Erkunt-Tümosan

Ynt: Erkunt-Tümosan

tümosanın en fazla calışacagı saat 7000 deniyo erkunt un ise 6000 e yakın bn ikisinide kullandıım erkunt aldım tümosan biraz kaba erkunt zarif ama birleşirlerse gücü tümosandan kasa yı da erkunttan almalı diyorum

yanlış biliyon burada 13000 saatta tümosan taştan taşa vuruyorlar halen sesı saat gibi 13000 daha yapapacak gibi erkunt perkins 3000 den sonra yağ eksiltmeye başlar masseylerden biliyorum

sami ÖZKAN link=topic=23919.msg249322#msg249322 date=1265491235' Alıntı:
yanlış biliyon burada 13000 saatta tümosan taştan taşa vuruyorlar halen sesı saat gibi 13000 daha yapapacak gibi erkunt perkins 3000 den sonra yağ eksiltmeye başlar masseylerden biliyorum
düzgün yapılan motor yağ eksiltmez adı ne olursa olsun

agalar bi soru sorduk konuda sözüm sizlere değil sakın yanlış anlamayasınız...bu yazılanları gören bazı fanatikler hop diye atlayacaktır şimdi ...yok bizim köyde var arka dağattı diye gereksiz plomikler yaratmasınlar....
ÇağRı link=topic=23919.msg249329#msg249329 date=1265492372' Alıntı:
düzgün yapılan motor yağ eksiltmez adı ne olursa olsun
haklısın kardeşim hiç bir makina kötü değildir yeterki kullanmasını bil...

(yanlış biliyon burada 13000 saatta tümosan taştan taşa vuruyorlar halen sesı saat gibi 13000 daha yapapacak gibi erkunt perkins 3000 den sonra yağ eksiltmeye başlar masseylerden biliyorum)

yanlış bilyorsun yağ yakama yağ eksiltme katiyen olmaz.olsaydı mf ler her kapıda olmazdı.bu görüşün.fıat larda geçerli.erkuntun motor ömrü 10 yıl oda belki tam emin degilm hergün yani 8 saat çalışmak şartıyla.10yılx365gün =3650 gün x8 saat =29200 saat edereki.bu traktör 4 ay hiç çalışmaz yaklaşık.38933 saat eder.benim gibi yılda az saat yapan adama 20 yıl gider. yanlışsam düzeltiniz.

perkins in bu dizel motoru en az 10 traktör markası tarafından tecih edilen ideal bir dizel motor.
ayrıca perkinsin sitesine girin.jenarötörden marnine ye gemilere,araçlara kadar dünya çapında kendini kanıtlamış bir marka..

ayrıca;motorun yağını değiştirmez ,sen hararet yaptırırsan,hava filtresini temizlemezsen bütün motorlar çabuk ölür.

sami ÖZKAN link=topic=23919.msg249682#msg249682 date=1265572546' Alıntı:
birkaç yıl sonra görüşürüz elinizden çıkartacak yer arayacaksınız
niye çıkarayımki elimden 10 numara işimi görüyor cebimide yakmıyor hem okadar da düşmez erkuntun pazarı şimdiden bazı markaları geride bıraktı bile

bir iki ay önce idi.geçenlerde internette bir ilan gördüm.bizim komşu ilçede erkunt bayisinde ikinci el bir erkunt un ilanı idi.telefon ettim fiyatını sordum.bayi-galerici telefonda ' ' eğer almak istiyorsan motor çok temiz elini çabuk tut ' ' dedi.içimden kim alacak kış günü traktörü galiba müşteri kızıştırmak için galerici beni gazlıyor dedim.görüşmeden bir kaç gün sonra gittiğimde ' ' ikinci el iki erkunt vardı ikisi de satıldı. ' ' dediler.ikinci el erkuntlar hızlı mı gidiyor dedim.Şu anda yetiştiremiyoruz dedi.ikinci el erkunt galeriye düştüğünde haber verilmesi için bekleyenlerin isimlerini gösterdi.hayret ettim yalan yok.bizim buralarda erkunt altın çağını yaşıyor.sıfır da gidiyor ikinci eli de aranıyor.dikkatinize...

firari11 link=topic=23919.msg249967#msg249967 date=1265649672' Alıntı:
erkuntun ömrü 10.000 saat,senede 100 saat yapsa 10 senede at çöpe!

biraz matematiğe çalışman gerekiyor.
bu arada bir traktörün 10 000 saat rektefe istemeden çalışması da bir başarı bence.pek az traktör 10 000 saat çalışır...
eğer kötülemek istiyorsan 3000-5000 saat de.sen böyle yanlışlıkla iyilik yapmış oluyorsun...

ali_kockaya link=topic=23919.msg249971#msg249971 date=1265649981' Alıntı:
biraz matematiğe çalışman gerekiyor.
bu arada bir traktörün 10 000 saat rektefe istemeden çalışması da bir başarı bence.pek az traktör 10 000 saat çalışır...
eğer kötülemek istiyorsan 3000-5000 saat de.sen böyle yanlışlıkla iyilik yapmış oluyorsun...
pardon :D 1000 saat olcaktı! :D serwisin dedi öle :D bunu diende erkunt serwisi :D başına gelmiş !

firari11 link=topic=23919.msg249981#msg249981 date=1265651748' Alıntı:
pardon :D 1000 saat olcaktı! :D serwisin dedi öle :D bunu diende erkunt serwisi :D başına gelmiş !
servisin bunu söylemesi için 10 yaşında 10 000 saat te erkunt bulması gerkiyor.erkunt çıkalı 10 sene oldu mu.

servisin işleri 2014 te erkuntlar 10 yaşını doldurunca hızlanacak öyleyse.biraz sabır etsin...

valla ortak ben üniversiteyi kazanmadan önce makina mühçistiyordum tercihte ettim fakat tercih hatası kimyayı öne yazmışım kimya müh. geldi. hayallerim vardı.erkunt başak vede tümosanı beraber harman yapıp gerçek bir türk devi yapmaktı.tümosanın motoru iyidir.erkuntun dışı yani iskeleti ve görünüşü güzel.başağın vede erkuntun şanzumanı zf dir.vede başağın arkası steyrdan kopya olduğu için o d sağlamdır.saygılarımla inş hayaller bir gün gerçek olacak

bu aslında başlı başına bir konu açmaya değecek bir mevzu.bir dizel motor için (ortalama kullanımda) rektefe olmadan 10 000 saat çalışması iyi midir sizce.bana yeterli gibi geliyor.yorumlarınızı bekliyorum.

not:ben yılda traktörle 500 saat çalışıyorum.

bence tamamıyla olması gerek fakat bu iştede rantlar var:( eğer olursa şahsen ben bunu istiyorum mükemmel bir traktör çıkacağı kesin.tamamı türk olacak kullanılan her parçası.daha ne olsun

Arkadaslar gercekten guzel bı konuya el atmıssınız. Benım Jd de 13000 de daha rektefe yuzu gormemıs sesıde gayet guzel ceylan gıbı masallah. Ayrıca 1-2 seneye kadar bir traktör daha almaya niyetim var onuda stayer veya massey almayı dusunuyorum şöyle ufakca gözümde bunlar var :) Bu arada Tümosan ile Erkunt birleşirse adını ne yaparlar acaba :)