YENİ ALDIĞIMIZ PALAZOĞLU RÖMORK 6T

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: YENİ ALDIĞIMIZ PALAZOĞLU RÖMORK 6T

hayırlı olsun adaş. hep böyle bi remork almayı hayal ettim. fakat çankırı yapımı SEVİNDİ tek dingil 4 tonluk buldum hesplı ve aldım. senin remorkun sanki bizim 265 s ye büyük gelecek gibi duruyo. heralde senin motorlar büyük galiba. güle güle kullanın.

Senin remorkta iki hortum görününyor kardeş.bunun biri damper birisi fren sanırım.arka dingile fren koymuşlar galiba.pistonda bir esneme payı yok sanırım yanlışın varsa düzelt.frene yağı pompaladığında çok basınç uygulayıp balataya hasar verebilir mi?bir de freni bıraktığında pistondaki yağı boşaltmaya büyükçe bir yay olması lazım.resimde görünmüyor.freni hoşuma gitti.dokundun mu orada kalır.

hepinize teşekkürler arkadaslar fiyatı 8400 tl tarım kredi koop.tan aldım başka yerlerdede aynı fiyatı birde 9100 e dublex lastikli var
nailyetek link=topic=23276.msg190303#msg190303 date=1246179459' Alıntı:
hayırlı olsun adaş. hep böyle bi remork almayı hayal ettim. fakat çankırı yapımı SEVİNDİ tek dingil 4 tonluk buldum hesplı ve aldım. senin remorkun sanki bizim 265 s ye büyük gelecek gibi duruyo. heralde senin motorlar büyük galiba. güle güle kullanın.
büyük deel ya landini 8860 a aldık
ali_kockaya link=topic=23276.msg190339#msg190339 date=1246192540' Alıntı:
Senin remorkta iki hortum görününyor kardeş.bunun biri damper birisi fren sanırım.arka dingile fren koymuşlar galiba.pistonda bir esneme payı yok sanırım yanlışın varsa düzelt.frene yağı pompaladığında çok basınç uygulayıp balataya hasar verebilir mi?bir de freni bıraktığında pistondaki yağı boşaltmaya büyükçe bir yay olması lazım.resimde görünmüyor.freni hoşuma gitti.dokundun mu orada kalır.
evet 2 hortum biri fren daha kullanmadım-bilmiyordum açıkçası fren olacagı gelince römork bende şaşırdım ama sanırım frene basıp tekrar yağı geri salıyorsun kampana yayları itiyor zaten kolu hafif oynatınca salıyor basıncı

nail arkadaşım öncelikle hayırlısı olsun. güle güle kullan. bende de palazoğlunun 10 ton luk olanı var. alırken keşke dublex lastikli olanını 295/ 70 R 19,5 veya 400/ 60 R 15,3 lastikli olanını alsaydın. neden dersen eğer; römorkun yanlış görmediysem 900-16 lastikli. Bu sana keskin dönüşlerde sorun yaratır. dış lastik çemberlerinden kurtulur ve çıkar. bu sana sorun yaratır.
Ali kocakaya arkadaşım fren pistonlarının içinde kendi yayı var. freni verdiğin zaman romörk anında durur. hatta frenlerin ayarlı ise traktörün frenine basmana gerek yok. rampa falan da farketmez direkt traktörü durdurur. freni salmasına gelince kampana içinde ki yayın bi önemi yok. fren pistonunun içinde geri getiren yayı var. nail arkadaşımızdaki römork sanırım sadece ön aks tan frenli. ilave de fren yok. ilavede frenli olsaydı daha emniyetli olurdu.
yinede hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin....

nurdogane link=topic=23276.msg190657#msg190657 date=1246338403' Alıntı:
nail arkadaşım öncelikle hayırlısı olsun. güle güle kullan. bende de palazoğlunun 10 ton luk olanı var. alırken keşke dublex lastikli olanını 295/ 70 R 19,5 veya 400/ 60 R 15,3 lastikli olanını alsaydın. neden dersen eğer; römorkun yanlış görmediysem 900-16 lastikli. Bu sana keskin dönüşlerde sorun yaratır. dış lastik çemberlerinden kurtulur ve çıkar. bu sana sorun yaratır.
Ali kocakaya arkadaşım fren pistonlarının içinde kendi yayı var. freni verdiğin zaman romörk anında durur. hatta frenlerin ayarlı ise traktörün frenine basmana gerek yok. rampa falan da farketmez direkt traktörü durdurur. freni salmasına gelince kampana içinde ki yayın bi önemi yok. fren pistonunun içinde geri getiren yayı var. nail arkadaşımızdaki römork sanırım sadece ön aks tan frenli. ilave de fren yok. ilavede frenli olsaydı daha emniyetli olurdu.
yinede hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin....
saolasın.bizde fazla bi işi yok yani tarla az o yüzden fazla kosulmıyacak araba dublexe gerek yok die düşündüm ama sürüklenme olayı kafama takılıyor keskin dönüşlerde aks kesermi böyle bi sorun olurmu acaba sadece ön dingilde fren war
ben aslında tek dingil çift lastik kafama yatmıştı babam bunu ısrar etti böyle aldık bakalım kullanalım sonuç ne olacak

