TD85D-En Sevimsiz İşlerden Biri, Süne İlaçlaması

Bu hafta sonu en sevimsiz işlerden biri olan süne ilaçlamasını yaptım. Sevimsiz, çünkü biçilecek ekini çiğniyoruz, kimyasal ile dengeyi bozuyoruz, ama sünede tarladan cebe gireni azaltıyor...

Ön tekeri daha ince olmasına rağmen Ford, dönüşlerde TD85 ten daha fazla ekin çiğnediğinden 85'i tercih ettik... İnce teker takmamamızın sebebi, uğraşacak vaktim ve elemanım yok...

İşte bazı fotolar...

Bu arada aslında işe tek traktör ve araoku kullanarak başladık ama ilk tarlaya giderken araokunun taşa sürterek pim kesmesi sonucu özek yerinden çıktı...Traktör birden hafifledi, arkama baktığımda tanker ve römork rampa aşağı bağımsızlığını ilan etmiş gidiyorlardı...10-15 metre gidip birbirlerini makasladılar, böylece devrilmekten kurtuldular ama tankerin oku koptu! Çok ucuz atlattık!!!

Ynt: TD85D-En Sevimsiz İşlerden Biri, Süne İlaçlaması

ozan_06 link=topic=22780.msg187542#msg187542 date=1245012741' Alıntı:
Her yaptığımızı sevmek zorundamıyız kardeşim :D
Seve seve yapmazsan :D Neyse abi sonuçta yapmışsın bitmiş.Geçen gün kendi kendime kulaklarını çınlattım.Under PTO için bilgilendirmen gereken insanlar oldu bulamadım senii :D :)

ozan_06 link=topic=22780.msg187542#msg187542 date=1245012741' Alıntı:
Her yaptığımızı sevmek zorundamıyız kardeşim :D

:D ozan abicim ellerin dert görmesin ... yine zzevkle izledik .... seninle birlikte eş zamnlı olarak takip ediyoruz senin işleri ... inşallah kazasız belasız harmanıda kaldıracaaz hep beraber.... hatta bakarsınn senin ekin biçilirken bir tarlabaşı muhabbeti çevirirz dikkatli ol ...

ÇağRı link=topic=22780.msg187544#msg187544 date=1245012876' Alıntı:
Seve seve yapmazsan :D Neyse abi sonuçta yapmışsın bitmiş.Geçen gün kendi kendime kulaklarını çınlattım.Under PTO için bilgilendirmen gereken insanlar oldu bulamadım senii :D :)

O konu Okay Bey ' in uzmanlık alanı Çağrı, ona danışsaydın :D

ozan_06 link=topic=22780.msg187548#msg187548 date=1245013105' Alıntı:
O konu Okay Bey ' in uzmanlık alanı Çağrı, ona danışsaydın :D
Onu da bulamadım,gerçi ikinizi de pek aramadım yorulduğunuza değmez ama yakında özel bir seminer düzenlersiniz burda herkes nasibini alır.Belki fendtlere de takarlar :D :D :D

okkangal link=topic=22780.msg187545#msg187545 date=1245012946' Alıntı:
:D ozan abicim ellerin dert görmesin ... yine zzevkle izledik .... seninle birlikte eş zamnlı olarak takip ediyoruz senin işleri ... inşallah kazasız belasız harmanıda kaldıracaaz hep beraber.... hatta bakarsınn senin ekin biçilirken bir tarlabaşı muhabbeti çevirirz dikkatli ol ...

