245 hp toprakla güreşiyor...

Ynt: 245 hp toprakla güreşiyor...

super paylasım deutz lar cok begendıgım traktorler lazer6.5 metre sorun olmuyormu kırılma olasılıgı yuksek tam yukteyken kac ton kum goturuyor.... kazıya gectıgı zaman stop ettırebılır... nasıl sahıbı memnunmu makıneden cekısı felan parcası nasıl...

bizim buralara çalışmaya gelmiş.bende tesviye yaptırdım.biraz konuştuk.saati 130 lira.yerler kuru çizelgeyle patlattım iki sefer.6,5 metre kepçe ağzı.ve hidrolik piston vasıtasıyla kendi kendine kapanıyor.(yol düzeni).70 000 liraya yaptırdım dedi.traktörde 2006 model 143000 euro ya almış.tabiki leasing.5-6 ton civarı toprak götürdüğünü tahmin ediyorum.traktörün ön hidrolik kolu ve ön pto su var.yalnız bir tonluk ön beton ağırlık olmadığı için biraz fazla patinaja kaçıyor gibi geldi bana.saatte 24 litre euro dizel yakıyor.deposu da 420 litre.kliması elektronik değil otomatik.vitesler düğmeli otomatik.ağırlığı 13 ton.4200 devir saatinde.hava filitresini çalışırken kendi kendine temizliyor.traktörün ön tarafında (burnunda)panaromik 5-6 far var gece çok güzel aydınlatıyor.4 lastiği bile 21000 tl ymiş.ve daha bilmediğim pekçok özelliğiyle şahane bir traktör.

ali_kockaya link=topic=24006.msg197875#msg197875 date=1248212370' Alıntı:
eline sağlık.ama o makinanın çok düzgün tesviye yapacağını sanmıyorum,nedeni ise bıçaklar çok geniş, arkadaki açılabilir tekerlekler bıçakların hizasınakadar gelmiyor, o yüzden bıçaklar zıplama yapacaktır ve tarlada ufak ufak engebeler olur,en doğrusu bıçak açıldığı zaman arkadaki tekerleklerle beraber açılır bıçakların genişliği kadarda tekerleklerin açılması lazım