John Deere Sulamada.....

Ynt: John Deere Sulamada.....

tümosana gelince yanında bi büyük bi küçük traktör olunca tümosan bana çok kullanışlı geliyo yanında jondere veya 3085 olmasa dedigin gibi ozaman tümosanın yerinde erkunt daha iyi olurdu.ama şimdi tümosanı ufak işlerde kullanmıyom,çok agır işlerede 3085 i kullanıyorum.tümosanın genelde kuyruk milinde kürek ve kepçede kullanıyorum.o yüzden gayet memnunum.

KONYALI ALİ link=topic=22838.msg195880#msg195880 date=1247813811' Alıntı:
evet abi orjinali öyleymiş.bende begenmedim 2. kişiye oturacak yet kalmıyo bende çıkartmayı düşünüyorum zaten.
takım cantasının yerı koltuğun onunde ıkı tane vıda yerı ver ortada tam koltuğun onunde takma yerı ora ilk alırkenkı yerı çamurluk ustü sora oraya takılıyo kardes

[
nforcer link=topic=22838.msg196127#msg196127 date=1247861678' Alıntı:
mf 3,085 den o kadar aşağı kalacağını sanmıyorum..bizim burdaki 74-80 4*4 ler bile çok traktöre kök söktürüyo..
yok kardeş tümosan nerde mf nerde çamur tarlada tümosan kendini zor çıkarıyo mf hem kendini hemde 6 ton bugday çıkarıyo. tümosan nerde 3085 nerde ama tümosanda başka yerlerde iiyi.ama mf nin tozunu yutamaz agır gelir hertarafı tıkanır ozaman.mf iş yaparken sen ne istersen sana uyar ama tümosanda o sana deil sen ona uyacaksıın.mesela mf.ye yolda 25 ton bugdayı arkasına takıyom.hangi vitese takarsan tak zorlasa bile gidiyoo ama tümosan bi vites yukarı taktın mı kesilip gidiyoo alabildigine duman salıyoo yani arada çok faark var

ne alaka kardeş tamamen üstünde alman deutuz motor olmasından kaynaklı bişey ben bunu gömülmüş bi kamyonu çekerkende örnek verebilirim mf tümosanın cevirdigi 2 katı teker hızıyla asılıyo kamyonuu tümosanda en agırlara düşüyoo bi yüksek vites oldumu tam yarıda kesiliyoo.mf nin tekerleri dönmeye başladımı kesilmek ne bilmez mf