mayınlı araziler sizce ne olmalı

birde biz tartişalım mayınlı arazılerı

• Kullanılan toplam oy
    52
Ynt: mayınlı araziler sizce ne olmalı

birader oradaki insanların kolu bacağı koptu ama niye girdiler mayınlı sahaya aslında kendi işledikleri suçuda tescilliyolar.konumuz bu değil ama bence gercek bu ben vatanın değil cm2 toprağını tozunu bile vermeye karşıyım.Atalarımızın ve dedelerimizin nice zorluklar karşısında yılmadan canları vede kanları pahasına savunduğu toprakları başkalarına peşkeş çekilmesine karşıyım.inşallah bu zihniyete oy verenler pişman olup başlarını taşlara vuruyolardır.

uzunyayla link=topic=22223.msg185578#msg185578 date=1244556480' Alıntı:
bu devletin ordusu mayın temizlemekten acizmi yani işi elin israiline verelim hemde 49 yıllığına...hep gurur duyarız ordumuzla fakat ordu ben temizleyemem diyorsa bu işte bir işvar...

aciz değil ama bazı akıllı yöneticiler terör için çok şehit verdik bide mayın tarama ve temizleme için şehit vermeyelim istiyorlarmış bahane bu! arada para kazanmak değil yani.

ama teknolojik olarak temizleyelim diyen yok yani.

adam yapmış makine belgeselde izledim zırhlı araç 5 m önünde zincirleri sallanan tambur tambur hızla dönüyor zincirler yere 1500kg baskı uyguluyor ve sadace teknolojisi gps (adamların traktörde kullandıkları tarla sürerken boşluk bırakmamak için olanla aynı) ve zırhı kesinlikle her yeri tarıyor patlatıyor ve patlatamadığını parçalıyor. ve günde sadece gündüzleri 5000 ile 10000 metre kare yer temizliyor.
bizim ülkemiz bunu yapacak müh. yok bunu yaptıracak devlet büyüğü yok buna bu işi yapması için verecek vatan sever yok

nkoca link=topic=22223.msg186071#msg186071 date=1244709094' Alıntı:
aciz değil ama bazı akıllı yöneticiler terör için çok şehit verdik bide mayın tarama ve temizleme için şehit vermeyelim istiyorlarmış bahane bu! arada para kazanmak değil yani.

ama teknolojik olarak temizleyelim diyen yok yani.

adam yapmış makine belgeselde izledim zırhlı araç 5 m önünde zincirleri sallanan tambur tambur hızla dönüyor zincirler yere 1500kg baskı uyguluyor ve sadace teknolojisi gps (adamların traktörde kullandıkları tarla sürerken boşluk bırakmamak için olanla aynı) ve zırhı kesinlikle her yeri tarıyor patlatıyor ve patlatamadığını parçalıyor. ve günde sadece gündüzleri 5000 ile 10000 metre kare yer temizliyor.
bizim ülkemiz bunu yapacak müh. yok bunu yaptıracak devlet büyüğü yok buna bu işi yapması için verecek vatan sever yok
aynen katılıyorum...istersek olmayacak bişe yok bence....