Traktör kiralayan bir firma olsa (rent a car gibi) sizce iyi olurmuydu.

Ynt: Traktör kiralayan bir firma olsa (rent a car gibi) sizce iyi olurmuydu.

sen öyle san.bizim bu bölge de kiralayan şirket değil ama bağzı galeriler var.geçen yıl benim paketleri yapan balyeci 70-56 kiraladı.22000 liraya ikinci el paksan makina almış.traktörü de kirala dı.yanlış hatırlamıyorsam traktörün günlüğü 45 liraya geliyor du..

benim bildiğim galericiler elindeki traktörü kiralıyabiliyorlar bunu yapanlar varmış özellikle nadas zamanı kiralama oluyormuş. tabiki satılacak elinde duran traktörü bekleterek para kazanamayacağı için böyle bir yöntemle her halükarda az da olsa para kalır.
çalışma saati geri almasıda kolay nede olsa 8-10 litre yağ da zaten ucuzu kaç para tutacakki adamın kaybedeceği bişey kalmıyor.

kiraya verenlerde zaten her halükarda para eden fiat 640, 70-56, 80-66 mf 285,398,265 gibi traktörleri kiralıyorlar.

karlı olurmu
sırf bu işi yapacaksan ----------> hayır karlı olmaz.
galericilik yapacaksan ----------> elinde duracağına gidip gelip para kazandırsın.

nkoca link=topic=23752.msg195292#msg195292 date=1247628591' Alıntı:
benim bildiğim galericiler elindeki traktörü kiralıyabiliyorlar bunu yapanlar varmış özellikle nadas zamanı kiralama oluyormuş. tabiki satılacak elinde duran traktörü bekleterek para kazanamayacağı için böyle bir yöntemle her halükarda az da olsa para kalır.
çalışma saati geri almasıda kolay nede olsa 8-10 litre yağ da zaten ucuzu kaç para tutacakki adamın kaybedeceği bişey kalmıyor.

kiraya verenlerde zaten her halükarda para eden fiat 640, 70-56, 80-66 mf 285,398,265 gibi traktörleri kiralıyorlar.

karlı olurmu
sırf bu işi yapacaksan ----------> hayır karlı olmaz.
galericilik yapacaksan ----------> elinde duracağına gidip gelip para kazandırsın.
aynen şahsen biz yapıyoruz,elimizde yeri geliyor bir sürü 2. el oluyor dükkanda duracağına isteyene kiraya veriyoruz...ama çalışma saati olayına kesinlikle girmeyiz neyse odur bizde...

e abi kiralayanlar ufak tefek işlerde kullanmıyo saman , silaj böyle işlere kullanılıyo..bunu daha sonra alacak adam kiralandığını biliyomu..ben şahsen saman bağlamaya kiralanmış bi traktör almak istemem...
nt@hmet link=topic=23752.msg195541#msg195541 date=1247721939' Alıntı:
aynen şahsen biz yapıyoruz,elimizde yeri geliyor bir sürü 2. el oluyor dükkanda duracağına isteyene kiraya veriyoruz...ama çalışma saati olayına kesinlikle girmeyiz neyse odur bizde...