traktörde claas mı new holland mı...

Ynt: traktörde claas mı new holland mı...

bence class daha iyi makina gibi teknolojiyi daha iyi kullanıyor.. fakat saglamlıkta nh daha iyidir.. yedek parca ikinci el gibi konulardada nh daha avantajlı...

bence kesınlıkle new holland ceya arkadas teklonojı demıs ama teklonojı aradıgı model tdd serısı ıse bu yanlıs olur new holland avrupa modellerınde tla dan sonrakı bır cok modelde ılerı teklonojı kullanıyor gıbı cvt hs2 vb modellerde buna ornektır claas larda teklonojık fakat saglamlık konusunda benı dusunduruyor... kıyaslama yaparken tt tdd tla gıbı dusunmeyın t8000 t7000 t6000 tj vb olarak dusundum.... dunya capında cnh grupun konumundanda konuyuda anlayabılırız galıba...

class yenı traktor uretmeye basladı zannedrsem nh yıllardır var calass teknolojik olabılır ama nh da kendını ıspatlamıs sağlam makına dusuncesındeyım ben nh dıorum

classı kullananlar iyi diye övüyolar ama parmakla sayılacak kadarda az kullanan var.nh ise bi dünya markası ve çok fazla kullanan var.buda nh nin daha iyi olduguna
işarettir.bence classın daha en az bi 5 sene daha yol katetmesi lazım ozaman nh ile eşit duruma gelince yorum yapmak daha iyi olur.bu süre içinde parça ve servis agını genişletir satılan motor sayısıda artarsa belki nh ile karşılaştırma yapılabilir.bence şimdi ikisini karşılaştırmak çok mantıksız geliyor bana.

bence new holland arkadaşlar ...% 60 hissenin forda sahip olduğunu duydum ...işçilik ve malzeme kalitesi daha iyi diye düşünüyorum...