traktör alımı

merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum.umarım hayırlı olur.tecrülerinizden yararlanmak istiyorum.ilk defa traktör alacagız ama hangi traktör ü alacagımıza kararvermiş degiliz.yardımcı olursanız sevinirim.
şimdilik kendi arazimizde kullanagız o kaddarda büyük olmasına gerek yok.( arazi 14 dönüm narlık yapılacak ve arasına sebze ekilecek.)
bir iki yıl kullanıp daha büyügünü almak istiyoruz .
fiyat aralıgı 15 ile 20 bin
saglam güçlü ve ekonomik ve satmak istedigimizde de degerinden fazla bir şey düşmesin

aklımızdan mf 240 s geçiyor ama 20 000 ytl verdikten sonra daha güçlü alınablirmiydi diye de insan kendine soruyor.
cevaplarınızı bekliyorum

Ynt: traktör alımı

kardeşim benim profilime bakmışsan mf 285 yazıyo eğer sen sıfır almak istiyosan mf 285 i tercih etmeni isterim eğer 2.el veya3 4 istiyosan tabi mf istiyosan 2000 senesinden sonra motor alma derim mesala mf 175 al benim eski traktörüm oydu çok memnundum pistonlarını büyttüm lastiklerini büyüttüm çok iidi ama 2000 senesinden sonra MF lerin mazot yakamaması elde değil gerçi şimdi 285 de turbo var turbonunda çok yararı oluyor hem yakıttan tasarruf hemde güce güç katıyor yani anlayacağın derimki mf al

Arkadaşım, sizin ufak bir araziniz varsa büyük bir motora gerek yok zaten, bunun için 20000 YTL ' ye daha büyük motor almaya çalışma. Hem işini zorlaştırır hem cebini zorlaştırır. Büyük motorla dar yerlere giremezsin, hele ki ağaçlarına altına ve arasına kesinlikle giremezsin. Başta kabinsiz bir motor almalısın. Ben küçük motorlardan hiç anlamam ama en çok kullanılanlar MF 240. Buna verceğin parayla elbet daha büyük alabilirsin ama ne gerek var daha büyüğe. Motor büyüdükçe tipide büyüyor, yakıtıda büyüyor bunu unutma. Bahçe motorlarından anlayanlar sana cevap vermişler zaten ben anlamıyorum sadece yorumum...

arkadaşlar cevaplarınız için teşekürler.bugün bir abi satlık bir traktör söyledi.
mf 260 g yarım çamurluk bahçe tipi 17 bin ytl. nasıl ?
260 kendi için özellik olarak ayrılıyor mu ?
söyleyen abide düz çamurluk var.aslında güzel motor gibi daha büyük işlerimizede görebilir .
20 bin ytl ytl kadar bütcemiz vardı aklımızda da mf 240 vardı ama bu motor daha iyi olabilir sanırım.

: traktör alımı

ben cede beğendiysen al . ama bizde yeni sıfır motor satıyoz . yani galericiyiz . eğer 240 sıfır almak istiyosan liste fiyatı 28.000 ytl ama sana bişeyler yaparız (güzel indirim yaparız) . ama senin küçük yerin varmış sen bence büyüklerle uğraşma (ama alırım dersen odavar) sen bilirsin alacaksan m__e__h__m__e__t__37@hotmail.com a mail. at yada ekle ole yaparız. ok nasıl bilirsen

: traktör alımı

kardes alacaksan mf veya new holland dan sasma her yonuyle kullanilacak traktor
dayimin 84 model fiat 640 i var neredeyse sorunsuz kullanio mf de ayni bildigim kadari ilesececeksen ikisinden birini sec