+16 fikralar

4.fikrayi özellikle okumanizi tavsiye ederim ben gulmekten öldum
Kadının biri evine güzel bir papağan almak petshopa gider. Rengarenk güzel papağanlar bulunmaktadır. Bunların fiyatları 3.000 dolar ile 10.000 dolar arasında değişmektedir. Yalnız içlerinden birisinin fiyatı 250 dolardır. Kadın merak içerisinde sorar,
- Neden bunun fiyatı düşük,
- Hanımefendi o size yaramaz,
- Kadın niye, diye sorar,
- Adam bu papağan 's' özürlü der,
- Yani 'ceni ceviyorum' gibi konuşabiliyor.
Kadın 'ne farkeder o kadar para vereceğime bunu alırım, s ' leri de söylemeyiversin' der.
Ve papağanı alır eve götürür. Evde büyükçe bir kafese muhabbet kuşu ile aynı kafese koyar. Birgün kadın alış-verişe gider, eve döndüğünde muhabbet kuşunu kan revan içinde ölmüş olarak bulur. Feryat figan papağana sorar. Ne yaptın bu zavallıya,
- Vallahi ben bişey yapmadım. Sadece 'cik' dedi bende 'ciktim.' der.

________________________________________________________________________________________
Bir kadının bir süreliğine iş seyahati için ingiltereye gitmesi gerekmektedir. Kadının kocası eşini havaalanına kadar götürür. Karısı:

- 'Teşekkür ederim kocacığım, senin için İngiltereden ne getirmemi istersin?' diye sorar. Adam güler ve yanıtlar:
- 'Bir ingiliz kızı istiyorum hayatım..' Kadın sessiz bir şekilde kocasından ayrılır ve yola çıkar.

2 hafta sonra adam karısını tekrar hava alanından almaya gider ve sorar:

- 'Hayatım gezin nasıldı?'
- 'Teşekkür ederim hayatım, çok güzeldi.'
- 'Peki hediyem nerde?' Kadın:
- 'Ne hediyesi?' diyince adam gülümseyerek:
- 'Hani bir ingiliz kız istemiştim ya..'
- 'Haa hatırladım, evet elimden geleni yaptım,

şimdi biraz beklememiz lazım kız olup olmayacağını görmek için...'
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Adamin biri misafirlige gitmis.Aksam olunca haliyle sormuslar;
- ' ' Pardon arkadas demisler kari-koca. ' ' Bizim odada mi yatarsin,bebegin odasinda mi,
yoksa bos odada mi? ' '
Adam dusunmus:Kari-kocanin yaninda yatilmaz,bebekte uyabir aglarsauykusu kacacak
ben bos odada yatarim demis.Sabah olunca adam elini yuzunu yikamis ,bir de bakmis cok
guzel,huri gibi bir kiz adama havlu tutuyor,
Adam- ' ' Kizimsenin adin ne ? ' ' diye sormus.
Kiz- ' ' Bebek,ya sizin isminiz?...
Adam- ' ' Essek kizim esseeeek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4.Yok böyle bi fikra
Diyarbakır ' da Şehmus okula gelir, tabii bizim Şehmus ilkokul talebesi, ama her tarafı yara bere içinde, hoca sorar, 'Şehmus oğlum ne oldu sana', Şehmus der, 'Babam dövmiştir'. Hoca sorar, 'Niye oğlum', 'Valla bilmiyom hocam akşam evde yatıyık biraz sonra babamın sesini duyuyom, Ali uyudun mi ali den ses çıkmiy Veli uyudunmi e veliden de ses çıkmiy Mehmed uyudin mi Mehmedden de ses çıkmiy Şehmus uyudin mi diy, ben de yok buba uyumadım diyrem oda geliy beni doviy.' Bunun üzerine hoca, bak Şehmus bu gibi durumlarda uyumasan da ses etmemek lazımdır der. Şehmus kafa sallar eve gider, ertesi gün okulda Şehmus daha fena dövülmüş olarak gelir. Bunu gören hoca merakla gider yanına ; 'Şehmus ne oldi kim yapti' der. Şehmus der ki 'Bubam yapmıştır.' 'Niye Şehmus ne oldi', Şehmus anlatır. 'Hocam akşam evde yatıyık biraz sonra yine babam in sesini duyuyom, Ali uyudun mi ali den ses çıkmiy Veli uyudunmi e Veliden de ses çıkmiy Mehmed uyudin mi Mehmedden de ses çıkmiy Şehmus uyudin mi diy, ben de uyumadım ama hiç ses etmedim. Bunun üzerine anam ile bubam bir gıpraşmaya başladiler anlamadım ne oliy biraz sonra anam dedi ki, la ihsan ben geliyom, bubam da haticem ben de geliyom dedi ben de ula nereye gidiyonuz ben de Geliyom dedim... hoca derki; oğlum bunlar anne baba, gider gider gelirler. Sen hiç bozuntuya verme. Uyuyo gibi yap. peki demiş Şehmus. Ertesi gün bir bacak kırık. ' Bu sefer ne oldu? ' der hoca. Hocam, dediğin gibi yapmişem. Hiç ses çıkarmamişem. En son bubam anamın arkasına geçti, 'ben çocuk isterem, ben çocuk isterem!' diye bağırmaya başlayınca; ben de fırsat bu fırsat demişem. Geçtim bubamın arkasına, ' Ben de bisiklet isterem !!!! '

-------------------------------------------------------------------------------------.---------------------------------------------------
Nasrettin Hoca bir gün eşeğine binmiş.Alımlı, çalımlı dolaşıyormuş.Tam bir köylüsünün yanından geçiyormuş ki, dengesini kaybedip düşmüş.Bunu gören adam başlamış gülmeye.Çalımı bozulan Hoca fena öfkelenmiş.
- Ne gülersin be adam
diye bağırmış.Düşmesemde inecektim zaten...

