Trakya çiftçisine MÜJDE! Yeni model Erkunt’lar 17. Trakya Tarım Fuarı'nda...

Türkiye'nin ilk ve tek %100 yerli tasarım traktörü Erkunt yenilenen traktörleri ile ilk kez Çorlu Fuarı'na katılıyor.

Tasarımı tamamen Türk mühendisleri tarafından yapılan Türkiye'nin ilk yerli tasarım traktörünün üreticisi ERKUNT, 22-26 Temmuz 2009 tarihleri arasında Çorlu Orion Alışveriş Merkezinde düzenlenecek 17. Trakya Tarım Fuarı'nda, çiftçilerden gelen istek ve öneriler doğrultusunda konforu, rahatlığı ve ekonomisiyle yenilenen Erkunt'larla Trakya'lı çiftçilerle buluşacak.

Kurulduğu günden bu yana Türkiye'nin toprak ve iklim yapısı ile Türk çiftçisinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda üretim yapan Erkunt Traktör, 2008 yılında başlayan yeni model tasarımı ile ilgili çalışmalarını sonuçlandırarak, yeni traktörleri ilk defa 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nde Afyon'lu çiftçilere sundu. Kullanılan yekpare ferah kabin, yekpare platform ve konforlu iç tasarım ile yakalanan otomobil havası çiftçilerden tam not aldı.

Türkiye’nin en önemli tarım bölgesi olan Trakya Bölgesindeki sektör yatırımcıları ve çiftçileri tarafından yakından takip edilen bu önemli fuarda, Erkunt Traktör standında, yenilenen Erkunt'ları rakiplerinden ayırt eden özellikler çiftçilere anlatılarak, onlardan gelecek sorular cevaplandırılacak. Türkiye'nin toprak yapısına ve iklim şartlarına uygun olarak tasarlanan ve teknolojik üstünlüklerle donatılan tüm Erkunt traktörleri benzerlerine göre yaklaşık %40 daha az yakıt harcıyor ve düşük beygir gücünde bile yüksek çekiş sağlıyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Resimler Ersan Abi (ersanakyai) tarafından daha önce yayınlanmıştır.Ben burada bi göz aşinalığı olsun diye yayınlamak istedim..

Ynt: Trakya çiftçisine MÜJDE! Yeni model Erkunt’lar 17. Trakya Tarım Fuarı'nda...

edirne den iligilenen çiftçi arkadaşlarım ..var .ben de fuara katılmaya çalışacağım...kardeşim...

Ynt: Trakya çiftçisine MÜJDE! Yeni model Erkunt’lar 17. Trakya Tarım Fuarı'nda...

%100 yerlimi :S geçende sanayide erkunt traktörü olan bir abiye sordum memnunmusun diye.evet memnunum dedi.en iyi özelligi ne dedim.şanzımanı zf alman kaliteli yapmıştır dedi :) erkunt %100 ise uzel yıllarca ne yaptı bu ülkede merak ediyorum dogrusu.erkunt

umutmalkoc link=topic=23855.msg739897#msg739897 date=1367793046' Alıntı:
%100 yerlimi :S geçende sanayide erkunt traktörü olan bir abiye sordum memnunmusun diye.evet memnunum dedi.en iyi özelligi ne dedim.şanzımanı zf alman kaliteli yapmıştır dedi :) erkunt %100 ise uzel yıllarca ne yaptı bu ülkede merak ediyorum dogrusu.erkunt

şanzuman ve motor erkuntun kendi üretimi patentini almış patennt parası ödemeden üretim yapıyor uzel ise bütün parçaları getirmiş montaj yapıyor kardeş.....
perkin motoru ve zf şanzumanı ve daha bir çok avrupa firmaların üretimlerini erkunt sanayi adı altında döküm fabrikalarında erkunt kendisi üretiyor eski fiat ların motor bloklarına filan bakarsan erkunt yazar..ben uzelin hiç bir yerde ismine rastlamadım sadece motor lara isim olarak uzel ablemini yapıştırmasından başka