Yulaf Balyalarını Taşıyoruz 2009.....!!!

10/06/2009

Arkadaşlar bu fotoğrafları çekeli bir ay oldu. Fakat hasat başladığı için fotoğrafları yollama fırsatı bulamamıştım. Şimdi hasat bitti. Fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum. Bu fotoğraflarda yulaf balyalarını bağlatıyor ve taşıyorduk. O gün bu işler bittikten sonra Özgür arkadaşımızda bizi ziyarete geldi. Yeni makinalarını randımanlı kullanabilmeleri için bizim makina üzerinden biçerdöver hakkında ufak tefek bilgiler aldı. Sonrasında Ares ile ufak bir turda attık. İnşallah gene böyle ziyaretler birbirimize yaparız. Arkadaşlar bu fotoğrafların sonrasında sizlerle hasat fotoğraflarını paylaşacağım.....

Videolar... ;)

http://www.dailymotion.com/video/x9kabf_claas-ares-557-atx-yle-yulaf-balyas_auto

http://www.dailymotion.com/video/x9kf6i_claas-ares-557-atx-yle-yulaf-balyas_auto

http://www.dailymotion.com/video/x9mgcj_claas-ares-557-atx-yle-ot-almaya-gy_auto

http://www.dailymotion.com/video/x9mgyy_claas-ares-557-atx-yle-ot-tayiyoruz_auto

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=18pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: Yulaf Balyalarını Taşıyoruz 2009.....!!!

Çok güzel resim ve videolar Erkan. Paylaşım için teşekkürler. +rep

70lik çok ilginç olmuş. Balerin gibi, parmaklarının ucunda yürüyor sanki.

Ares ' in arka tekerler 16.9-34 mü?

Güzel paylaşım Erkan...O gün gerçekten bizi çok misafirperver karşıladınız,geldiğimizde sen işleri bitirmiştin, biz ortalıkta balya falan hiç görmedik :)Makine hakkında aldığımız bilgilerde bizim için baya önemliydi. JD 630 ' dan inip Mediona binince arada baya bi teknoloji farkı oluyor :D Artık bizim buralara yolun düşerse bekliyorum aklında bulunsun...

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

ersanakyai link=topic=23856.msg195747#msg195747 date=1247774860' Alıntı:
Çok güzel resim ve videolar Erkan. Paylaşım için teşekkürler. +rep

70lik çok ilginç olmuş. Balerin gibi, parmaklarının ucunda yürüyor sanki.

Ares ' in arka tekerler 16.9-34 mü?

70 gerçekten dar tekerlerle çok acayip oluyor. Ben ona 110-90 ' ım diyorum. Dev gibi oluyor heheh...:D Ares ' in arka tekerlekler 16.9 -38 abi...;)

ÖZzGÜR link=topic=23856.msg195751#msg195751 date=1247775050' Alıntı:
Güzel paylaşım Erkan...O gün gerçekten bizi çok misafirperver karşıladınız,geldiğimizde sen işleri bitirmiştin, biz ortalıkta balya falan hiç görmedik :)Makine hakkında aldığımız bilgilerde bizim için baya önemliydi. JD 630 ' dan inip Mediona binince arada baya bi teknoloji farkı oluyor :D Artık bizim buralara yolun düşerse bekliyorum aklında bulunsun...

İnşallah Özgür yine görüşürüz. Nasılsa haftaya Çorlu fuarıda var...;)

Slm. Arkadaşım. Paylaşım için teşekkürler. Parkın maşallahı var. Allah bozmaz inşallah. Hayvancılık da varmı? balyaları depoluyosunuz. Biz 5 sezondur Claas biçerdöverle hasat yapıyoruz. Geçen yıl biraz sorunlu geçti, bu yıl yine aynı makina gelecek. İnşallah sorunsuz geçer, eğer herhangi bir sorunla karşılaştğımızda(Claas la ilgili) yardımına başvururuz. Karşılıksız bırakmazsınız inşallah. Saygılar... kolay ve bereketli olsun harmanınız.

nailyetek link=topic=23856.msg196467#msg196467 date=1247947145' Alıntı:
Slm. Arkadaşım. Paylaşım için teşekkürler. Parkın maşallahı var. Allah bozmaz inşallah. Hayvancılık da varmı? balyaları depoluyosunuz. Biz 5 sezondur Claas biçerdöverle hasat yapıyoruz. Geçen yıl biraz sorunlu geçti, bu yıl yine aynı makina gelecek. İnşallah sorunsuz geçer, eğer herhangi bir sorunla karşılaştğımızda(Claas la ilgili) yardımına başvururuz. Karşılıksız bırakmazsınız inşallah. Saygılar... kolay ve bereketli olsun harmanınız.

Selam,
Kurbanlık koç yetiştiriyoruz. Onlar için bu yulaf balyalarını bağlattık. Her türlü sorunuza elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Saygılar benden... Sizinde harmanınız berektli olur inşallah...

kardeş hafif işlerde büyük traktör kullanıyorsun.hemde kaç tane birden.şöyle 50-55 beygir gücünde bir traktörün yokmu.kaç balye taşıdın.akşam eve gidince o kocaman traktörlerin yaktığını da hesapla.balyenin tanesi iki lira zaten.ben olsam küçük bir traktörle hallederdim o işleri.

ali_kockaya link=topic=23856.msg196490#msg196490 date=1247948780' Alıntı:
kardeş hafif işlerde büyük traktör kullanıyorsun.hemde kaç tane birden.şöyle 50-55 beygir gücünde bir traktörün yokmu.kaç balye taşıdın.akşam eve gidince o kocaman traktörlerin yaktığını da hesapla.balyenin tanesi iki lira zaten.ben olsam küçük bir traktörle hallederdim o işleri.

Daha ufağı yok malesef...:D Üçüde çalıştı o gün. 65 yulafları çevirdi. 70 ve ARES ' te ikişer römork getirdiler. O kadar traktör varken ufak bir traktörlede tek başına bu işleri yapmakta biraz ters oluyor. 3 ' üde çalıştı çabucak işi bitirdiler. Yoksam öğle sıcağında hiç çekilmezdi....

alipasalierkan link=topic=23856.msg196497#msg196497 date=1247949141' Alıntı:
Daha ufağı yok malesef...:D Üçüde çalıştı o gün. 65 yulafları çevirdi. 70 ve ARES ' te ikişer römork getirdiler. O kadar traktör varken ufak bir traktörlede tek başına bu işleri yapmakta biraz ters oluyor. 3 ' üde çalıştı çabucak işi bitirdiler. Yoksam öğle sıcağında hiç çekilmezdi....
Ok...

eline sağlık abi süper fotolar

arabaların kanatlarını kapatmıyorsunuz peki balyeler kayma yapmıyormu