,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,..,.,.,...
Birgün nasrettin hoca bir ağacın altında namaz kılıyormuş.Bir adamda ağacın üstüne çıkmış.Nasrettin Hoca başlamış:
Allahım geçen gün büyük bir günah işlemiştim nolur beni affet.Yukardan adam der ki ' ' Affetmeeeem! ' ' .Nasrettin hoca tekrarlar:
Allahım nolur affet.Yukardan adam yine seslenir:
' ' Affetmeeeeem! ' ' .Nasrettin hoca yine tekrarlar:
Allahım nolur affet.Adam yine :
' ' Affetmeeeem! ' ' diyince Nasrettin hoca derki ' ' Affetmezsen affetme zaten abdestli değildim.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Ynt: +16 fikralar

Adamın birisinin karısı adamı aldatıyormuş.hemde bir doktorla.kadın çok korkuyormuş yakalanmaktan.kadının doktor sevgilisi ' istersem kocanın önünde de yaparım. ' diyince kadının kafası atıyor iddaya girişiyorlar.doktor sevgili olan adam diyor ki:söylediklerimi aynen yap.karı-koca tatile gidiyolar.kadın denizde girince çığlık atıyor.kocası koşup gidiyor.kadın diyorki altıma yengeç kaçtı.hemen doktorun muaynaynesine gidiyorlar.doktor adama diyor ki: ' beyfendi karınızın içindeki yengeçi pense ile asılırsak yengeç karınızı öldürür.siz cinsel organınızı sokacaksınız.yengeç penisinizi ısıracak ve dışarı doğru asılacaksınız.yalnız geçen haftaki hastamın kocasının penisi koptu demiş. ' tabiki koca da uyanık ya. ' doktor bunu sen yap iki kat fazla para veririm demiş. ' doktor karıya kökleyip çıkardıkça kaydı çıkaramadım dermiş.kadının kocasının da baktı olacağı yok.doktor bey çıkmıyorsa boğ onu boğ onu demiş...

kadının birisi birgün bir rüya görmüş.ona demişler ki bir oğlun dünyaya gelecek.askerde paraşütüçü olacak.ve paraşütü açılmayıp ölecek.ve kadının bir oğlu olmuş.kadın bu sırrı oğlan askerlik çağına gelene kadar saklamış.oğlu askere giderken söylemiş.oğlu da tamam ana parşütçü olmam demiş.tabi oğlanı dinleyen kim komutanlar onu paraşütçü yapmış.tüm eğitimler bitmiş.ilk atlama zamanı gelmiş.uçak havada ve herkes uçak kapısında sıradayken oğlan hep arkasındaki arkadaşına sırayı vere vere en sona kalmış.komutan ne kadar ittirdiyse de oğlan birtürlü atlamıyormuş.komutan oğlana sebebini sorunca oğlan rüyayı anlatmış.komutan oğlanı ikna etmek için paraşütleri değişmişler.komutan bir puntuna getirip oğlanı uçaktan aşağı itmiş.ve oğlanın paraşütü açılmış.bir süre sonra komutan mermi gibi aşğı doğru geçince.oğlan bağırmış. ' ' komutanım nereye diye. ' ' oda demişki ' ' ananı s.k meye gidiyorum demiş.

bir alman bir rus bir de türk ü idama mahkum edilmişler.tabiki türk bizim temel.üç çeşit infaz yöntemi var.suda boğma,ateşte yakma ve giyotin.infaz şekli suçluya sorulurmuş.alman demişki:su yu sevmem,ateş te çok acı verir.beni giyotinle öldürün demiş.giyotine takıp bıçağı bırakmışla tam adamın kafası kopacak yerde sıkışmış kalmış.almanı affetmişler.rus da bir umut diyip giyotini seçmiş.o da idam edilmekten kurtulmuş.sıra temele gelmiş.demiş ki:giyotin bozuk,sudan hoşlanmam.beni yakın demiş.

bende yazem bari;
bir türkle bi hristiyan çölde kalır....yiyecek içecek war tabi....bunların cankarı sıkılır yabancı olan derki hadi birbirimizi ***kelim...tamam der türk we ilk sırayı yabancıya werir...yabancı tam niyetlenir bizim türk ya İSA der yabancı hemen durur....ikinciye niyetlenir..bizim türk ya İNCİL der yabancı yine durur...son hakkını dener ki bizim türk bu sefer ya ALLAH der..yabancı işi bitiremeden sıra türke gelir...tabi yabancı yapamadıya içinden o da kurnazlık düşünür....bizimki tam niyetlenirken yabancı derki ya ALLAH...bizim türk te ya BİSMİLLAH der aydar gitsin :D
acık terbiyesiz ama +16 olur o kadar...

padişah ve namık kemal
padişah ülkesinde cuma namazına gelmeyenleri idamla cezalandırırmış ve idam etmeden öncede 3 dileğini sorar öle öldürürmüş.
bir cuma günü namazdan sonra namık kemalin gelmediğini duyan padişah huzuruna çağırmış ve seni idam edeceğiz 3 dileğini söyle demiş;
namık kemal:vezirin karısını yapmak istiyorum demiş ve vezir istemesede dileği mecburen yerine getirilmiş.
padişah ikinci dileği sormuş ;
namık kemal: padişahın karısını istiyorum demiş.padişah olmaz diyememiş ve mecbur kalmış..3. dileğe sıra gelmiş nedir diye sormuşlar
namık kemal: padişah ve veziri yapmak istiyorum demiş ve bir sessizlik oluşmuş
vezir: padişahım sanki ben namazda görmüş gibiyim;
padişah: gibisini s*keyim yanımdaydı...