traktörde ithal massey mi claas mı ???

Ynt: traktörde ithal massey mi claas mı ???

Traktör de ithal massey derim Atilla abi, Claas ise biçerdöver ve hasat makinaları teknolojisi konusunda bir ekoldür. Ha; traktör yapamazmı? yapar. Ama zannedersem Renault un teknolojisini satın aldı ve geliştirdi.... Zaman ve yeterli altyapı diye düşünüyorum.....

nailyetek link=topic=23985.msg197104#msg197104 date=1248045705' Alıntı:
Traktör de ithal massey derim Atilla abi, Claas ise biçerdöver ve hasat makinaları teknolojisi konusunda bir ekoldür. Ha; traktör yapamazmı? yapar. Ama zannedersem Renault un teknolojisini satın aldı ve geliştirdi.... Zaman ve yeterli altyapı diye düşünüyorum.....
allah , her köye böyle teknik , bilgili muhtar nasip etsin...benim yorumum bu....

bencede ithal mf....sağlamlık weya kalitesi kadar piyasasıda önemlidir bi traktörün....mf nin her modelini satarsın buralarda..ama class ı tanıyan bile yok daha...class daha çol biçer,balya bağlama gibi makinalarda nam salmış bi marka...

bende ithal mf diyorum ...malzeme işçilik kalitesi mevcut...8690 na bakarmısınız....

Mf deki işçilik, malzeme kalitesine yakından şahidim ama bunlarla sınırlı kalıyor sanmayın yakıt konusunda da aynı beygir gücündeki başka markalardan daha az yakıyor, altını çizerek söylüyorum... daha az...

bence massey ferguson sonucta massey agco bunyesınde claas ın traktor segmentınde iddaa edecegı fırmalar bunlar dııl... claas ların ıscılık kalıtesı gayet basıt ve dusuk bı sevıyede :(

gecenlerde 98 hp yeni nesil mf gördüm (5435) güzel traktör kullanım açısından oldukça rahat diğer büyük serilerdeki özellikler mevcut bende 6000 serisi massey ferguson war komsumdada 125 bg bir mf var, ileri geri shuttle biraz problemli olduğunu düşünüyorum... benim kullandığım traktör 5 senelik komsumun 2 senelik biraz düşündürücü ama gerçeği söylemek gerekirse kullanım olarak cok rahat traktörler yakıttada oldukca (MF) iyiler...

İthal mf bencede tercih sebebidir ama cllasıda yabana atmamak lazım,ayrıca class ' ında fendtten kopma bi aile şirketi olduğunu unutmamak lazım...

ya siz hiç claas a bindiniz mi sizin o öve öve bitiremediğiniz mf 5435 claas axos 340 karşısında bile duramıyo hem pulluk ta hemde çekişmede tek kelimeyle claas.