SATILIK MF 398 4X4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: SATILIK MF 398 4X4

ewwet az kullanışmış motor yok mu beni kurtaran diye aglıyor yapmayın arkaadaşlar mootor mazot ile yıkanmış..arkadaş kusura bakma biraz sivri dil konuştım ama bende de var 398 tek ceker bakarsanız ne demek istedigimi görürsünüz.kusura bakma

adananın karataş ilçesi aşırı nemli ve tuzlu bi havaya sahip sahil ilçesi oldugu için... ve orda bi demiri iki gun dışarda bırak paslanır hemen.. sanırım onun için mazotla yıkıyorlar paslanma azalsın diye.. tabi mazotun da traktörü sıfır gibi parlattıgıda aşikar..

karakule link=topic=23788.msg205090#msg205090 date=1250451849' Alıntı:
ewwet az kullanışmış motor yok mu beni kurtaran diye aglıyor yapmayın arkaadaşlar mootor mazot ile yıkanmış..arkadaş kusura bakma biraz sivri dil konuştım ama bende de var 398 tek ceker bakarsanız ne demek istedigimi görürsünüz.kusura bakma

valla adanadan motor alacaksan 2 kere düşünecen.arkadaşım motoruna garanti veriyormusun.sadece motor olarak değil.şanzuman defransiyel arka dişliler ön takım.nerelerde kullandın motorunu.kaç saatte.lastikleri kaç kere değiştirdin.şöför mü kullandı yoksa mal sahibimi.sen galerimisin.ayrıca o motorun değeri 35 milyar değil.onu en fazla 30 milyara satabilirsen satarsın.uzak olmasa ben motora bakmak isterdim ama uzak geliyor.

• Beğen
Tepkiler: megahakan

karakule link=topic=23788.msg205320#msg205320 date=1250522691' Alıntı:
dogan bey sen de baya salladın şimdi kazım kara bekirde var 398 tek ceker 98 model adam 35 den aşagı vermiyor biz 33 verdik vermedi
yer yer değişir bazı yerlerde tutulmaz fiyatta düşük olur....bazı yerlerde hastası çoktur iyi para eder...bizim burda alan çıkmaz o paraya..

aslında ondan ziyade nerede ne işte kullanıldıgına göre değişir ankarada traktör piyasası yüksektir çünkü cok geniş arazisi yoktur ve traktörler cok yıpranmaz.. bi çukuorva bi konya ovası gibi degil... adanada 12 ay traktör çalışır neredeyse ve adananın ismi cıkmıştır bu yüzden biraz adanadan traktör alırken herkes dikkat eder.. ama en iyisi traktöru canlı görup ne iş yaptıgını bilmek.. şoför elinden cok temiz traktör cıkmaz ama mal sahibi kullanmışsa ve bakımlarını zamanında yapmıssa traktör ne iş yaparsa yapsın kullanıcısı ve bakımı önemlidir traktörü yıpradan en önemli iki şey bunlar..
adanadan traktör alıyorsan bidefa ustanıda yanına alıcan yada iyi bilen birini gösterecen motoru.. saatiymiş falan onlar yalan istedigi dakika sıfırlata bilir adanada 50tl karşılığı.. adanada genelde sürüm ekim ve saman işleri var bunun yanında su basmada kullanılır traktörler ve bu yüzden pto ya falan dikat etmek gerek.. hidrolik kollarınada.. mesela kaportası sıfır olupta 4000-5000 saat çalışmış traktörler gördüm ben adanada.. adam alıyor bi heyme deriz biz böyle gölgelik yapıyor traktöre dibine koyuyor su pompasına baglıyor 24 saat su basıyor traktör.. ama ben adanalı çifçileri görunce biz gercekten traktyöre boşa para veriyoruz dedim adamlar verdikleri paranın karşılıgını sonuna kadar alıyorlar sürekli çalışıyor traktörleri bizde 4 ay calışır 8 ay yatar :) zaten genelde arazisi biraz fazla olan kişilerin bi kaçtane traktörü var adanada ara işlerde kullanmak için ayrı traktörleri var..

arkadasım senin konuyuda böldük.. genel olarak traktörün güzel zaten motoruna şanzumanına kefil olursan nerde olursa olsun satarsın traktörünü çünkü baya tutulan bi model 398.. ihtiyacım olsaydı gelip görmek isterdim traktörünü..

walla birader bn bu motora güvenmedim.bikere bunu alan adam ilkten 4 lastik sıfırlaması lazım,
sonra motor baya bi çalışmış galiba bu modeldeki bir traktörün rektefe edilmesi beni şüpelendirdi,
bnde 1981 model traktör war daha moturun kapa açılmadı!

398 4x4 ' ü 2006 da 50.000 e verdik (takas) 1995 model, Geçen sene az kullanılmış temiz 1997 398 4*4 ü 35.000 e aldık... Aldığımız ilk ikinci el traktördür...

pamukçu link=topic=23788.msg216598#msg216598 date=1253560408' Alıntı:
398 4x4 ' ü 2006 da 50.000 e verdik (takas) 1995 model, Geçen sene az kullanılmış temiz 1997 398 4*4 ü 35.000 e aldık... Aldığımız ilk ikinci el traktördür...
takasta zaten yüksek gider aldığınız traktöre göre.....aldığınız ise gleriden ise alıdığından en az 7-8milyar yukarı wermiştir....almakla satmak arasında biraz fark oluyor....

Muhakkak takasta farklı oluyor ancak benim vurgulamak istediğim, modelin piyasası... çok daha güçlü (hp olarak) markalar örneğin o fiyatın yanına bile yaklaşamıyordu örneğin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...