traktörlerde, kumsal arazide sert mi , yumuşak lastik mi kullanmak uygun ???

Ynt: traktörlerde, kumsal arazide sert mi , yumuşak lastik mi kullanmak uygun ???

bence yumuşak lastik iyi olur abi hemde balon teker kullanılmalı yere daha iyi bastığı için gücü daha iyi iletir bu da patinajı azaltır...

Ynt: traktörlerde, kumsal arazide sert mi , yumuşak lastik mi kullanmak uygun ???

cubuklu06 link=topic=22841.msg188185#msg188185 date=1245184253' Alıntı:
bence yumuşak lastik iyi olur abi hemde balon teker kullanılmalı yere daha iyi bastığı için gücü daha iyi iletir bu da patinajı azaltır...
Yüzey arttıkça basınç kuvveti artar daha çok çiğner kumsal arazi zaten fazla çekiş gücü istemez.

cubuklu06 link=topic=22841.msg188185#msg188185 date=1245184253' Alıntı:
kumlu arazide , tutunma problemi , yumuşak , sert çok az farkeder...çiftçi için hangisi faydalı ....özellikle çakıllı arazide...

Ynt: traktörlerde, kumsal arazide sert mi , yumuşak lastik mi kullanmak uygun ??

atilla link=topic=22841.msg188462#msg188462 date=1245348086' Alıntı:
kumlu arazide , tutunma problemi , yumuşak , sert çok az farkeder...çiftçi için hangisi faydalı ....özellikle çakıllı arazide...
abi kumlu ve çakıllı arazide lastik aşınması fazla olur sert lastik makbul aşınma az ve geç olsun

cubuklu06 link=topic=22841.msg188465#msg188465 date=1245348533' Alıntı:
abi kumlu ve çakıllı arazide lastik aşınması fazla olur sert lastik makbul aşınma az ve geç olsun
.. düşündürücü bir cevap...

benım jd de suon goodyear takılı ve çok sert arazı yapımız normal sulu arazı lastıkten sıkayetçıyım çok sert ve patınaja çok rahat tutuluyo tercıhım ne sert olsun nede yumusak mesala lassa lastıklerıde bana gore çok yyumusak avruma lastık denemek gerek sız bu konuda bılgı verırsenız sevınırım sayğılar

suleymanjd link=topic=22841.msg188479#msg188479 date=1245350427' Alıntı:
benım jd de suon goodyear takılı ve çok sert arazı yapımız normal sulu arazı lastıkten sıkayetçıyım çok sert ve patınaja çok rahat tutuluyo tercıhım ne sert olsun nede yumusak mesala lassa lastıklerıde bana gore çok yyumusak avruma lastık denemek gerek sız bu konuda bılgı verırsenız sevınırım sayğılar
las....yumuşak lastik ...sorununu çözer diye düşünüyorum...

bence yumuşak ve geniş lastikler kullanılmalı...yüzeyi arttırıp basınç kuvvetini azalmak için bu sayede batmayı azaltıp tutunmayı arttıra biliriz.....ve Atilla abi sorularının yaklaşık hepsine cevap vermeye çalıştım...sonuçlar ne zaman açıklanacak sınavı geçebildim mi :)

bence kumsal arazi oynak bir yapıya sahip olduğu için traktör lastikleri toprağa daha fazla batar ve zorlanır. bu yüzden traktör lastiklerinin toprağa batmasını engellemek içim balon lastik kıllanmalı ve lastiklarin sert bir yapıya sahip olmaları gerekir.Benim düşünçem bu şekilde