliyordum açıkçası...Desteği ile 540-550 arası olur...Ama önemli olan TMO nun borsada değil ofiste alım yapması, geçen yıllardaki gibi ağzını açmayan bir TMO elemanı gidip borsada oturursa, 3-5 tefeci zahirecinin elinde oyuncak olmaya devam eder çiftçi...Bana sorarsanız bu senenin hakkı, TMO tonuna en az 600 lira vermeliydi, ödemede 45 gün olsun ama en azından fiyat makul olsun...Borsaya 550 ye vereceğimizi devlete 1 ay vadeli 600-650 ye verebilelim yani...

ozan_06 link=topic=21995.msg184775#msg184775 date=1244373457' Alıntı:
Eğer ofis adam gibi alım yaparsa bu fiyat çok kötü değil, ben 420-450 arası bekliyordum açıkçası...Desteği ile 540-550 arası olur...Ama önemli olan TMO nun borsada değil ofiste alım yapması, geçen yıllardaki gibi ağzını açmayan bir TMO elemanı gidip borsada oturursa, 3-5 tefeci zahirecinin elinde oyuncak olmaya devam eder çiftçi...Bana sorarsanız bu senenin hakkı, TMO tonuna en az 600 lira vermeliydi, ödemede 45 gün olsun ama en azından fiyat makul olsun...Borsaya 550 ye vereceğimizi devlete 1 ay vadeli 600-650 ye verebilelim yani...
TMO alacak galiba abi öyle bişey duymuştum geçen gün

cubuklu06 link=topic=21995.msg185346#msg185346 date=1244482224' Alıntı:
TMO alacak galiba abi öyle bişey duymuştum geçen gün

İnşallah alır abicim, geçen sene borsada katil olmamak için zor tuttuk kendimizi... Polatlı borsasındakilerin bir çoğu arkadaşım ama iki ihaleye girdim, yetti...Gerisini ihaleye bile sokmadım, anlaştım birisiyle hepsini aynı fiyattan döktüm ona...Ofisin memuru ağzını bile açamıyordu, çayını içip yol alıyordu akşama...Dedim heralde devlet yok yaa, orman kanunları ile yamyamlar çiftçinin malını bölüşüyor...

KRİZ TEĞET GEÇMEKTEN USANDI BÜYÜKLERİMİZ KRİZ YOK DEMEKTEN USANMADI şyt-*-sa UYAN TÜRKİYE MAZOT GÜBRE KAÇ SENEDE NE KADAR ZAMLANDI MAHSÜL FİYATLARI NERDEYSE DÜŞTÜ at-*-* kız-*sw duva*-*0 uyrra*-*-

İŞÇİ ÜÇ KURUŞ KURUŞ ZAM İÇİN SOKAKLARA DÖKÜLÜYOR ! ÇİFTÇİ MİLLETİN EFENDİSİ YAA AĞZINI AÇIP BİRŞEY DEMİYOR BENCE BİZLERİNDE TEPKİSİNİ ORTAYA KOYMASI LAZIM uyrra*-*-

ozan_06 link=topic=21995.msg185349#msg185349 date=1244483877' Alıntı:
İnşallah alır abicim, geçen sene borsada katil olmamak için zor tuttuk kendimizi... Polatlı borsasındakilerin bir çoğu arkadaşım ama iki ihaleye girdim, yetti...Gerisini ihaleye bile sokmadım, anlaştım birisiyle hepsini aynı fiyattan döktüm ona...Ofisin memuru ağzını bile açamıyordu, çayını içip yol alıyordu akşama...Dedim heralde devlet yok yaa, orman kanunları ile yamyamlar çiftçinin malını bölüşüyor...
valla abi biz ihaleye hiç girmiyoruz anlaştığımız adamlara döküp çıkıyoruz

valla arkadaslar gecensenenın fıyatıtını ancak ruyada goruruz o bır ruzgardı geldı gectı vuran vurdu vuramayan vuruldu 800 kurustu gecensene harmanda busene de 500 525.bende vurulanlar arasınsdayım satmadık beklettık bır hafta once 510 a sattım 45000 tl zarar gecen sene satmadıgım ıcın buyrun ıste boyle durumlar aslında bızdede var bıraz o fıyata kadar cıkmıs daha nerye cıkacak demi.basbakanımızda bagırdı stoktakılar urununuzu elden cıkarın dıye kulak asmadık yandık.allah hayırlısını versın cumlemıze

arkadaşlar çiftçiler olarak bi örgüt kurmaz isek dedelerimizden bu yana nasıl geldiyse öylece biz gençlerde heba olup yani birilerini zengin edip göçücez bu dünyadan artık uyanmalıyız geçte olsa insanca yaşamak adına

geçen sene 800 krş hiç duymadım.çorumda en yüksek ocak şubat aylarında 580 krş gördü.şu anda 500 krş altında.örgütlenme işine gelince kesinlikle haklısın tolga adamlar yunanistan ' da ülkeyi ayaga kaldırıyor bzde tık yok buna dur demek lazım yoksa mahvolacağız....

ozan_06 link=topic=21995.msg184775#msg184775 date=1244373457' Alıntı:
katılıyorum...
ofis bu yıl doğrudan alım yapacakmış die duydum bende
fiyatlar düşük gübreyi1500 e aldık iş bitince düştü çok çiftçinin canı yandı bu fiyatları duyanlar çok kızacak ama elden ne gelir yapacak bişey yok boyun ağecez
her yıl yaptığımız gibi un fabrikalarına dökücez buğdayı

köylü link=topic=21995.msg185525#msg185525 date=1244551106' Alıntı:
temenni ile keşkeyle tüh le yola çıkarsan böyle.hani nerede aglayaan çiftçi.daha dün yine memnunuz diye oy verdiler.durum çok iyi eken ekmeyen belli olsun.
oy işi ayrı başkası gelse daha iyisine garanti verebilirmi?