mancar sulama :)

Ynt: mancar sulama :)

Abi güzel manzara; hep hayal etmişimdir, ama ne yapalım dedelerimiz(nur içinde yatsınlar) gelip 1300 rakımlı bi tepeye konmuşlar 115 yıl önce ne su var nede sulanacak bi arazi, ancak bizde böyle bakıyoruz.

samsunbafra link=topic=23385.msg192274#msg192274 date=1246814393' Alıntı:
sesimizi duyuramıyor ve hizmet alamıyoruz yolları kapatalım meclisin önüne traktörleri yığalımda bak ozaman hizmete
Doğru söylüyosunda; elimizde birer traktör var onlarıda çeker jandarma parka ondan sonra kurtar kurtarabilirsen. Malum bürokrasi....kimsenin aklınada gelmez bu adamlar hasat yapacak, pancar sökecek diye. Nası olsa dışarda çok almak isteyene. Zaten ikide bi diyolar. Siz maliyetleri düşüremiyonuz diye. İşte dışarda adam buğdayı şu paraya malediyo, pancarı şu kadar dolara, demiyoki adam tarlaya girince öbür ucunu GPRS ile buluyo, bizdaha pulluğu ayarlayamadan öbür başa varıyoz. dön babam dön. Yağcı beygiri misali..

Bizim maliyetleri düşürmemiz için gübre mazot gibi şeyleri dünya çiftçileriyle aynı paraya almalıyız.ben geçen yıl yağmurlamayla pancar kaldırdım.6 sefer suladım.iki tane beslemelik tosunum vardı. petrolcüye yetmedi.10000 tl zara ettim.ota düşürme dilekçemiz kabul olmasa traktör de gidiyordu.

benim pancarı geçen yıl verem otu sardı.(küsküt,kanserotu).komple kapattı.bir ilacı var çok pahalı.ilacı ilk çıktığı anda atmazsan fayda etmiyor.temizlemeye kalktık.küçük bir parça kalsa bile tekrar sarıyor.bu yıl ekmedim.biz birlik olabilsek bu pancarı bir yıl hiç kimse ekmese belki sesimizi duyan olur...

ali_kockaya link=topic=23385.msg192372#msg192372 date=1246821904' Alıntı:
benim pancarı geçen yıl verem otu sardı.(küsküt,kanserotu).komple kapattı.bir ilacı var çok pahalı.ilacı ilk çıktığı anda atmazsan fayda etmiyor.temizlemeye kalktık.küçük bir parça kalsa bile tekrar sarıyor.bu yıl ekmedim.biz birlik olabilsek bu pancarı bir yıl hiç kimse ekmese belki sesimizi duyan olur...
şimdi dıyeceklerım belkı bıraz sana komık ve gulunc gelecek çapa zamanı elıne bır cam sıl kutusu varya ondan al ıcerısıne mazot koy ve capacılara tambıh et sarı kız gordunuzmu benı çağırın de gıt yanına ıkı tıslat bak ıkıncı çapaya kalıomu mazot kuskut otunun dusmanı dıyebılırım

ali_kockaya link=topic=23385.msg192362#msg192362 date=1246821382' Alıntı:
Bizim maliyetleri düşürmemiz için gübre mazot gibi şeyleri dünya çiftçileriyle aynı paraya almalıyız.ben geçen yıl yağmurlamayla pancar kaldırdım.6 sefer suladım.iki tane beslemelik tosunum vardı. petrolcüye yetmedi.10000 tl zara ettim.ota düşürme dilekçemiz kabul olmasa traktör de gidiyordu.
Ya işte ben bu konularıda dile getirelim diyorum. Tamam hoş yenilikleri konusunda uzman abilerle daha ayrıntılı konuşuyoruz ama bu konularıda yazmakta ve paylaşmakta fayda görüyorum. Hele şu destekleme konusu var sayfalarca eksiklerini yazsam yine bitmez. Lakin tv den diyolar şu kadar para verdik çiftçimize destekledik diye tarla sahipleride kaldırdığımız ürünün hepsini alsalar kira yerine yine doymıyacaklar.

ağır abi link=topic=23385.msg192376#msg192376 date=1246822082' Alıntı:
şimdi dıyeceklerım belkı bıraz sana komık ve gulunc gelecek çapa zamanı elıne bır cam sıl kutusu varya ondan al ıcerısıne mazot koy ve capacılara tambıh et sarı kız gordunuzmu benı çağırın de gıt yanına ıkı tıslat bak ıkıncı çapaya kalıomu mazot kuskut otunun dusmanı dıyebılırım
Paylaşım için sağol, Ne demişler? Çok gezenmi bilir, çok okuyanmı? deneriz faydasını görürsek sana dua ederiz. Yanlış anlama ciddiyim.