sonu 8 le biten ,eski mf lerde ara şanzuman mevcut ...önemi ????

Ynt: sonu 8 le biten ,eski mf lerde ara şanzuman mevcut ...önemi ????

XERİON link=topic=23626.msg193360#msg193360 date=1247084153' Alıntı:
bizimki ingiliz powerli dönemi biraz eskide bi 10 yıl oldu iptal edeli hatırlıyamıyorum
traktörünüzün kıymetini ..bilin ..arka tekerlere antifirizli su ilave .....398 le arka arkaya bağlayabilirsin...mf nin en iyi traktörü bence ...edirnede sadece 3 tane var....

traktör 30 yıldır bizde ve benim ilk göz ağrım bizim traktörden aldığım hazzı ve onun motor sesini hiç bir traktöre değişmem bu aralar ilgilenemiyorum ama memlekete gidince bakıma alacam ve ayrıntılı fotolarını çekip koyacam..........muhabbete devam etmek isterdim amma yarın tahıl ve baklagiller dersinden bütünleme sınavım var çalımam lazım şimdilik iyi akşamlar.....

168 , 178 , 188 bunlar özel massey fergusondur diye düşünüyorum...kardeşim ..bu gece biraz başını ağırtım ama bunlar gerçek...

atilla link=topic=23626.msg193370#msg193370 date=1247084830' Alıntı:
168 , 178 , 188 bunlar özel massey fergusondur diye düşünüyorum...kardeşim ..bu gece biraz başını ağırtım ama bunlar gerçek...
olurmu abi öyle şey ne baş ağrısı keşeke zamanım olsaydıda tüm gece massey hakkında konuşsaydık

Slm. Atilla abi; sonu 8 le biten massey lerden 178 1968 ve 1971 yıllarıda üretilmiştir, 73 bg. dedir daha sonra 185 mf olarak devam etmiştir. Multi power opsiyon olarak sunulmuş olup, bir çoğunda bulunan Ara şanzuman gövdesinin içi boştur ve traktörün kabin içinin genişletimesi için konulmuştur. Multi power ise Debriyaj ile şanzuman arasına konulmuş tork coverter tipi yağ basıncıyla çalışan yarı hidrolik güç kontrolü sağlayan bi parçadır. Traktörün zorlandığı anlarda ani hız düşüşlerinde motora daha az yük bimesini sağlayarak traktörün km. hızında düşüş olmasına rağmen motor devrinin düşmeyerek performansını arttıran bir parçadır. MF 188 de 83 hp. motora sahiptir. Benim bildiklerim bular. Görüşlerinize sunulur.

nailyetek link=topic=23626.msg193715#msg193715 date=1247175893' Alıntı:
Slm. Atilla abi; sonu 8 le biten massey lerden 178 1968 ve 1971 yıllarıda üretilmiştir, 73 bg. dedir daha sonra 185 mf olarak devam etmiştir. Multi power opsiyon olarak sunulmuş olup, bir çoğunda bulunan Ara şanzuman gövdesinin içi boştur ve traktörün kabin içinin genişletimesi için konulmuştur. Multi power ise Debriyaj ile şanzuman arasına konulmuş tork coverter tipi yağ basıncıyla çalışan yarı hidrolik güç kontrolü sağlayan bi parçadır. Traktörün zorlandığı anlarda ani hız düşüşlerinde motora daha az yük bimesini sağlayarak traktörün km. hızında düşüş olmasına rağmen motor devrinin düşmeyerek performansını arttıran bir parçadır. MF 188 de 83 hp. motora sahiptir. Benim bildiklerim bular. Görüşlerinize sunulur.
katılıyorum...

• Beğen
Tepkiler: Bozrik

benim hatırladığım ilk traktörümüz massey ferguson 178 idi...ingiltere üretimi olup powerini çok süratlı diye iptal ettirmişlerdi...bizimkiler hala bahseder o traktör bambaşkaydı diye çekişi yakıtı şimdiki traktörlerden iyi derler...1995 yılında satmıştık sattığımız adamda çok memnun kalmıştı...

nailyetek link=topic=23626.msg193715#msg193715 date=1247175893' Alıntı:
senin bu anlattığın yağ destekli şanzuman fendt vario nun şanzumanın atası olabilir..

atilla link=topic=23626.msg193782#msg193782 date=1247212303' Alıntı:
bana göre mflerin en iyi serileri ...özellıkle 188 mf...diye düşünüyorum...
geçen sene saman işi için köyümüze sonradan turbolu 188 massey gelmişti..bizim köyün içinde uzun bir yokuş var...normalde biz bu yokuştan römorkla 2 bazen1 vitesle çıkarız...bu bahsettiğim massey188 saman keteni dolu 3. vitesle yokuş çıkıyordu...hala aklım almıyor...

motorlu taşıt üreten firmalar çaktırmadan birbirlerinin ürettiği ürünlere bakarlar.güzel bir sistemden feyiz alınabilir.nasıl zf şanzuman artık dünyayaya maal olmuş.dozerlerde bile kullanılıyor.

masseysuper90 link=topic=23626.msg195533#msg195533 date=1247696425' Alıntı:
sonu 8 le bitenlerin hepsinde yok o bazı arkadaşların üfürmesi............. 178 MF de yok 148 de yok neden yok unutmuşlarmı 168 ve 188 de var
Slm. Bu bahsettiğimiz power OPsyonel olarak sunulmuştur. Onun için birçoğunda yoktur. Aynı dönemlerde benzinli motor olan larıda üretilmesine rağmen ülkemizde hiç benzinli 168 178 gördünüzmü. Ayrıca powerli 135 ide gördüm . Zamanın da Pancar kooperatifi ve benzeri bazı firmalar bu traktörleri ithal etmişlerdir. Mesela halk arasında pancarın getirdiği 168 ler harika motor derler. Tabiki gurbetçilerin gümrükten geçirdiği traktörleride unutmamak lazım. Ve geçmeyenlerinde daha sonra satışa çıkartılarak sahiplenilenleride. Saygılar.

arkadaşlar bendede ingiliz 185 var ama hep demişimdir 188 olsaydı keşke ama buna şükür buda manyak makina...şimdikilere on basar.