CASE-İH HAKKINDA BAZI BİLGİLER

Traktörlerin Ferrarisi Türkiye ' de
18.09.2007, 15:11
Koç Topluluğu iştiraklerinden Trakmak, dünyanın en büyük tarım makineleri üreticisi CNH ' nin CASE-IH markasını taşıyan traktör, biçerdöver ve pamuk toplama makinalarını Türk çiftçisinin hizmetine sunacak.

--------------------------------------------------------------------------------

(ANKA) - Koç Topluluğu iştiraklerinden Trakmak, dünyanın en büyük tarım makineleri üreticisi CNH ' nin CASE-IH markalı traktör, biçerdöver ve pamuk toplama makinalarını Türk çiftçisinin hizmetine sunacak.
Trakmak ile CNH arasındaki işbirliğine ilişkin düzenlenen basın toplantısı Rahmi Koç Müzesi ' nde gerçekleştirildi. Toplantıya CNH International CEO ' su Franco Fusignani ve Koç Holding Savunma Sanayi ve Diğer Otomotiv Grubu Başkanı Kudret Önen katıldı. Franco Fusignani, dünyada üstün kalitesi ve yenilikçi özellikleriyle tanınan CASE-IH marka traktör ve tarım makinelerini Koç Topluluğu ' yla birlikte Türkiye ' ye sunmaktan mutlu olduğunu söyledi. Türkiye ' nin CNH ' in küresel stratejisinde önemli yer tuttuğuna dikkat çeken Fusignani, Türkiye ' nin büyük tarım potansiyelinin ' mekanizasyon seviyesinin yükseltilmesi ile ' istenen verime ulaşabileceğini kaydetti.

-'ANKARA ' YA AR-GE MERKEZİ KURDUK'-

CASE-IH markasının Türkiye ' ye gelişinde, grubun önde gelen üretim merkezlerinden Türk Traktör Fabrikası ' nın da önemli bir etken olduğunu söyleyen Fusignani, Türkiye ' de sadece traktörlerle değil, diğer mekanizasyon araçlarıyla da büyümeyi amaçladıklarını vurguladı. CNH grubunun 25 bin 300 çalışanı, 39 üretim, 26 Ar-Ge merkezi ve 160 ülkede 11 bin 600 bayiden oluşan satış ağı ile bir dünya devi olduğuna dikkat çeken Fusignani, grubun 2006 yılında 13 milyar dolar ciroya ulaştığını kaydetti.
CNH ' nin bir Ar-Ge merkezinin de Ankara ' da bulunduğunu hatırlatan Fusignani, 'Sahip olduğumuz deneyim ve zengin ürün gamı ile pazarın teknik açıdan zenginleşmesine katkı sağlayabiliriz. Koç Topluluğu ' nun ve bu işbirliğinin konum itibariyle tarım için önemli bir referans noktası olduğunu vurgulamak isterim. CASE-IH, üstün özellikleri ile pazar geliştikçe sayıları artacak olan profesyonel tarım işletmeleri ve makine müteahhitlerinin beklentilerini karşılayacak bir marka olacaktır ' dedi.

-'TÜRKİYE TARIM İHRACATINDA TEMEL ÜLKELERDEN BİRİ'-

Türkiye ' nin Avrupa ve Asya arasındaki köprü konumuna büyük önem verdiklerini ve Türk tarım sektörünü yakından takip ettiklerini dile getiren Fusignani, Türkiye traktör ihracatında önemli bir ülke. ABD dahil, 52 ülkeye traktör ihraç ediyor.Aynı zamanda Türkiye, tarım ürünleri ihracatında da major ülkelerden biri. Tarım ürünlerine ihtiyacın arttığı bir dönemde tarımın makineleşmesi zorunlu' diye konuştu.

-'8 BİN PAMUK ÇİFTÇİSİ MAKİNEYE GEÇTİ'-

Koç Holding Savunma Sanayi ve Diğer Otomotiv Grubu Başkanı Kudret Önen de Türkiye tarımında hedeflenen üretim ve ihracat miktarlarını yakalayabilmek için üretimde verimliliğin artırılması gerektiğini söyledi. Trakmak ve Türk Traktör ile birlikte Türkiye tarımına birçok ilki getirdiklerini dile getiren Önen, ' Verimlilik ancak yüksek üretim teknikleri ve uygun mekanizasyon araçlarıyla mümkün olabilir ' dedi. CASE-IH markasının ilk olarak 1995 yılında pamuk toplama makinesi ile Türkiye ' ye girdiğini ifade eden Önen, bu kapsamda bugüne kadar 8 bin pamuk çiftçisine eğitim verdiklerini ve bu sayede ülke genelinde makinalı hasada başarıyla geçilebildiğini kaydetti.

-'TÜRKİYE ' DE ÜRETİLECEK, TÜRK PAZARINA SUNULACAK'-

Önen, 2002 yılından bu yana Türkiye ' de Türk Traktör tarafından üretilen JX Serisi traktörlerin 59 ülkeye ihraç edildiğini hatırlatarak, bu serinin Eylül ayından itibaren Türkiye pazarına da sunulacağını ve dünya liginde kendini ispatlamış bu ürünün Türk çiftçisi tarafından da beğenileceğine inandığını ifade etti.

CASE-IH ' in, 55 ' den 535 beygir gücüne uzanan çok geniş bir güç yelpazesinde, farklı ihtiyaçları karşılayabilecek özelliklere sahip modern traktörleri barındırdığına işaret eden Önen, 'Türkiye distribütörlüğü Koç Topluluğu şirketlerinden Trakmak tarafından yapılacak olan CASE-IH markalı traktör ve tarım makineleri, firmanın tecrübesiyle oluşturacağı bayileri tarafından satılacak. Trakmak CASE-IH bayi teşkilatı, Türk çiftçisi için en önemli konulardan satış sonrası servisi de Türkiye çapındaki geniş hizmet ağı ile sağlayacak' diye konuştu.

-'TRAKTÖR PAZARI 40 BİN SEVİYESİNE ÇIKACAK'-

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Önen, CASE-IH markalı ürünlerin fiyatlarının özellikle yüksek beygir gücündeki büyük traktörlerde piyasanın üzerinde seyredeceğini belirtti. Traktör pazarında Türkiye ' de 26 firma bulunduğunu ve şu anda yüzde 35 pazar payına sahip olduklarını dile getiren Önen, 'CASE-IH ile birlikte pazardaki firma sayısı 27 ' ye çıkacak. Biz de pazar payımızı yüzde 5 daha artırmayı planlıyoruz' dedi. Şu anda Türkiye ' deki traktör pazarının 35-36 bin dolayında bulunduğuna dikkat çeken Önen, bu sayının orta vadede 40 bin seviyesine çıkacağını tahmin ettiklerini kaydetti...

Ynt: CASE-İH HAKKINDA BAZI BİLGİLER

case ile newholland ın bırcok parcasının aynı olduğu soylenıyor bilmiyorum ne kadar doğru zıra jx 60 serısını gordum tt65 ile aynıydı

3 silindir lerin daha çabuk arıza yaptığı yolunda bir kanaat var ne derece doğru 4 silindir aynı beygir gücündeki traktörle farkı ne

Daha case görmedim ama kim ne derse desin NH TD80D ile ayniysa süper biseydir. Ama keske su sürüngen vitesi kullanilan viteslere koysalarmis. Kimin isine yararki yavas 1 ve 2 de sürüngen kullanmak. En azindan bizim öyle yavas isimiz yok...