54c ye liftomatik takılırmı?

Selamün Aleyküm arkadaşlar bazı arkadaşlarımızın bildiği gibi bende 94 model bir 54c fiat traktör var.Ben çok araştırdım ama kesin bir neticeye varamadım bağlı bulunduğumuz ilçedeki newholland servisine sordum takılır dedi fakat traktör fabrikasında çalışan bir arkadaşa araştırttım o da bana takılmaz takılırsa randıman vermez dedi.Şimdi kararsız bir biçimde bekliyorum acaba taktırsammı yoksa taktırmasammı?Bu konuda görüş ve önerilerileriniz bekliyorum arkadaşlar.Teşekkürler.
:S :S :S

Ynt: 54c ye liftomatik takılırmı?

çoğu zaman traktör açıldığında herhangi bir tamirhanede,fabrikada monte edildiği gibi asla olmaz.ortalama sıfır bir traktör fabrikadan çıkınca 10 yıl (türkiye şartlarında) anahtar değmeden.motoru yada şanzumanı açılmadan kullanılabiliyor.bazen istisnalar olabilir.senin 54c ye lift taktırınca orjinal fabrika cıkışı gibi randıman alacağını sanmıyorum.bence edeceğin masrafı traktörün üzerine ekle.ve birkaç yaş daha genç bir traktör al.hem traktör komple yenilenmiş olur.aldığın traktörün nasıl çıkacağı şansına tabi...

Haklısın arkadaşım o konuyu bende düşünmüştüm ama imkanlar nitekim el vermiyor.Saten fazla bir arazim yok o yüzden deyiştirmeyeyim belki alacağım traktör seninde söylediğin gibi iyi çıkmayabilir.Sıfırınada saten gücümüz yetmez.Yorum ve tavsiyelerin için teşekkürler.

ali şen link=topic=22052.msg221845#msg221845 date=1255528464' Alıntı:
liftomatik tam olarak ne işe yarıyor

Tarlada yada diğer zamanlarda hidrolik yükseklik ayarlarını bozmandan sadece bir düğme yada kol ile hidrolik kollarının kaldırılıp tekrar indirilmesine yarıyor.
bu markaya göre oks(erkunt) e-lift (mf) gibi değişik isimlerde olabiliyor. nh yada fiatlarda lift o-matik ismi verilmiş