Traktöründe Euro dizel kullanan varmı?yakıt tüketimi ve çekiş nasıl etkilendi?

Akaryakıt istasyonlarında Kırsal motorin ve biraz daha pahalı olan Euro dizel var.Traktöründe Euro dizel kullanan var mı?yada Euro dizel kullanılması mecburi olan traktör modelleri var mı?fark var mı

Ynt: Traktöründe Euro dizel kullanan varmı?yakıt tüketimi ve çekiş nasıl etkilendi?

ali_kockaya link=topic=23786.msg194981#msg194981 date=1247558643' Alıntı:
hani kimseden tık yok.herkes okuyorda cevap yazmıyor.Euro dizel kullanmadınız mı hiç karrrrrddddeeeeeşşşşşiiiiiimmmm.
Sakin ol kardeşim akşamüstü canlanır bu konu..

Ynt: Traktöründe Euro dizel kullanan varmı?yakıt tüketimi ve çekiş nasıl etkilendi?

vardır vardır.şöyle comman-dizel turbo interkol motorlu süslü püslü bir traktör alıp Euro dizelle fulleyen birileri mutlaka vardır...bizde yok diye herkeste yok sanmayın.

ben bikeresinde aldım oda normal mazot kalmamıştı mecburi oldu yani gaza yüklendikçe sanki içiyo...yakıt baya arttı yani kısal motorine göre daha az yer işledi tabi birazcıkta olsa bi değişim war ama anlayıp dinleyinceye kadar depo boşaldı bitti....

euro dizel e gerek yok hatta kırsal motorine birazcıkta yağ ilawe edip kalınlaştırmakta yayar war diyorum...

by-edo link=topic=23786.msg195228#msg195228 date=1247604200' Alıntı:
valla herglerde eurodizel kullandık 80 66 da hiç fark etmedi aynı yaktı boşuna fazla masraf ettik
bence euro dizele devam edin kardeşim...

benzinde oktan sayısı ... aşağı yukarı karbon sayısına denk gelebilir ..dizel yakıtındada setan sayısı var diye biliyorum ...karbon sayısı fazla olan yakıtın yanması için daha fazla okşijene ihtiyacı vardır ...bunu sağladıktan son
ra yanma verimi yükselir diye düşünüyorum ...euro dizelin normal dizelden setan sayısının daha fazla ve - 20 derece dış hava sıcaklığında , bu yakıtın kiristalleşmeyeceği ( donmayacağı ) beyan ediliyor....sadece benim fikrim...

by-edo link=topic=23786.msg195228#msg195228 date=1247604200' Alıntı:
valla herglerde eurodizel kullandık 80 66 da hiç fark etmedi aynı yaktı boşuna fazla masraf ettik
motor süpaplarını görme şansın olsaydı ...masraf değildir diye düşünüyorum...

atilla link=topic=23786.msg195260#msg195260 date=1247606077' Alıntı:
benzinde oktan sayısı ... aşağı yukarı karbon sayısına denk gelebilir ..dizel yakıtındada setan sayısı var diye biliyorum ...karbon sayısı fazla olan yakıtın yanması için daha fazla okşijene ihtiyacı vardır ...bunu sağladıktan son
ra yanma verimi yükselir diye düşünüyorum ...euro dizelin normal dizelden setan sayısının daha fazla ve - 20 derece dış hava sıcaklığında , bu yakıtın kiristalleşmeyeceği ( donmayacağı ) beyan ediliyor....sadece benim fikrim...
euro dizeli tavsiye ederim...

traktörün garantisi devam ederken kullandım ince olduğu için çabuk bitiyor fakat performans biraz daha iyi gibi geldi bana..

arkadaşlar bende td65d dt var 2005 model bizim üzerindeki lestikler önler 9 5 24 dü biz bunu 11 2 24 yaptık sizce bi sorun olrmu uyarmı ta dakmadık ondan yorumlar için şimdikten tşkür ederm