Dikkat etmezsem başıma gelirse hiç dikkat etmem kardeşim :D
Aslında çok foto çekemedim, bu sene her operasyonda bir aksilik oldu, pulluğu dağıttım, kazayağında bi sürü macera, ikilemeyi bitirdim, bazılarını üçlemek zorunda bile kaldım Okay...en son dünkü kazayı fotoğraflamak iyi olurdu ama olayla uğraşmaktan foto çekemedim, bide asabiyet had safhadaydı bende :D

ozan_06 link=topic=22780.msg187552#msg187552 date=1245013298' Alıntı:
Dikkat etmezsem başıma gelirse hiç dikkat etmem kardeşim :D
Aslında çok foto çekemedim, bu sene her operasyonda bir aksilik oldu, pulluğu dağıttım, kazayağında bi sürü macera, ikilemeyi bitirdim, bazılarını üçlemek zorunda bile kaldım Okay...en son dünkü kazayı fotoğraflamak iyi olurdu ama olayla uğraşmaktan foto çekemedim, bide asabiyet had safhadaydı bende :D

:D evet insan işi gücü bırakıp foto çekemiyo... başkaları biraz garip karşılıyor....

atilla link=topic=22780.msg187549#msg187549 date=1245013160' Alıntı:
ozan meslektaşım güzel paylaşım...

Teşekkürler Atilla Abi, yeniden seni görmek güzel! Bu arada emektar 5600 yine yetişti yardıma, Fordu görünce seni hatırlıyorum, Bu yaz üşenmezsem onı güzelce toplayacağım...

paylaşım için teşekkürler... benzer bi olayda ben yaşamıştım geçen yaz. suyu doldurdum gidiyordum aynı şekilde traktörde bi rahatlama hissettim :D arkama baktım tankerin kopan oku yolu yararak geliyordu...

ozan_06 link=topic=22780.msg187552#msg187552 date=1245013298' Alıntı:
Aslında çok foto çekemedim, bu sene her operasyonda bir aksilik oldu, pulluğu dağıttım, safhadaydı bende :D
abey öncelikle ellerine sağlık güzel fotolar her nekadr buyutup bakmadıysam:) abı busene zarardasın pulluk kırıldı ok koptu dılım varmıyor amma ;D şüphelenmeye başladım ben senden :) hade hayırlı hasatlar artık

ağır abi link=topic=22780.msg187594#msg187594 date=1245046045' Alıntı:
abey öncelikle ellerine sağlık güzel fotolar her nekadr buyutup bakmadıysam:) abı busene zarardasın pulluk kırıldı ok koptu dılım varmıyor amma ;D şüphelenmeye başladım ben senden :) hade hayırlı hasatlar artık
:D :D

ağır abi link=topic=22780.msg187594#msg187594 date=1245046045' Alıntı:

Ya bu fotlar niye böyle oldu anlamadım..resize olayında mı bi yanlışlık yapıyorum acaba???
Bu arada Hasan, polatlıda rulo makine yapan bulamadım...Gerçi pazardı, sanayide pek açık yer yoktu...Ama aklımda polatlıya bir daha gidişimde yine bakınırım!

ozan_06 link=topic=22780.msg187711#msg187711 date=1245080827' Alıntı:
Ya bu fotlar niye böyle oldu anlamadım..resize olayında mı bi yanlışlık yapıyorum acaba???
Bu arada Hasan, polatlıda rulo makine yapan bulamadım...Gerçi pazardı, sanayide pek açık yer yoktu...Ama aklımda polatlıya bir daha gidişimde yine bakınırım!
abey zengının gonlu olasıya fakırın canı çıkarmıs :D gerek kalmadı aldık makınayı yınede tsk :)

ağır abi link=topic=22780.msg187759#msg187759 date=1245085886' Alıntı:
abey zengının gonlu olasıya fakırın canı çıkarmıs :D gerek kalmadı aldık makınayı yınede tsk :)

Fakire bak, aldığı makineye bak!!! Bide zengine bak, pulluğuna bak :D
Hayırlı olsun, fotolarını koyda görelim şu makineyi Hasanım...

ozan_06 link=topic=22780.msg188231#msg188231 date=1245214412' Alıntı:
Fakire bak, aldığı makineye bak!!! Bide zengine bak, pulluğuna bak :D
Hayırlı olsun, fotolarını koyda görelim şu makineyi Hasanım...
fakıre bak motoruna bak td 85 bınıyor )))