same 130 bakım

Ynt: same 130 bakım

yanlız adam link=topic=24184.msg198506#msg198506 date=1248424878' Alıntı:
Konpurosör ile daha iyi temizlenmezmi hava filitresi
kompresörle temizleme bence biraz sakıncalı çünkü kompresörlerde fark ettiyseniz hava nemli gelir bu nemli ıslak hava filtreye aynızamandan tozla beraber yapıştırmakta.o yüzden sakıncalı olur .

Güzel paylaşım. Bende geçen gün bütün traktörleri A dan Z ye temizledim ve yıkadım. Gıcır gıcır tarla sürmeyi bekliyorlar...:D Bu arada resim yollamak üzerinde biraz çalışmanız gerekiyor. Dikkatimi çekti tüm resimler link olarak geliyor. Imageshack ' e resim yüklediğiniz zaman işlem bitince açılan sayfada Hotlink Forum yazan kutulardaki linkleri buraya yapıştırırsanız resimleriniz düzgün çıkacaktır....

samsunbafra link=topic=24184.msg198751#msg198751 date=1248470362' Alıntı:
paylaşmak güzel ,eleştiri yapmakta serbest herkes ölçülü şekilde istediğini söyler
Paylaşmak bizim özümüzde var...tabiki güzel..Same ayrı bir güzel.. Fakat bize 3 ila 4 beden büyük bir TRAKTÖR::.. Paylaşım ayrıca teşekkür ederm... Bu sırt ilaçlama pompası biçerdöver radyatörlerinin temizleme işindede kullanılabilirmi acaba..?

nailyetek link=topic=24184.msg198753#msg198753 date=1248470645' Alıntı:
Paylaşmak bizim özümüzde var...tabiki güzel..Same ayrı bir güzel.. Fakat bize 3 ila 4 beden büyük bir TRAKTÖR::.. Paylaşım ayrıca teşekkür ederm... Bu sırt ilaçlama pompası biçerdöver radyatörlerinin temizleme işindede kullanılabilirmi acaba..?
evet arkadaş inanınız filtrelerde toz zerreciği kalmıyor,tabiki biçerlerede olur ama yeni biçerlerde hepsi var

samsunbafra link=topic=24184.msg198754#msg198754 date=1248470929' Alıntı:
evet arkadaş inanınız filtrelerde toz zerreciği kalmıyor,tabiki biçerlerede olur ama yeni biçerlerde hepsi var
Bize gelen Claas 2000 model kompresör yok, taktırmayı düşünüyor sahibi..ha bide elektrikli kompresör var ama hava doldurması falan uzun sürüyo..ayrıca biçerin her akşam köye dönmesi şart oluyo..bizde güvenlik sorunu yok..böyle bi pompa alsa daha iyi..nadas a bırak gece sabah birz benzin pompaya, çalıştır, devam temizliğe...daha neler öğreneceğiz..teşekkürler paylaşıma bidaha..

yanlız adam link=topic=24184.msg198506#msg198506 date=1248424878' Alıntı:
Konpurosör ile daha iyi temizlenmezmi hava filitresi

Merhabalar öncelikle foruma ilk mesajımı yazıyorum ve filtre konusuna değinmek istedim. Hava filtresine içten yada dıştan hava tutmak pek önerilmiyor. Hoş bunu herkes gibi bende yapıyorum. Malun toz toprak içinde çalışıyor makinalar. Ancak tazyikli hava ile birlikte emilen yada itilen toz zerreciklerinin filtre gözeneklerini genişlettiği ve pistonlara daha fazla toz gittiği söylenmekte. Bunun içinde filtreyi havalya lediğilde farklı yöntemle temizlemek yada daha erken değiştirmek gerektiği kanaatindeyim.

Bol kazançlar dilerim herkese...