TD85D-En Sevimsiz İşlerden Biri, Süne İlaçlaması

Ynt: TD85D-En Sevimsiz İşlerden Biri, Süne İlaçlaması

Mahsulun bereketli olsun ozan abi süne ilaçlama sevimsiz bir iş insanın içi parçalanıyo ekin ezildikçe ama ne yapacan bütün mahsülünü heba etmektense tekerin ezdiğine bakmayacağız artık paylaşım için tşk.

POYRAZLI SALİH link=topic=22780.msg190364#msg190364 date=1246207418' Alıntı:
Süme için lastikleri değiştirmemişsin baya yatırmışsındır buğdayı

Lastikleri değiştirmek uzun iş Salihciğim, o kadar vakit ayıramadım, biraz çiğnedik ama o kadar olacak, aralı gittim biraz, mümkün mertebe az çiğnemeye çalıştım...Holder gibi sık gitmeye pek gerek yok bunda biliyorsun, bu arada usta birliğine geçtin, katıldın tekrar...Neredesin ve şafak kaç?

ozan_06 link=topic=22780.msg190582#msg190582 date=1246298932' Alıntı:
Lastikleri değiştirmek uzun iş Salihciğim, o kadar vakit ayıramadım, biraz çiğnedik ama o kadar olacak, aralı gittim biraz, mümkün mertebe az çiğnemeye çalıştım...Holder gibi sık gitmeye pek gerek yok bunda biliyorsun, bu arada usta birliğine geçtin, katıldın tekrar...Neredesin ve şafak kaç?

saol Abi
2 ' nci Kolordu 102 ' nci Topçu Alayı Uzunköprü/Edirne
Şafağa gelince hala karanlık...

bu sene bizimkilerde süne ilacı yaptırmış, köyde birinde TL 90A vardı bu sene ince lastik almış ona yaptırdılar...
Polatlıda biçime daha çok varmış, 2 hafta önce Tekirdağda biçim başladı bizim burda da baya biçtiler...

bereketli olsun ozan abi, bu işin sevilecek dediğin gibi hiç bir yanı yok, çiğnediğinemi yanarsın yoksa yüzünün yandığınamı,,bende hiç sevemedim bu işi. bu aradada geçmiş olsun abi,ok kopması büyük kazalara sebebiyetlerden birisi,,

POYRAZLI SALİH link=topic=22780.msg190664#msg190664 date=1246344586' Alıntı:
saol Abi
2 ' nci Kolordu 102 ' nci Topçu Alayı Uzunköprü/Edirne
Şafağa gelince hala karanlık...

bu sene bizimkilerde süne ilacı yaptırmış, köyde birinde TL 90A vardı bu sene ince lastik almış ona yaptırdılar...
Polatlıda biçime daha çok varmış, 2 hafta önce Tekirdağda biçim başladı bizim burda da baya biçtiler...

Arpalara girdik, benim yok gerçi, amcam biçti, kıraç yerde 400 kilo yaptı, ama arpası güzeldi...
Sanırım önümüzdeki hafta içinde gireriz buğdaylarada, daha yaş ama hava ısınıyor, bir günde değişir buğday bilirsin..