arkadaşlar biz TRAKTÖR alacağız 286g mi olsun 285 s miii acillll

arkadaşlar biz TRAKTÖR alacağız 286g mi olsun 285 s miii acillll arkadaşlar acil cevap yazmanızı istiyorum bilgi veren herkese teşşekürler

286 g 2001 model 23.5 milyar

285 s 99 model 23.5 milyar orjinal kabin

285 s 97 model 20 milyar

bils-*- bils-*- bils-*-

SİZCE HANGİSİ OLSUN ACİLL BU GÜNLERDE BABAM ALACAK BABAMA SİZLERİN YAZDIĞINIZI DİYECEĞİM TEŞEKKÜRLER KENDİNİZE İYİ BAKIN....

acil acil.........

Ynt: arkadaşlar biz TRAKTÖR alacağız 286g mi olsun 285 s miii acillll

2001 model 286g alın bence hem fazla fiyat farkı yok. 286g motorunun 285s ye göre daha iyileştirilmiş euro motor olması lazım.

bencede 285 s alın. onların klasik hidrolik sistemi hiçbirşeye değişilmez. 286 g lerde biraz farklı tandem pompa olması lazım en küçük hatada 600 tl masraf açıyor.slm.lar..

bnce 285s daha iyi çünkü geçen gün 286 gördüm motor bakımlı temiz bir motora benziodu rolantada arkası bomboş gidiodu çok hava üflüodu motordan bnde 265 var tarla sürerken bile onun te 3 te 1 i kadar üflemiyor..

valla bi arkadaş klasik hidrolik sistemi var demiş hiç bi şeye değişmem demiş.affınıza sığınarak mf nin hidroilk sisteminin neresi iyi bana açıklarmısınız.gözümle gördüm mfler hep hidrolik kaçırıyor.adamda 285 dt vardı durdu motor çalışıor.arkasında aysan var hemen saldı adamda hemen kaldırdı açıklarsanız swinirim

valla doğanbey benim bildiğim ve gördüklerim masseyin hidroliğinin dünyada bir numara olmasıdır. maksat arkasındaki ekipmanı havada tutmak değil. o ekipmanı toprak işlerken aynı seviyede ve traktörün çekişini ve tarlada yürümesini en az engelleyecek şekilde olmasıdır. heralde sen koyu bir nh kullanıcısın. yanılıyosam afbuyur. o senin gördüğün durumu kısaca anlatayım. orta kol bağlantısının yani hassasiyet milindeki teflonun aşınmasıdır. evet arızalanınca biraz işçiliği zor ama bence yinede masseyin hidroliği bir numara derim. çünkü biz orta sınıf traktörler kullanıyoruz. 54c 480,240s 135,265s vbgb. ben daha pulluk batmıyo diye üzerine taş koymuş hiç mf kullanıcısı görmedim. ama her fiat ın pulluğun üzerinde ya bir taş yada ağırlık görebilirsin. eğer görüntüleme fırsatım olursa paylaşmak isterim.saygılar.

yav arkadaşlar kacarmıyım sadece evimde internet yoktu 1 haftadır adam akıllı giremiyodum ama bu gün aldık bizim için hayırlısı olsun yorumlarnııza bakarsak 285 s alın dediniz birazda etrafımızdakilerde öyle dediler bizde öyle aldık
96 model 285s aldık 18000 ytl ye 4000 saat te yorum larınız için cok teşşkürler bu senede ekinler iyi yağmur cok herkesin ekinleri iyidir inşallah cok teşşekürler

yok arkadaşım seni göremeyince öyle zannettik kusura bakma artık yanlış anlamış olabiliriz. ayrıca yeni 285 s MF traktörün hayırlı olsun, ALLAH kaza bela vermesin. ekinleriniz de iyiymiş güle güle hasat edersin inşallah. yani massey cilere bi yenisi daha eklendi hadi hayırlısı. anlş-*s

nail abi ben nh kullanmadım hiç ben STEYR kullanıcısıyım.Yani ben gördüğümü aktardım.Bizde 240 fergusonda vardı ama kullanmak nasip olmadı çalındı neyse 11 seneden beri steyr var alınma ama masseyin hidroliğini koparır.hangi ayar istiyorsan getir ve kilitle ne aşağı oynar ne yukarı.şahsi kanaatimdir saygılar

ben o konuda demedim. doğanbey kardeşim. yanlış anlama benden yaşca küçüksündür heralde. ben toprak işlemede hassasiyet olarak konuyu ele aldım.eğer 240 s yi kullansaydın hele birde bizim gibi 3 ila 5 dekar tarlalarda üstüne birde 5 dak. tarlada 8 tane ahlat ağacı var. hertaraf kök ve taş ozaman farkını görürdün 5 dak. yerde 5 değişken toprak tipi var. yani anlayacağın bizim için hassasiyet çok önemli. yoksa bilhassa nadas lar ağlatır adamı. benim için pulluğun toprağa battığı zamanki derinlik kontrölü çok önemli. mesela 54 c lift-omatk te ben hiç randımanlı nadas yapamadım. zaten o da 125 saat te satıldı sonu sizin 240 a benzedi. evet kötü taraflarının bir kaçını anlatayım MF nin; mesela asla damperli remorkunu başkasına vermiyeceksin, kepçeyide yani hidrolik yağına en ufak bi çapak gekirse valfi tıkıyor ve hidrlk sistemi komple söküp temizliyosun. STEYR e gelince hiç kulanmadım desem yeri ama yinede bir alman esintisi var sağlam ve sade traktör.saygılar.

arakadaşım şu ortamda hala massey mi diyorsun adamlar üretim bile yapmıyorlar makinaların devamı bile gelmiyor başka markalara yönel bence fiat-valtra-vb. gibi mesela..