çamurda çalışmak beni çok yordu :))

Ynt: çamurda çalışmak beni çok yordu :))

doganbey1 link=topic=22814.msg188322#msg188322 date=1245263607' Alıntı:
kardeş yıkamasına gerek yok sabahı yine aynı iş
evet arkadaşlar bafranın traktörlerinin eziyetini görüyorsunuz,onun için çamura dayanıklı,pratik ve fazla elektronik olmayan traktörleri tercih ediyoruz

yorumlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar,bizim köyde traktörler yaklaşık bir ay boyunca böyle çamurun içinde çalışıyo,genelde kuyruk mili ile çalışan rotovatörler kullanıyoruz oda traktörü bi hayli yoruyo,Köyün genelinde jd 2030-2130 traktörü var,yıllardır bu işi yapıyolar,

ayhan üstadımızın dediği gibi bu suyun çamurun içinde çalışırken elektronik aksama su damlasının gittiğini düşünürseniz,bizim işler aksar,hatta same nin kuyruk milinin jakının lastiği eskiyince su almış traktör anahtarla çalışmadı,sonra marş dinamosundan çalıştırdık,

ramazanpullu link=topic=22814.msg188303#msg188303 date=1245253552' Alıntı:
paylaşım için sağol güzel resimler
kışın bizde çamurda çalışıyoruz ama sizinkinde su baya fazla
ramazan bizde yazın çalışıyoruz,su var ama soğuk yok,o yönden biraz şanşlıyız sanki,
kRnbL_59 link=topic=22814.msg188282#msg188282 date=1245242981' Alıntı:
işi taRtısmaya dökme aRkadasım..!

aßı o motorun halı ne yaw hmen yıkatsaydın onu sonRa nası temızLencek

iş bitmeden yıkatamıyoruz,sabaha tekrar çamura girecek ,onun için çeltik ekimi ne zaman biterse şöyle sıcak suyla iç dış keseleyerek yıkanıyo sonrada zaten balya işine başlıyo bu defada toz oluyo,

samsunbafra link=topic=22814.msg188026#msg188026 date=1245149189' Alıntı:
erdinç senmisin fotodaki, baya çalıştırmışlar seni,genç adam yorulurmu yaff :)+ rep

yok Ayhan abi bizim şoför,

DoYRaNLı link=topic=22814.msg188373#msg188373 date=1245309426' Alıntı:
yorumlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar,bizim köyde traktörler yaklaşık bir ay boyunca böyle çamurun içinde çalışıyo,genelde kuyruk mili ile çalışan rotovatörler kullanıyoruz oda traktörü bi hayli yoruyo,Köyün genelinde jd 2030-2130 traktörü var,yıllardır bu işi yapıyolar,

ayhan üstadımızın dediği gibi bu suyun çamurun içinde çalışırken elektronik aksama su damlasının gittiğini düşünürseniz,bizim işler aksar,hatta same nin kuyruk milinin jakının lastiği eskiyince su almış traktör anahtarla çalışmadı,sonra marş dinamosundan çalıştırdık,

güzel paylaşım +rep. çeltikçi olupda 2030 2130 u olmayan nadirdir :))

niye ya sen keşana ipsalaya gel gör adamlarda hep 4x4 traktör var ama bizim burda rotavator le yapmıolar lazerle düzlüolar suyu salıolar bole uğraşılmaz beyaw

doganbey1 link=topic=22814.msg188382#msg188382 date=1245315999' Alıntı:
niye ya sen keşana ipsalaya gel gör adamlarda hep 4x4 traktör var ama bizim burda rotavator le yapmıolar lazerle düzlüolar suyu salıolar bole uğraşılmaz beyaw
aynen çok haklsısn bizdede lazer var ama yağmurlardan tarla kurumadı onun için uğraşıyoruz.birde lazerli tarlayı su ile doldurması var ,bizim sular kanaldan akmıyo dalgıç pompalarla yer altından suluyoruz,