iğne wurma yöntemleri

Ynt: iğne wurma yöntemleri

kardeşim iğne vuracaksan ya kas içi veya deri altı vurabilirsin kas içi en uygun kalçadan vuruluyor bildiğm kadarı ile deri altında ise boyun bölgesi uygun deriyi gerdirip ete batmayacak sekilde etle deri arasına vuruluyor.damar içine ise bizim işimiz degil veteriner lazım

arkadaşlar igne 3 şekilde vurulur
1 damardan
2 kas içi
3 deri altı
burda dikkat etmen gereken hangi ilacı nasıl vuracagın mesela hayvana ademin vururken damardan verirsen hayvan ölür bu yüzden dikkatli olmak lazım vuracagin ilaçın prospektüsünü okudugunda orda yazar nasıl ve ne kadar vurulacagi bi veterinere daniş veterinerin gelmesine gerek yok sende yapabilirsin
kas içi vuracaksan arka ayaktan vur derim deri altı olacaksa hiç fark etmez deriyi katla ve içine vur sonuçta sanıldıgı kadar korkulacak bişey yok :D
kolay gelsin

ismail baba sen öss ye gir yaz veteriner teknikerliği baba 2 sene sonra veteriner teknikeri olarak çık.hem sen kurtul hem ben.bizde inş kurmak istiyoruz bi tesis bnmkilerde bedava bakarsın:D:D:D:D

doganbey1 link=topic=23977.msg225103#msg225103 date=1257021920' Alıntı:
ismail baba sen öss ye gir yaz veteriner teknikerliği baba 2 sene sonra veteriner teknikeri olarak çık.hem sen kurtul hem ben.bizde inş kurmak istiyoruz bi tesis bnmkilerde bedava bakarsın:D:D:D:D
:D zaten ustası olduk işin ama deneme yanılma ile.. :D

doganbey1 link=topic=23977.msg225103#msg225103 date=1257021920' Alıntı:
ha bide para eşten dosttan kazanılırmış :D