Klasik Pullukta Marka Tercihi? (Ünlü, Alpler, Aydın, Turan.... vs)

Yerli Pulluk Üreticilerinden Hangi Marka?

• Kullanılan toplam oy
    190
Bizim köydeki pullukların neredeyse hepsi alpler taşlı arazide daha sağlam diyorlar hatta alplerin kalın ve ince şase olanlarıda var.Matrisin ünlünün yan ürünü olduğunu duydum ve ürünleri benzer ekipmanlara göre daha zarif duruyor ancak sağlamlık yönünden iddalılar.Disk tillerde farklı markalara göre benim favorim matris armoni.

Bizim burda hep Alpler kullanılır yıllardır yarı otomatik Turan ve Şakalak yaygınlaştı tek çekerler zamanında sonradan çoğunluk Ünlü'ye döndü yaygın olarak tercih ediliyor. Bende Demirdöğenler var sağlam fakat otomatik olmaz ise elimde kalacak eğilme olmadıda bi kaç yerini koparttık. Seneye 4/11 almayı düşünüyorum şu marka diye bişey aklımda yok,babam Ünlü alalım diyor.

o dediğiniz pullukarın hiç biri iş yapmaz gideceksiniz DİYOL'un pulluğundan alacaksınız arkanıza bakmayacaksınız yerli malların arasında 1 numaradır kurakta batmamazlık gibi bir olayı kesinlikle yoktur ben hayatımda dikyoldan iyi pulluk yapan firma görmedim

Ünlü alana kadar Alpler pulluk iyi diyordum, ama Ünlü pulluğu da ön yargılı olarak babanım isteğini kırmamak için aldım. Gel gör ki tarlaya girince Ünlü'nün çok güzel iş yaptığını motoruda fazla yormadığını gördüm.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Bizim tarlalar genelde taşlı yedi sene oldu ünlü deve boynunu kullanıyorum çok memnunum bazı tarla lar 5 metrede bir taşlar var buna rağmen ne şase de nede başka bir yerde en küçük bir şey olmadı hala yeni gibi taşlar tabiri caiz ise soba dan daha büyük taşlar sadece bir iki defa civata saplama kesti başkada bir şey olmadı oda kendi hatamız üçüncü vitesle gitmekten oldu bu sene de ünlü otomatik aldım çok şahane bir şey çalışması mükemmel tavsiye ederim