TM 120 ile harman

6454.jpg

6458.jpg

6464.jpg

6469.jpg

6476.jpg

6482.jpg

6486.jpg

6494.jpg

6502.jpg

6509.jpg

6518.jpg

6523.jpg

6532.jpg

Ynt: TM 120 ile harman

yorumlar için teşekkürler
bu makinenin avantajı iki işi birden yapıyor burda saman yaygın olduğu için bu makineden 7 8 tane var
bir günde sabah 9 dan gece 12 ye kadar 23 dekar işler dekarda 500 kg verimde

Paylaşım için teşekkürler. Ben şahsen bu makinayı beğenmiyorum. Bi tane 630 JD ile biçip çıkan sapları çekili makinayla saman yapmayı tercih ederdim illaki saman gerekiyorsa. Ama herkesin tercihidir saygı duyarım.

ooo bereketli olsun abi güzel fotolar emeğine sağlık kolay gelsin:) ahh şu çektiğimiz eziyete deyse buğdayla saman para etmiyor bu sene:(
samanda buğdayda bu sene para etmiyor ama geçen yıllarda iyi para yaptı ne yapalım kendi malımız varken biçere paramı verelim
Paylaşım için teşekkürler. Ben şahsen bu makinayı beğenmiyorum. Bi tane 630 JD ile biçip çıkan sapları çekili makinayla saman yapmayı tercih ederdim illaki saman gerekiyorsa. Ama herkesin tercihidir saygı duyarım.
biçerin biçtiği yerde ekinin sapı tarlada kalıyor onlarıda hesaplamak gerekir

bizim buralarda bu makina randıman almadı.çünkü burada topraklar taban.ve zaman zaman ekinin içinde yeşil otlar oluyor.(Sulu sirken,ulama....vs) ve hatta bağzı yerlerde ekinlerin kök yakın gövde kısımları yeşilimsi ve yatmış vaziyette oluyor.haliyle bu durumda biçer biçmez saman yapmak imkansız.ayrıca burada saman devri kapandı...

bizim buralarda bu makina randıman almadı.çünkü burada topraklar taban.ve zaman zaman ekinin içinde yeşil otlar oluyor.(Sulu sirken,ulama....vs) ve hatta bağzı yerlerde ekinlerin kök yakın gövde kısımları yeşilimsi ve yatmış vaziyette oluyor.haliyle bu durumda biçer biçmez saman yapmak imkansız.ayrıca burada saman devri kapandı...
burda saman devri daha kapanmadı bunun samanını satıyoruz balya yaygın değil onun için mecburen bunla biçmeye devam

biçerdöverde başak ın üzerindeki evzime adı verilen parçalar savrulur gider.ama senin makinanda bu samana karışır.ve çok vitaminlidir.ama dediğim gibi.bizim bölgemizde senin makinanın çalışması için en az 4-5 gün deste de yatması gerekir.o zamanda bir espirisi kalmaz...

biçerdöverde başak ın üzerindeki evzime adı verilen parçalar savrulur gider.ama senin makinanda bu samana karışır.ve çok vitaminlidir.ama dediğim gibi.bizim bölgemizde senin makinanın çalışması için en az 4-5 gün deste de yatması gerekir.o zamanda bir espirisi kalmaz...
bunun samanı savrum samanı diye geçiyor
turbo samanı 80 bin lira
bu makinenin samanı 130 140 binliradan satıyoruz ayrıca samanın içinde en ufak taş veya toprak bulamassın
burda duyuyoyuz pazardan saman alanlardan toz toprak la karışık oluyormuş ve verilen para boşa gidiyor

Eline sağlık kardeş, güzel resimler...Biçim makinesı bizim içinde çok efektif değil, biçerdöverle bile neredeyse 1 hafta uğraştık...TM120 gibi bir dev için 390 dönüm ne olur yaw, neden bu kadar büyük bir makina tercih ettiniz?

Eline sağlık kardeş, güzel resimler...Biçim makinesı bizim içinde çok efektif değil, biçerdöverle bile neredeyse 1 hafta uğraştık...TM120 gibi bir dev için 390 dönüm ne olur yaw, neden bu kadar büyük bir makina tercih ettiniz?
sağol teşekkürler
bu makine ilk çıkan modellerden 2001 model şimdiki makineler biraz daha kibar

eline sağlık ramazan abi allah sabır versin bugün bizde biçim yaptık ama hayatımın en kötü biçimiydi 1 hafta boyunca yatn buğdyları kosayla kestik öbek yaptık 7-8 dnm yer.her sene 18 dnm yerden 9.5 ton buğday alırdık bu sene 5 ton biçerci yatan buğdayları almadı hep üstünden traşladı.anlayacağın 1 milyar zarardayız