DÖNÜŞLERDE SORUN OLABİLİR.RÖMORK BOŞKEN SORUN OLACAĞINI SANMIYORUM DA,DOLUYKEN LASTİKLER OTURMUŞ VAZİYETTEYKEN KESKİN DÖNÜŞTE O GERİLİMİ ATAMAZ BİR YERLERE HASAR VEREBİLİR.BU KAMYON GİBİ DEĞİLKİ;DİREKSİYONU KIRDIN MI SIFIRA SIFIR DÖNER.

ali_kockaya link=topic=23276.msg190720#msg190720 date=1246351253' Alıntı:
DÖNÜŞLERDE SORUN OLABİLİR.RÖMORK BOŞKEN SORUN OLACAĞINI SANMIYORUM DA,DOLUYKEN LASTİKLER OTURMUŞ VAZİYETTEYKEN KESKİN DÖNÜŞTE O GERİLİMİ ATAMAZ BİR YERLERE HASAR VEREBİLİR.BU KAMYON GİBİ DEĞİLKİ;DİREKSİYONU KIRDIN MI SIFIRA SIFIR DÖNER.
onun için dikkat etmek zorundayız traktör dt olduğu için biraz rahatız manewra daha az

NAİL ARKADAŞIM BEN KOCAELİNDE OTURUYORUM. ASLINDA İNŞAAT İŞLERİ İLE UĞRAŞIYORUZ VE BU İŞLERE DE YENİ YENİ GİRİYORUZ. O YÜZDEN YORUMLARIM,DÜŞÜNCELERİM VE FİKİRLERİMDE EKSİKLİKLER OLABİLİR.ŞİMDİDEN KUSURA BAKMA.

BİR SENEDİR TRAKTÖRLERLE HAŞIR NEŞİRİM. ŞİMDİ SENİN ROMÖRKÜ DETAYLI İNCELERSEN ARKA AKS İLE KASANIN SONUNDAKİ MESAFE KADAR ÖN AKSTAN ÖN TARAFA KADAR OLAN KASA İÇİNDEKİ YÜKÜ AKS SİSTEMİ YÜKLENİR. BU DA YAKLAŞIK OLARAK SOL ÖN KAPAKTAKİ İZMİT YAZISINDAN SONRAKİ YÜKÜ RÖMORK AKSLARININ YÜKLENEGECİ ANLAMINA GELİR. BUDA KASA İÇİNDEKİ TOPLAM YÜKÜN % 60 INI RÖMORK AKSLARININ YÜKLENECEĞİ ANLAMINA GELİR. BU TRAKTÖRÜN ÇEKİ OKUNA BİNEN YÜKÜ AZALTIR. TONAJDAN ÖTÜRÜ KAFA KALDRMA OLAYI OLMAZ. ŞİMDİ BUNLARI ZATEN BİLİYORUM NİYE SÖYLÜYORSUN DİYEBİLİRSİN. LAKİN BU İŞİN CAN ALICI NOKTASI DA BURDA. ÇEKİ OKUNDA FAZLA YÜK OLMAMASI VE ÇEKİLEN YÜKÜN DE TONAJLI OLMASI PATİNAJ SORUNUNU DOĞURUYOR. AMA KAFA KALDIRMAMASI DA EMNİYET AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ. EN AZINDAN BENİM GİBİ ACEMİLER İÇİN.

