akü traktörün önündemi yoksa yan tarafta mı olmalı...

Ynt: akü traktörün önündemi yoksa yan tarafta mı olmalı...

atilla link=topic=22845.msg188221#msg188221 date=1245191018' Alıntı:
son , konum arkadaşlar ...değerlendirmenizi bekliyorum... hepinize saygılar , sevgiler...
SON derken?
yeri neresiyse orda her marka akü yeri yapar
ama radyatör daha rahat hava alsın die yana alıyorlar bu sseferde oksit donma akü gövdesi çatlama falan cok oluyor

şimdeye kadar , teknik olarak yardımcı olmaya çalıştım. ..fendt ve ford 5000 liği severim ..bunu herkez biliyor ..sağlıcakla kalın ... sevgi ve saygılar...

atilla link=topic=22845.msg188223#msg188223 date=1245191523' Alıntı:
şimdeye kadar , teknik olarak yardımcı olmaya çalıştım. ..fendt ve ford 5000 liği severim ..bunu herkez biliyor ..sağlıcakla kalın ... sevgi ve saygılar...
söylenecek söz kalmamış zaten küçük adam olsan kandıralım ama nese edirne bir adım burdan lazım edince gelip bulurum seni

atilla link=topic=22845.msg188221#msg188221 date=1245191018' Alıntı:
son , konum arkadaşlar ...değerlendirmenizi bekliyorum... hepinize saygılar , sevgiler...
atilla link=topic=22845.msg188223#msg188223 date=1245191523' Alıntı:

atilla abi ne iş sanki vede ediyosun gibi geldi bana bende edirnedenim uzunköprünün süleymaniye köyündenim sen neresinrensin

arada bazı huzursuzluklar oldu abemın bıyere gıttıği yok herkez kaldıgı yerden devam abey sen ne dersın bu konu hakkında

ağır abi link=topic=22845.msg195203#msg195203 date=1247602267' Alıntı:
arada bazı huzursuzluklar oldu abemın bıyere gıttıği yok herkez kaldıgı yerden devam abey sen ne dersın bu konu hakkında
traktörün aküsü önde yani radyatörün önünde olduğu zaman , soğutma fanı devredeyken ( VİSCOS FAN ) veya sürekli dönen kilasik fan ....aküden çıkan asitleri radyatöre siçratabilir ...traktörün en fazla sarsan yerleri aks üstüdür ..önde olan akü , ön aksa çok yakın...bağlantıları temassızlık yapabilir ...en az sarsılan yeride traktörün ağırlık merkezinin yeridir ...onun için yan tarafta olması daha mantıklı gibi geliyor bana ...fendt ve claasların yanda diye biliyorum ...bu sadece benim görüşüm...

_MeLiH_ link=topic=22845.msg195253#msg195253 date=1247605629' Alıntı:
Abi Yandada Hoş Bi Görünüm Olmaz Teknik Bakımdan Evet Yanda Olması Daha Uyğun Ama Görünüşü Bozulur Die Düşünüyorum.
katılıyorum kardeşim ama ... bir sürü radyatör akü asit sularından telef oluyor ... özellikle aliminyum radyatörler...diye düşünüyorum...

yanda ama eski usul motor bloğunda değil kabinin altında kendi kutusu war açıkta falanda değil dikkat ettim fendt claasın jd nin büyük serilerinde hep altta yanda

naıl_59 link=topic=22845.msg195265#msg195265 date=1247606810' Alıntı:
yanda ama eski usul motor bloğunda değil kabinin altında kendi kutusu war açıkta falanda değil dikkat ettim fendt claasın jd nin büyük serilerinde hep altta yanda
şimdi oldu tekirdağlı...teşekkür ...+ rep

ayrıca meslek bilgim (elektrik) akü marş ve şarj dinamosuna ne kadar yakın olursa kablo kısaldığı için kayıplar daha az olur sonuçta yüksek amper kayıplar fazla oluyor akü ömründe faydası war

naıl_59 link=topic=22845.msg195268#msg195268 date=1247607178' Alıntı:
ayrıca meslek bilgim (elektrik) akü marş ve şarj dinamosuna ne kadar yakın olursa kablo kısaldığı için kayıplar daha az olur sonuçta yüksek amper kayıplar fazla oluyor akü ömründe faydası war
böyle fikirler alkışlanır ...teşekkürler...