MFLER GERÇEKTENDE PATİNAJ MOTORUMU?

Ynt: MFLER GERÇEKTENDE PATİNAJ MOTORUMU?

bence gördüğüm kadarıyla, pek kullanmadım ama arkasının biraz hafifi olmasından dolayı olsa gerek we birazda serikikten fazla yüklenildiğinde patinaja kaçıyor..bu kötü bişey değil bence aksine motorun zolanıp kendini bitirmektense patinaja kaçıp kendini öldürmemesi daha iyi....çünkü özellikle başaklar çekmicem demiyo ama zorlayınca arkasını dahatıyor...bizim burda steyr werip başak alanların hepsi arkasını dağıttı..mf bu yönden iyi...çabuk yıptanmıyo...

Massey lerin arkası ağır olan modellerinin başında 240 s gelir(kara şanzuman, kuru fren) 2 şer adet arka ağırlık vardır. disk fren olan 240 s ve 255 t lara tek ağırlık konulmuştur. İki ağırlıklı traktörler fazla patinaj yapmazlar, hatta pullukta emniyet şaftını kesecek kadar da zorlarlar, bizzat kendim şahit oldum. 265 ve 285 lerde ise eğer ince lastik ve 2 şer ağırlık kullanılıyosa ve suda dolu değilse lastikte, 135 kadar tutunurlar. geniş lastikte ise durum farklı tabi, olay değişir ve tutunma ve arka ağırlık oranları artar.

• Beğen
Tepkiler: hil.mi

arkadaşlar mf lerin önleri arkalarından ağır olduğu için öyle ama bilinçli kullanırsan bütün traktörlere taş çıkarır hele bi dediklerimi deneyin de bakın ozaman koparmıyomu mf lerin canı hidrolik koludur baktınız patinaz çekiyo biraz hid kolu vurun bakın söküp atmıyomu önleri ağır zaten kafa kaldırmaz kolay kolay

benbekirya link=topic=23970.msg197070#msg197070 date=1248041869' Alıntı:
bencede bugune kadar patinajdan traktöre ne zarar gelmıs patinaj traktörün canıdırr !!! yapmassa dagıtır ben daha gormedım mfnın arka dagıttını
fazla patinajda ii deildir ?neden dersn motoru fazla patinajdan zorladığın zaman motor çekmez oluyor bunu traktör kullananlar ii bilir!birde massyn arkasını dağıttını görmedm demiş birisi bizm köyde 265 dağıttı? ama bnm bu söyledklrm massey kötü anlama gelmez,onunda ii yanları war mesela,uzn ömürlü motoru war,önü kolay kolay kalkmaz,kışın ii çalışır,bnm bildiklrm duyduklarm bunlar!

evt mfler patinaj çeker ama patinaj bazı yerde iyidir bazı yerde kötüdür..mesela kültivatör çekerken patinaj yapar motor sende kültivatörü kaldırmak zorunda kalırsın bi işe yaramaz..ama ağır bi şeye zorlarken patinaj yapar kalır bu iyidir çünkü arkasını dağıtmaz...benim düşüncem.. ;)
ayrıca mf arka dağıtmaz demişsiniz ben pek görmedim dağıtdığını ama çubukta bi kaç tane mf 3105 ortadan ikiye bölündü neden derseniz adam arka ve ön tekerlere suyu doldurdu ön ağırlıkları 50cm öne uzattı ve arkaya 6lı 14'pulluğu taktı tarlanın sınırından geçerken ikiye bölündü..

cubuklu06 link=topic=23970.msg225993#msg225993 date=1257355427' Alıntı:
evt mfler patinaj çeker ama patinaj bazı yerde iyidir bazı yerde kötüdür..mesela kültivatör çekerken patinaj yapar motor sende kültivatörü kaldırmak zorunda kalırsın bi işe yaramaz..ama ağır bi şeye zorlarken patinaj yapar kalır bu iyidir çünkü arkasını dağıtmaz...benim düşüncem.. ;)
ayrıca mf arka dağıtmaz demişsiniz ben pek görmedim dağıtdığını ama çubukta bi kaç tane mf 3105 ortadan ikiye bölündü neden derseniz adam arka ve ön tekerlere suyu doldurdu ön ağırlıkları 50cm öne uzattı ve arkaya 6lı 14'pulluğu taktı tarlanın sınırından geçerken ikiye bölündü..
patinaj konusunda katılıyorum...

cubuklu06 link=topic=23970.msg225993#msg225993 date=1257355427' Alıntı:
fiatada arkasını çabuk dağıtır.işte bnce bu yüzden dağıtıyor,çünkü hayatta patinaj yapmaz motor boğulur yinede yapmaz ciğer dişlisi wardı 640 ta. ama çıkamadmz yer yoktu ama 3 kere akis kesti.

ozkan723 link=topic=23970.msg240378#msg240378 date=1263037495' Alıntı:
fiatada arkasını çabuk dağıtır.işte bnce bu yüzden dağıtıyor,çünkü hayatta patinaj yapmaz motor boğulur yinede yapmaz ciğer dişlisi wardı 640 ta. ama çıkamadmz yer yoktu ama 3 kere akis kesti.
ya patinaj yapar yada kendini dağıtır..ikisinden biri..ya mf yada diğerleri...ama kendine zarar vermemeside iyi bi özellik..

bende mf kullanıcısyım patı cekıyo ama bı zararını gormedım baktım cıkmıyo patınaj pedalına basarım gıttıgı kadar gıder mflerın uzun omurlu olmasının sbebı patınaj cekmesıdır bana gore varsın ceksın 5bın saatde revızyone gelmektense lastık yesın

ASARCIKLI link=topic=23970.msg240394#msg240394 date=1263045603' Alıntı:
bende mf kullanıcısyım patı cekıyo ama bı zararını gormedım baktım cıkmıyo patınaj pedalına basarım gıttıgı kadar gıder mflerın uzun omurlu olmasının sbebı patınaj cekmesıdır bana gore varsın ceksın 5bın saatde revızyone gelmektense lastık yesın
bn heryerde kaldıktn sona nabıyım onu ? bnde isterse parçalansn ama yeterki çeksn !