Gulumseten Fikralar

bizim murat ve semih adında iki arkaşdaş var.bunlar ramazan ayının ortalarında(10 veya 11. gün)öğlenden snra saat 3,30 civarında dışarıya çıkıyolar.bizim burda cevat abnn playstation yeri var oraya gtmişler bi iki saat takıldıktan sora çıkmşlar(yalnız bu arkadaşlar oruçlu belirtelim onuda).bi bakkala grmeye karar vermişler fakat grmden önce ne alacakları konusunda tartışmışlar.biri su biride bisküvi alalım demiş.nese bakkala girmişler bisküvi almşlar ve başlamışlar yemeye(oruç olduklarını unutmşlar)bisküvden ikisine birer yane kalacak kadar yemişler.bizim semih son bisküviyi ağzına atmış ve murata dönüp nedemisini beklersiniz: ' ' murat bi bak bakalım iftara kaç saat var ' ' :) -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Adamin biri evine gelir ve posta kutusunda telefon faturasini görür. Bir bakar ki 3 milyar küsür lira fatura. Beyninden vurulmusa döner. Hemen ayrintili fatura ister. Fatura gelir. Aranan bütün numaralar adamin arkadaslarina ve dostlarina aittir.

Adam :

-'Bu nasil olur? Ödeyecegiz mecburen' der.

O sirada gözü papaganina takilir. Bir an tereddüt eder.

-'Yok canim hayvancagizin günahini aliyorum' der içinden ama süphe de devam etmektedir.

-'Ya yapmissa', 'Yok, yok yapmamistir....'

Gece papagani gözlemeye karar verir. Papagan kafesinden çikar ve telefonun basina gidip rehberi açar, adamin arkadaslarini tek tek arayip saatlerce konusmaya baslar.Adam sinirden çildirmis bir sekilde papagani yakalar ve kanatlarindan duvara çiviler. Papagan çarmiha gerilmis bir vaziyette duvarda asili kalmistir. Adam sinirle papagani azarlar;

- 'Bir hafta burada asili kal da aklin basina gelsin. Çek bakalim cezani !'

Adam gider. Papagan bir bakar karsi duvarda çarmiha gerilmiş Isa durmakta.

Hemen muhabbete koyulur;

- 'Birader sen ne kadardir buradasin?'

- '2000 yildir buradayim' der Isa.

Papagan hayretler içinde kalmistir;

- 'Ohaaaa!.. Nereyi aradin lan öyle?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Temel arkadaşları Dursun ve İdris ile bir kahvedeoturmuş sohbet ediyorlardı. Temel ' in aklına birden bir fikir geldi ve Dursun ' la İdris ' e ' Ula arkadaşlar ! Biz birgün buradan çikup, efine arasak, pulsak, aramızda nasıl paylaşırız ' dedikten çok kısa bir zaman sonra Temel, arkadaşları Dursun ile İdris ' i tabanca ile vurur, tutuklanır ve mahkemeye çıkarılır. Hakim Temel ' e ' anlat akayım, olay nasıl oldu ? ' der . Temel :
' Hakim bey ! arkadaşlara gidip define arayalum dedim. Onlarda ' peçi Temel ' dediler, gittik defineyi aradık bulduk.Sıra paylaşmaya geldi, ben dedim ki' arkadaşlar, fikir benden çıkmıştır, o yüzden ben definenin üçte ikisini sizde geriye kalan üçte birini paylaşırsınız. ' Dursun ' la İdris, hemen itiraz etti, olay büyüdü, ben de onları vurdum.' Hakim ' peki define ne oldu ? ' demiş, Temel, ' ne definesi hakim bey, biz bu olayı sadece konuşuyorduk'.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------