pulluklara helal ..936 ya bile pati çektiriyor..

Ynt: pulluklara helal ..936 ya bile pati çektiriyor..

lastik markasını biliyorum ..açıklamak .....bu lastiğin tek hatası tırnak açıları az....ama konforda tartışılmaz bir lastik...

paylaşım için teşekkürler..makinanın arkasındaki malzemenin traktöre göre biraz küçük olması, tam oturmamış olmasından da pati çekebilir...

nforcer link=topic=23833.msg195585#msg195585 date=1247741233' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler..makinanın arkasındaki malzemenin traktöre göre biraz küçük olması, tam oturmamış olmasından da pati çekebilir...
pullluk öyle 10 12 no değilki hem kısa ekipman daha çok randıman verir

Tekerlekler toprak zeminle temas halinde değil toprak zeminle tekerleklerin arasında sap ve saman var Sap ve saman oynak olduğu için traktör patinaj yapıyor Çözümü ise ön hidroliklere sap ve samanın üzerinden giden tekerin izinden sap ve samanı sıyıracak bir aparat takılmalı veya ilave ağırlık takılmalı diye düşünüyorum.

burda dikkat ederseniz , lastik tırnak açıları dar ...daha öncede bu konu hakkında yorum açmıştım...tırnak açıları geniş olsa bu olayı , yaşamazsınız ...ama yol konforunuz düşer .. tercih sizin...video konusu açarken mutlaka amaçlıdır ...teknik olarak...

Her traktör patinaj edebilir, bu tekerlerin tutunduğu yüzey, arkadaki ekipmanın gerektirdiği tutunma ve işlenen toprağın yapısı ile alakalı birşey... 936 olması ve patinaj etmesi beni hayretler içinde bırakmıyor...