tek çeker traktörlerde , ön tekerler darmı yoksa geniş tabanlı mı olmalı...

Ynt: tek çeker traktörlerde , ön tekerler darmı yoksa geniş tabanlı mı olmalı...

bence mf 398 lerin ön tekerleklerinin boyutları en ideal diye düşünüyorum lastikler ince olduğunda traktörün önü çok zıplatıyor

Ynt: tek çeker traktörlerde , ön tekerler darmı yoksa geniş tabanlı mı olmalı...

Kullanım amacına göre değişir bence. Traktörle yaylaya çıkıyor çamura takılıyor virajlı yollarda kullanıyorsan kalın teker tabiki ama tarlada birçok açıdan ince tekeri tercih ederim.

Traktör hidrolik direksiyonsa geniş tabanlı lastikler daha avantajlı. Hala kara direksiylu traktörler var. Onlar için dar tabanlı lastikler daha uygun. Aslında bu lastiklerin dar veya geniş olması çok fazla önemli değil. Zaten traktörlerin hiçbirinde ön fren tertibatıda yok. Ama yinede konuyu iyice bi tartışmamız lazım. Şahsi kanaatim.

ön tekerin geniş olması gerek bence..dar olduğunda önler hemem batıyor ve zaten tek çeker olduğu için çok yerde kendini giri alamıyor...bence tek çeker traktörlerin ön tekerleri geniş tabanlı olmalı diyorum...