VAYYY BEEEEE

Ynt: VAYYY BEEEEE

Erkan bu modelin yakıt ekonomisinin abilerine göre çok da üstün olamayacağını düşünüyorum, umarım yanılırım. Cargo modeli çıkarsa mutlaka alırım ama yakıt konusunda iyimser değilim, şimdilik. Bunu diğer markalar ile kıyas olarak alma, üst serilere göre düşün.

Agri_King link=topic=22865.msg188746#msg188746 date=1245433003' Alıntı:
Erkan bu modelin yakıt ekonomisinin abilerine göre çok da üstün olamayacağını düşünüyorum, umarım yanılırım. Cargo modeli çıkarsa mutlaka alırım ama yakıt konusunda iyimser değilim, şimdilik. Bunu diğer markalar ile kıyas olarak alma, üst serilere göre düşün.

dizelinden kaynaklımı abi

Agri_King link=topic=22865.msg188750#msg188750 date=1245433615' Alıntı:
3 pistonda çok verimli bir dizel makina ile şimdiye kadar karşılaşmadım. Yaz bunu bir kenara, 3-4 yıl içinde 4 silindire geçerlerse güleriz.

abey ben kendimi alıştırdım artık üle falım reklamındaki ihtiyar gibi vuuuuuuuuu demiyorum bence direksiyonu bile fazla kullandılar baksana abi kabin içinde bile sabit tutamıyon gare emme 3 silindirle 115 hp bilmem

Şimdi olay net şu; mısır ekimi için tarla hazırlığında ağır çizel çekerken 7 Traktör dizildik. Ben 415 ile kattım önüme 175 bhp yazan bir makinayı,700 metrelik gidiş gelişlerde saatte 3 tur bindirdim, arada ihtiyaç molası verip gene bindirdim. Sabaha ben 200 litre civarı yaktım öteki 240 litre gibi yaktı. Sonuç olarak ben öteki makinadan 40 dekar kadar fazla iş yaptım. Sorun bu değil, şanjmandan kaynaklı zaten açık fark atıyor, 'iş'te de ekonomide de.. Youtube ' a gir '927 Vario' yaz, önde tek arkada sağlı sollu ikili çayır biçme olan bi 927 yoncanın içinde ne süratle uçuyor gör. Bu zaten bilinen birşey; Benim dediğim ise 3 pistonlunun 4 pistonluya göre aynı silindir hacminde çok ekonomik olmayışı, buna da toplam güç üretimi olarak bakıyorum. Vw Polo ve Hyundai Accent gibi makinalarla olan tecrübem de bunu bana diyor. C4 ve Megane da ise 4 pistonlu başka birşey diyor. Aslında bunu Atilla bey daha anlaşılabilir bi şekilde açıklayabilir sanırım.

Agri_King link=topic=22865.msg188767#msg188767 date=1245434654' Alıntı:
Şimdi olay net şu; mısır ekimi için tarla hazırlığında ağır çizel çekerken 7 Traktör dizildik. Ben 415 ile kattım önüme 175 bhp yazan bir makinayı,700 metrelik gidiş gelişlerde saatte 3 tur bindirdim, arada ihtiyaç molası verip gene bindirdim. Sabaha ben 200 litre civarı yaktım öteki 240 litre gibi yaktı. Sonuç olarak ben öteki makinadan 40 dekar kadar fazla iş yaptım. Sorun bu değil, şanjmandan kaynaklı zaten açık fark atıyor, 'iş'te de ekonomide de.. Youtube ' a gir '927 Vario' yaz, önde tek arkada sağlı sollu ikili çayır biçme olan bi 927 yoncanın içinde ne süratle uçuyor gör. Bu zaten bilinen birşey; Benim dediğim ise 3 pistonlunun 4 pistonluya göre aynı silindir hacminde çok ekonomik olmayışı, buna da toplam güç üretimi olarak bakıyorum. Vw Polo ve Hyundai Accent gibi makinalarla olan tecrübem de bunu bana diyor. C4 ve Megane da ise 4 pistonlu başka birşey diyor. Aslında bunu Atilla bey daha anlaşılabilir bi şekilde açıklayabilir sanırım.

4 hem uygundur hemde caizdir

skoda ve dacıa da sanırım 3 pistonlu makinaları var adamlar sönmüş abi bas diyorum içim yanıyor diyor neden diyorum gitmiyor diyor

hakkı beyin yanında herhalde seyyar yazıcı var ....bravo ...927 yi görmeye değil kullanmaya geleceğim...tatil dönüşü...

Bingo Sayın Hocam.. Malum-u Aliniz memleketin ilk markalı, barkodlu, ıvırlı ve de zıvırlı hemide A kalite hemi de dünya standardı silajlarını çıkardık. Doğal olarak etiket şart idi. Biz de dünyayı talan edüp silajı makina ağzında etiketleyen seyyar yazıcıyı aldık. Geldiğinizde makinacı olarak yaşayacağınız şoklar artıyor. Yani dediğiniz olmasa da yanımda seyyar bi yazıcı bulunmakta.. :)