fiğ biçme makinesi ve fiğ biçimi...

Ynt: fiğ biçme makinesi ve fiğ biçimi...

yoncayla fiği kıyaslarsak yanca daha kalitelidir ama fiğde yonca kadar olmasada ona yakın bizim buralarda çok ekililr desteklemeside var masrafını yarı yarya alabililyorsun yulafda ekeriz ama oda yoncayla fiğle kıyaslanamaz besin değeri düşüktür biçmeye gelince çelmakdan şaşmayın derim fiğ biçmesi zordur yonça veya yulaf gibi ayakda durmaz yadar yavaş gitmek gerekiyor bıcakları tatırmazsanız olduğibi yerde kalır ekilirken düzgün hazırlanması gerekir

alk-*s eline sağlık güzel paylaşım ben de düşünüyorum yonca tarlam için ama bizim keşan ve civarında nedense hiç kullanılmıyor böyle makinalar arıza çıkarıyormuş çok diyorlar :( hep tamburlusu var oda yonca köklerini yakar diyorlar kafam karıştı. :S Biraz da araştırdım çok değişik fiyatları var ya 2,5-6,5 arası çift bıçaklı mastarlısı acaba 25 dekar yerim için hangisini alsam? :S ikinci elini bulabilirmiyim kullanılabilir durumda? yonca biçmek içinde biçerdöver bıçağını değiştirmek gerekirmi....

ok-*-s eline emeğine sağlık kardeş çok güzel ve faydalı bir paylaşım olmuş,özellikle bana :D ben de bu sonbaharda kısmetse 15 dk.kadar dere kenarında bir tarlamı yonca ekmeyi düşünüyorum ihşallah...bu yüzden alet edavat araştırması da yapıyorum aylardır...kısıtlı imkanlarla hem işçilikten hem de maliyetten tasarruf etmeliyim sen bu yonca ve takımları konusunda nasılsın?Ayrıca bu paylaştığın biçme makinası galiba patoz zıpkalı dimi :S bizim trakya da pek yok bunlardan genel de tamburlu çayır biçmeler var ama ben yonca köklerine zararlı diye senin paylaştığın gibi bir makine almayı düşünüyorum.Ancak dediğim gibi buralar da bu tür makineler satılmadığı ve kullanılmadığı için iyisi hesaplısı ve kullanışlısını da bilemiyorum.Satış sonrası hizmet yedek parça ve ürünü biçme de performans ta önemli..Neyse kafanı karıştırmayayım daha fazla senden ricam bu paylaştığın makina başta olmak üzere bana yonca ekim ve aletleri ile ilgili bilgi uyy-*s verebilirsen çok sevinirim..Saygılarımla bereketli olsun ürünün... anlş-*s

ok-*-s güzel paylaşım eline emeğine sağlık kardeş anlş-*s bana da bu tip biçerdöver bıçaklı yonca biçmeye lazım va olanlar ya çok pahalı yada çok az yer kaldırıyor elinde ki tip yınca biçmeye bulabilirmiyiz büyük ve uzun selamlar

kesanlı22 link=topic=23356.msg613678#msg613678 date=1341931330' Alıntı:
ok-*-s güzel paylaşım eline emeğine sağlık kardeş anlş-*s bana da bu tip biçerdöver bıçaklı yonca biçmeye lazım va olanlar ya çok pahalı yada çok az yer kaldırıyor elinde ki tip yınca biçmeye bulabilirmiyiz büyük ve uzun selamlar
bende var sana satayım

anlş-*s güzel paylaşım olmuş eline emeğine sağlık kardeş ancak bir iki sorum olacak; :S

Bu makinanın orjınali mi bu yoksa sen sonradan biçerdöver zıpkası mı taktırdın?
Hangi marka ve tek hareketli mi çift hareketli mi? Maliyeti ne bu makinanın? uyy-*s cevapların için şimdiden teşekkür ederim...berektli ve sağlıklı yıllar dilerim.. ok-*-s