BEN SENİN RÖMORKUN BİR BOY BÜYÜĞÜNÜ JD 5725 TRAKTÖRDE KULLANIYORUM. MEMNUNUM. YÜKÜ SARDIM MI TOPLAM KATAR AĞIRLIĞI 18.500 KG MI BULUYOR. BU İSE RAMPA İNİŞLERİNDE TRAKTÖRÜ İTME ANLAMINA GELİYOR. İNİŞ DERKEN ASFALT YOLDAN BAHSEDİYORUM. ZİRA TARLA YOLUNA GİRDİM Mİ BOZUK ZEMİNDEN ÖTÜRÜ ZATEN B KADEMESİ 3. VEYA 4. VİTESTE GİDİYORUM. BU AŞAMADA ÖZELLİKLE B 3. VİTESTE İSE İTME DİYE BİŞEY OLMUYOR. AMA SORUN ASFALT YOLDA GİDERKEN OLUYOR. ÇÜNKÜ TRAKTÖRÜ BU SEFER C KADEMESİNDE KULLANIYORUM. BÖYLE OLUNCA DA RAMPA OLDUMU TRAKTÖRÜ İTEKLİYOR. TRAKTÖR FRENİNİN DE O KADAR Bİ ETKİSİ OLMUYOR. ÇÜNKÜ ASFALT YOLDA 4*2 GİDİYORUM. ÖN TEKERLER FREN YAPMIYOR. ARKA TEKERLERİN DE FRENİ 12.000 KG YÜK + 3.000 KG RÖMORK TOPLAM 15.000 KG YÜKÜ DURDURMAYA YETMİYOR. O ZAMAMAN DA RÖMORK FRENİNİ DEVREYE SOKUYORUM. ALLAH O FREN SİSTEMİNİ BULANDAN, İCAT EDENDEN VE YAPANDAN RAZI OLSUN. MÜKEMMEL BİŞEY. YANLIZ O DORSE FRENİNE GÜVEN FAKAT BAKIMINI AYARINI PERİYODİK OLARAK KONTROL ET. ZİRA ÇOK ETKİLİ FAKAT ÇOK BASİT Bİ SİSTEMİ VAR. MERAKIMDA KAMPANAYI SÖKTÜM VE İNCELEDİM. ONA İSTİNADEN SÖYLÜYORUM.

GEL GELELİM YÜKLÜ İKEN KESKİN MANEVRALARA. RÖMORKU İSTER AZ KULLAN İSTER ÇOK KULLAN FARKETMEZ. YÜKLÜYKEN KESKİN DÖNÜŞ YAPTIĞIN ZAMAN SENİN LASTİKLERİN ÇEMBERLERİ ATACAK LASTİK JANTINDAN ÇIKACAK. ÇÜNKÜ 900-16 LASTİKLER YANAL ZORLANMALARA DAYANIKLI DEĞİLDİRLER.AKSLARA BİŞEY OLMAZ KORKMA. SEN LASTİKLERE DİKKAT ET.

BİZDE 2 TANE TRAKTÖR VAR. JD 5725 VE JD MİLENİO F 75. İKİSİNİ DE ROMÖRKLERİ VE SU TANKERLERİ VAR. UFAĞININ Kİ TEK AKS LI 5 ' ER TONLUK, BÜYÜĞÜNÜN Kİ ÇİFT AKSLI 10 ' AR TONLUK. HEPSİ DE PALAZOĞLU MARKA. UFAĞININ ARAZİDE SAHİP OLDUĞU MANEVRA KABİLİYETİ MAALESEF Kİ BÜYÜĞÜNDE YOK.AMA UFAK TRAKTÖRÜN TAŞIDIĞININ İKİ KATINI RAHAT RAHAT YÜKLÜYORUM. BANAMISIN DEMİYOR. PALAZOĞLUNDAN BÜYÜK ROMÖRKÜ ALDIĞIM ZAMAN EMİN BEY E EN ÇOK NE KADAR YÜKLEYEBİLİRİZ DİYE SORDUM. 12 TON A KADAR BENİM SORUMLULUĞUMDA ÜSTÜNE KARIŞMAM DEDİ. BU ARADA EMİN BEY PALAZOĞLU FİRMASININ SAHİBİ OLUR. BU ZAMANA KADAR 12.500 KG TAŞ SARDIM. AMA AHTIM VAR. Bİ DAHA DENK GELİRSE 14.000 KG SARICAM. BAKALIM RÖMORK TE TRAKTÖR DE NE YAPACAK. TRAKTÖRÜ ALIRKEN BAYİ BANA ŞÖLE MOTÖR BÖYLE MOTÖR :) DİYORDU. GÖRÜCEM MOTÖRÜNÜ:))

NEYSE ARKADAŞIM NACİZENE YORUMLARIM, FİKİRLERİM, DÜŞÜNCELERİM SENİ YANILTMASIN, KAFANI KARIŞTIRMASIN. MAL SENİN MÜLK SENİN, HAYAT SENİN. ALLAH İYİ GÜNLERDE KULLANMAYI NASİP ETSİN....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...