sizce fendt hariç , en kaliteli ve teknolojik traktör hangisi...

Ynt: sizce fendt hariç , en kaliteli ve teknolojik traktör hangisi...

valla hiç steyr yok adını unuttular galiba.bence bi araştırın steyrın yeni modellerini öyle karşılaştırma yapalım hem kalite var hem konfor var hem güç var

new holland .... NH 2 spesifik bir çalışma idi .... tebrik etmek lazım ... JD şanzıman olarak ( 6620 - 6420 kullandım ) beğenmedim ... premium serileri belki otomatik olabilir ama 6620 muadili nh mf ve fendt ile karşılaştırılmalı ... fark ortada sanırım .... ben fendt ten sonra gelen firma olarak NH demek istiyorum ... bazen quadtrac vb... traktörleri açısından CASE aklıma geliyor ... ama NH- STEYR - CASE sanırım bazı konularda ortaklılar sağladı ... o nedenle FENDT ten sonra aklıma gelen marka NH ...

kendi traktörüm VALTRA ... oda bir AGCO firması .... yaban atılmamalı diye düşünüyorum ... benim kullandığım 75HP lik modeli muadilleri arasında pek bir afili yapıya sahip ... karışık işler bunlar :D

arkadaslar sameyı unuttunuz saglamlık desen var kalıtesıde bellı hepimiz kendı motorlarımızı övuyoruz yada öne suruyoruz.bir zamnlar samenın katologlarında avrupa teknolojı birincisi yazıordu.yakıt konusundada kendını kanıtlamıs bır motor.ayrıca deutzuda unutmayın bir zamanlar efsaneydı ama simdi kimse adını anmıyor, bunda biraz meyve-a veren agac taslanır mantıgı sezıyorum.saygılar

kimse bişeyler yazmıyor hayırdır dıecek bişey mı bulamadınız
gerekli açıklamayı okkangal arkadaşımız yapmış new holland ın kaliteside teknolojiside gayet çok güzel
en zor şartlarda görüyoruz burda
kışın çamurdan kurtulmuyor yazın tozdan yılın 12 ayında durmuyor

bence fendt hariç , john deere ve case diyebilirim... ikisi arasında tartışma olabilir...john deere biraz avantajlı galiba... fendt special bir traktördür...gerçi john deere nin vites oranları uzun gibi...bayılma problemi yaşayabilir...

tepelerinde claas ın olduğunu unutmayalım ...2001 de traktör üretimine başladı ama çok çabuk gelişti..çok hızlı ..belki biçer de bu kadar hızlı gelişmediler...

atilla link=topic=23459.msg193387#msg193387 date=1247086178' Alıntı:
bence fendt hariç , john deere ve case diyebilirim... ikisi arasında tartışma olabilir...john deere biraz avantajlı galiba... fendt special bir traktördür...gerçi john deere nin vites oranları uzun gibi...bayılma problemi yaşayabilir...

traktörde teknolojinin kriteri olan kademe yada şanzıman seçeneklerinimi göze almalıyız acaba bu konu da sayın abim ...

( sizlerden öğrendiklerimiz bunlar atilla abi ... )

Ben benim keseme uygun traktöre bakarım.Saçacak param yok çünkü.En kalteli ve teknolojik traktör işime yarayan ve kullandığım traktördür.Gerisi hikaye CLASS mış FENDT miş vs .... vs... imiş hikaye

okkangal link=topic=23459.msg193425#msg193425 date=1247090836' Alıntı:
traktörde teknolojinin kriteri olan kademe yada şanzıman seçeneklerinimi göze almalıyız acaba bu konu da sayın abim ...

( sizlerden öğrendiklerimiz bunlar atilla abi ... )
daha önce anlattım zaten ...siz 209 s di kullandınız ..john deere yide vites kademeleri uygun değil diye düşünüyorum..... bayılmaya müsait...

masseysuper90 link=topic=23459.msg193429#msg193429 date=1247091152' Alıntı:
Ben benim keseme uygun traktöre bakarım.Saçacak param yok çünkü.En kalteli ve teknolojik traktör işime yarayan ve kullandığım traktördür.Gerisi hikaye CLASS mış FENDT miş vs .... vs... imiş hikaye
katılıyorum...

Atila abi
Ynt: tarım traktörlerinde teknoloji ölçüsü genel olarak hangi kiriterle tayin edilir.
diye bir konu açmıştın.Bu konu içinde hocanın söylediği
öğrendiğim ve bildiğim kadarıyla , vites kademe sayısı , yani vites sayısı fazla olan traktörler , teknolojik seviyesi daha yüksekmiş ...örnek olarak... mf 285 bir takviye koluyla 8 ileri vites ..mf 285S iki takviye koluyla 16 ileri ..bizim kullandığımız 1977 model fendt 106s tek takviye koluyla 13 ileri . 1978 model fendt 106s iki takviye koluyla 25 ileri vites...sene 1978....UZUNYAYLA kardeşimden son ana kadar cevap bekledim...
biye yazmıştın ve samsunbafralı arkadaşımızın
same ve grubunda 72 ileri 72 geri var atilla bey buda demek oluyorki....
çevabına
sameyi tebrik etmek anlamına geliyor , bafralı kardeşim...başka bir şey düşünemiyorum...
diye cevap yazmıştın buda SAME ' nin teknolojik olarak ilk sıralarda yeraldığı anlamına gelmiyormu ?

same ile deutz aynı gibi bir şey ...samenin teknolojisi yükek zaten kardeşim ...takdir ettiğim makina ...baskı balatası çok diskli yağ soğutmalı( perma ) olsaydı ... çeltikte daha uzun ömürlü olurdu diye düşünüyorum...