kırkpınar tarım fuarında incledim ...erkunt nimet 70t güzel makina...

Ynt: kırkpınar tarım fuarında incledim ...erkunt nimet 70t güzel makina...

Abi haklısın çok güzel makina baktığın model yeni kasamıydı? Keske fotoğrafta çekip konuyu çoştursaydın?? :D
(Çokmu yüzsüzlük ettim yoksa abi :) )

-*M@L!CL!_€MR€*- link=topic=23624.msg193292#msg193292 date=1247076099' Alıntı:
Abi haklısın çok güzel makina baktığın model yeni kasamıydı? Keske fotoğrafta çekip konuyu çoştursaydın?? :D
(Çokmu yüzsüzlük ettim yoksa abi :) )
rica ederim ...yeni kasaymış ... ben beyendim ...turbolu...

doganbey1 link=topic=23624.msg193380#msg193380 date=1247085854' Alıntı:
inş yakında keşanada gelir atilla abi acaba kaç para olduğunu sordun mu
ben fiyatı sormadım ...teknoloji ile ilgili sorular sordum...

peki abi eğer eskileri inceleme fırsatın olduysa yenileri ile kıyasladığın zaman nasıl bi sonuca vardın paylaşabilir misin düşüncelerini?

Bu konu hassa bir konu Doğancan; sende biliyosun bu sitede Erkunt bölümünden Ersanakyi nic kli bi üye arkadaşımız var ve kendisi aynı zamanda Erkunt ta çalışan bir mühendis. Sonra tartışmanın boyutu büyüyebilir. İstersen ayrıntıları o arkadaştan alırız. Şahsi kanaatim Atilla Abi yanlış anlama nolur. Saygılar.

nailyetek link=topic=23624.msg193394#msg193394 date=1247087393' Alıntı:
Bu konu hassa bir konu Doğancan; sende biliyosun bu sitede Erkunt bölümünden Ersanakyi nic kli bi üye arkadaşımız var ve kendisi aynı zamanda Erkunt ta çalışan bir mühendis. Sonra tartışmanın boyutu büyüyebilir. İstersen ayrıntıları o arkadaştan alırız. Şahsi kanaatim Atilla Abi yanlış anlama nolur. Saygılar.
saygı duyarım...

2 gün icinde edirnede deneme yapıcaz yeni erkunt servet 80 lik ile eger gelirlerse video da cekicez eklerim herkes görür

cuma günü herhalde hıdıraga yani bizim köy bide kayapada olacakmış bugün gittim sordum daha motorlar gelmemiş ben bayi deilim almaya nietlendik ama hayırlısı

mcrae24 link=topic=23624.msg195168#msg195168 date=1247599479' Alıntı:
cuma günü herhalde hıdıraga yani bizim köy bide kayapada olacakmış bugün gittim sordum daha motorlar gelmemiş ben bayi deilim almaya nietlendik ama hayırlısı
hıdırağa köyünde john deere 6320 sahiplerini iyi tanırım...şafak , selçuk .....john deere yi çok test ettim...

mcrae24 link=topic=23624.msg195187#msg195187 date=1247600915' Alıntı:
soru kısa kalmış ne iş yapıonuz ve safak ları nerden tanıosunuz ?
türkiye de fendt yokken ...şafaklara lohn deere yi ben aldırmıştım...teknik olarak hüsamettin abiye yardımcı olmuştum...kardeşim....perma debriyaj , çift çeker devredeyken tek firenle dönen traktör vs ...enver abi yide tanırım onun mf 6460 ı test ettim ...sizin köyde atilla abinin ford 7610 takdir ederim ...bir türlü arka terkerlere ağırlık aldıramadım kendisine ... farmtrac çı mehmet abi , murtaza abi vs....tanırım...

doganbey1 link=topic=23624.msg193393#msg193393 date=1247087019' Alıntı:
peki abi eğer eskileri inceleme fırsatın olduysa yenileri ile kıyasladığın zaman nasıl bi sonuca vardın paylaşabilir misin düşüncelerini?
makinayı ergonomik yapmışlar ... kullanma kolaylığı ...güzel makina ...beni düşündüren turbo boyutlarının küçük olması ...benzeşim kanununa göre , turbo boyutları küçülürse , aynı işi yapması için turbonun devir sayısı yüksek olması gerekir ...bu kanun dünyanın her tarafında geçerlidir...devir sayısı yüksek olan , ister turbo olsun , ister dizel vs . olsun ...ömrünün az olacağını düşünüyorum...en makbul dizel , maxmum torku en az devirde veren dizeldir diye düşünüyorum...