245 hp toprakla güreşiyor...

Ynt: 245 hp toprakla güreşiyor...

ali_kockaya link=topic=24006.msg197884#msg197884 date=1248238261' Alıntı:
arkada tekerleklerin dışa ve içe hareket etmesini sağlayan bir piston var ama tam bilmiyorum açılıyormu.biz daha yeni tanışıyoruz lazerli tesviye ile...
videoda dönerken fark ettim,bizim burdada var bi arkadaşta 6 mt oda problem yaşıyor,bence en idealı 5mt lik olanı,130 tl mazotu kim veriyor,bizde saati 60-70 tl arası ama mazotu tarla sahibi veriyor.ben tarlaya dolu depoyla gidiyorum çıkarken dolu çıkıyorum

130 lira saati başka hiçbirşeye karışmıyoruz.mazot bile yok.kendi ifadesi saatte 24 litre euro dizel yakıyorsa 24X2,55=ORTALAMA 60 LİRA.130-60=SAATİ 70 LİRAYA GELİR.YANİ HEMEN HEMEN AYNI....

iyide her yerde aynımı yakıyor bu alet... bu tesvıyenın cok faydasını gorursunuz ama ılk zaman bı verımsızlık olurmu acaba ali bey sızdekı traktor ne marka...

benim yerde fazlasıyla yakmıştır.anız vardı.yerler çatlamıştı.bir çizel çektim.tarlanın yüzü kesekle doldu.koca traktör üzerinden geçiyor ama ezilmiyor.toprağı sürklerken traktör patinaj yapıyordu hep.tesviyeci de dedi benim yer biraz sert miş...

valla beni çok eleştirenler oldu.neden üniversal 453 aldın diye.bundan önce ford3610 vardı.bir kere rektefe oldu.ön dingil eski tipti (mf 135 lerdeki gibi.)sürekli aks keserdi.sonradan yan sanayi düz dingil koydurdum dikin tutmadı.hidrolik direksiyon ve ikili valf yoktu.fordların ikinci el piyasası karma karışık kimi galericileri hemen hemen çok farklı fiyatlar veriyor.5000,6000,7000,8000 gibi.ben bu üniversali 12500 liraya aldım.ford tu da 8000 liraya saydılar.yani benim 25 yaşındaki motoru alıp üstede 4500 alıp 3 yaşında motor verdiler.zaten ben bir hidrolik direksiyon bir ikili valf birde rektefe yaptırsan bu 4500 cebimden çıkacaktı.motoru yenilemiş oldum.yalan yok ford dan motor gücü olarak birkaç beygir düşük.ama forttan 500 kg ağır.2300 kilo.işçiliği daha güzel tarlada.ve en hoş tarafı az yakıyor.benim için önemli olan da bu.geçen yıl mazota 11000 lira verdim...