FENDT 209 Serie Sivas / Kangal / Kırkpınar Köyü

Ynt: FENDT 209 Serie Sivas / Kangal / Kırkpınar Köyü

mühendisim , traktörlerle hobi olarak ilgileniyorum . traktör bayi sahibi degilim. fendt i yüksek teknolojisinden dolayı takdir ediyorum . jhon deere , case , mf . claas ve diğer traktörler hakkındada , bildiğim ve becerim seviyesinde yorumlarım olmuştur . siteye dikkatli takip etmeni tavsiye ederim . sizin sorunuza cevap verecek mercih değilim diye düşünüyorum...

atilla link=topic=2804.msg27855#msg27855 date=1208535472' Alıntı:
fendt in en düşük ,katogorisindeki 200 serisinde bile , ayna ve mekanizması kaliteliymiş...
atilla bey 209 ların kabini bence hiç hoş değil,traktöre çizmeyle binsen ayağını koymaya yer yok çok dar yapılmış.

samsunbafra link=topic=2804.msg188476#msg188476 date=1245350048' Alıntı:
atilla bey 209 ların kabini bence hiç hoş değil,traktöre çizmeyle binsen ayağını koymaya yer yok çok dar yapılmış.
katılıyorum...ama segmenti onu gerektiriyor diye düşünüyorum...ama sert makina...

Arkadaşlar; bu markanın servisi bayisi distribütörü yedek parçası meksefesi tevzi makarası ikinci eli yok, bunu geçtiğimiz bin küsur mesajda konuyu bilen herkes dile getirdi. Ayrıca çok da pahalı. Mesela klimada Daikin, Kazanda Buderus, Otomobilde Lamborghini, Puroda Cohiba, Sadekarlıta Sevan Usta, Viskide 50 Yılı meşe fıçıda geçirenler, Saatte Vacheron, Penye Tişörtte Kunter, Sörfde F2 gibi çok pahalı olan heryerde bulunmayan, her köşe başında tamircisi parçası taklidi bulunmayan bir takım markalar vardır. Bazı insanlar gider bunları alır. Ecnebiler buna şöyle yaklaşır; 'Deden rokforun tadını bilmiyorsa sen onu anlayamazsın'. Ya da son günlerde Bakanlık birim yoğurt içindeki olması gereken süt miktarını düşürdü, yoğurdun fiyatı azalmadı ama içinde jöle arap zamkı vb gibi bulunan kıvam arttırıcılar arttı, bakınca gene yoğurt gibi görüyorsunuz ama içinde yediğiniz bolca arap zamkı. İşte bu iş de böyle birşey.

Agri_King link=topic=2804.msg188610#msg188610 date=1245362653' Alıntı:
Arkadaşlar; bu markanın servisi bayisi distribütörü yedek parçası meksefesi tevzi makarası ikinci eli yok, bunu geçtiğimiz bin küsur mesajda konuyu bilen herkes dile getirdi. Ayrıca çok da pahalı. Mesela klimada Daikin, Kazanda Buderus, Otomobilde Lamborghini, Puroda Cohiba, Sadekarlıta Sevan Usta, Viskide 50 Yılı meşe fıçıda geçirenler, Saatte Vacheron, Penye Tişörtte Kunter, Sörfde F2 gibi çok pahalı olan heryerde bulunmayan, her köşe başında tamircisi parçası taklidi bulunmayan bir takım markalar vardır. Bazı insanlar gider bunları alır. Ecnebiler buna şöyle yaklaşır; 'Deden rokforun tadını bilmiyorsa sen onu anlayamazsın'. Ya da son günlerde Bakanlık birim yoğurt içindeki olması gereken süt miktarını düşürdü, yoğurdun fiyatı azalmadı ama içinde jöle arap zamkı vb gibi bulunan kıvam arttırıcılar arttı, bakınca gene yoğurt gibi görüyorsunuz ama içinde yediğiniz bolca arap zamkı. İşte bu iş de böyle birşey.
hakkı bey , şu kelimeleri arka arkaya dizmen yokmu...traktör bir kenara...

Yahu üstad, şu admin bi el atıverse de Sadece bu bölüme özel bir Fiyat servis yedek parça ikinci el bölümü açılsa da diğer başlıklar bu meraklıların araya girmelerinden kurtulsa diyorum. Muhtar sözüm sana da. Bi alo de de çözüver şu işi.

Agri_King link=topic=2804.msg188617#msg188617 date=1245363778' Alıntı:
Yahu üstad, şu admin bi el atıverse de Sadece bu bölüme özel bir Fiyat servis yedek parça ikinci el bölümü açılsa da diğer başlıklar bu meraklıların araya girmelerinden kurtulsa diyorum. Muhtar sözüm sana da. Bi alo de de çözüver şu işi.
bakın beyefendi ben atilla beye 209 kabin hakkında yorum yapmıştım ona istinadenmi bu sözleri sarfediyorsun

Bu sitede yazdıklarım -ki yalnız bu bölümde yazıyorum- sadece Muhtara, Erkana, Anıl ' a ve Atilla Hocamadır. Müessesemizde muhatap dışı şahsi gönderme yapılmaz. Havadan nem kapanların adresi Admindir, moderatördür, mahkemedir, ya da şahsımdır. Atarsınız, mahkemeye verirsiniz, gelirsiniz, çözülür olur biter. Benim üstümden başkalarını rahatsız etmezseniz de iyi olur.

Agri_King link=topic=2804.msg188795#msg188795 date=1245436680' Alıntı:
Bu sitede yazdıklarım -ki yalnız bu bölümde yazıyorum- sadece Muhtara, Erkana, Anıl ' a ve Atilla Hocamadır. Müessesemizde muhatap dışı şahsi gönderme yapılmaz. Havadan nem kapanların adresi Admindir, moderatördür, mahkemedir, ya da şahsımdır. Atarsınız, mahkemeye verirsiniz, gelirsiniz, çözülür olur biter. Benim üstümden başkalarını rahatsız etmezseniz de iyi olur.

hakkı abey şu slajı bol bereketiynen paketleyip patentiynen bi gönderin yapacağımı biliyorum ben ya havle vira bismillah deyip bi marşa basıverem gare

Paketler bitti Erkanım. İkinciyi ektik zaten.

Bilgi notu: Slaj diye bir kavram yok. Silaj, silolanmış demektir, silolanmış da dilimizde sıkı korumaya alınmış şeklinde anlaşılması gereken bir kavramdır. Gerçi kredi başvurusunda silaj makinasının ot toplayıcısının satıcı tarafından uluslararası adı 'Pick-Up' şeklinde faturalanmasından meslektaşım bankacılar tarafından tarım kredisinden çıkarılıp taşıt aracı kredisine sokulduğu ortamda herşey normal görünse de doğrusunu tebliğ etmek görevimiz.

Agri_King link=topic=2804.msg188795#msg188795 date=1245436680' Alıntı:
hakkı bey bu konuyu kapatalım ... 927 ye arka ağırlık ilavesi alıyormusun ...ben merak ettim...deposunu doldurunca toplam ağırlık .... allah her keze nasip etsin...

Agri_King link=topic=2804.msg188797#msg188797 date=1245437005' Alıntı:
Paketler bitti Erkanım. İkinciyi ektik zaten.

abey izmir bölgesini bilirim senede 3 mahsül alındığını bol bereketli ola yanlız fatih beyin ekim makinası gramaj hakkındaki anlatımını keyflenerek dinledim bide ikiniz anlatırken sizleri dinlemek isterim