traktör kıyaslamada yapılan yanlışlar.

BU SİTEDE YENİYİM GENELDE MUHABBETLER TRAKTÖRLER ÜZERİNE YAPILIYO AYNI TRAKTÖR İÇİN HERKES FARKLI ŞEYLER SÖYLÜYO.GÜZEL ÜLKEMİZİN HER BÖLGESİNDE TORAK YAPISI VE İKLİMİ FARKLI EKİPMANLAR FARKLI.İNÇLERİ AYNI OLSADA KULLANILAN EKİPMANLARIN MARKASI FARKLI.BENCE KIYASLAMA YAPMAK İÇİN ÇALIŞMA SAATLERİ AYNI
AYNI EKİPMAN VE AYNI HP DEKİ MARKALARI TEST ETMEK LAZIM DİYE DÜŞÜNMEKTEYİN. VEDE HATTA AYNI TARLADA.
NE DERSİNİZ YANILIYOMUYUM.

Ynt: traktör kıyaslamada yapılan yanlışlar.

ebette haklisin farkliliklar tarladan tarlayada fark gosteriyor.
ayini traktor mesala 285s mf ile bizim 'kepir'denilen mevkide herk 40 donum sabahtan ogleden sonra bitiyorsa;
golyeri denilen mevkide nerdeyse nisan ayinda ayni 40 donum ' ; saati 6yi buluyor cunki birinin topragi yumusak traktoru zorlamiyor hizli 1de gidebiliyor ama golyerinde ise agir 1de gidiyor cunki topragi farklilik gosteriyor..
traktor ayni ekipman ayni ama torak farki oldugu icin otomatikman degisiyor..
su saatte su kadar yer surdum hikayesi bana hic inandirici gelmiyor burdaki ana etken topragin yapisi.

Öncelikle tüm kardeşlerimizin mübarek Kurban Bayramlarını tebrik ederim. Keykubat ve Candos kardeşlerime teşekkür ederim. Çünkü gerçekten yarım asırlık bir yanlışı ortaya çıkarttılar. Hatta aynı tarlayı yazın ve güzün sürmede bile çekiş ve yakıt değişiklilikleri oluyor.

evet bence de doğru.aynı üretim bandından çıkan traktörler bile farklılık gösterir.bitanesinin motoru 10 yıl yapılmazkan diğeri 2 yılda rektefelik olur.mazot farklı,toprak farklı,traktör farklı,şoför farklı.atmosfer basıncı farklı,ekipman farklı,hava sıcaklığı farklı.traktörlerin lastik duruları farklı.o zaman siz neyin kavgasını yapıyorsunuz.