Fasulye sularken cektığım goruntuler

Ynt: Fasulye sularken cektığım goruntuler

ali_kockaya link=topic=24193.msg198646#msg198646 date=1248461480' Alıntı:
kardeş memeleket neresi.bu kırmızı toprakta mahsul güzel olur derler.bu ektiğin ikinci mahsul mü....
Erzincan gardaş burda tek mahsul alırsın ALLAHA şükür yağmurda bu sene bol mahsulda iyi çikiyor

Maşallah suyun içinde yüzüyo fasulyeler...hasatı biraz zor oluyor diye biliyorum..ama şu anki görüntü güzel..

bereketlı olsun fasulye ler masallahı varda neden oyle duzensız bı sekılde ekılmıs gıbı duruyor ellemı ektınız... bı ıs yaparken tarlanın ortasında ıs donusu donerken tarlanın basındakı traktorune bakmak kadar guzel bısı varmıdır acaba...td65d yakısıklı cıkmıs tarla basında...

ali_kockaya link=topic=24193.msg198656#msg198656 date=1248462931' Alıntı:
bu su sondajdan mı geliyor.fasulye çok suyu sevmez bir seferinde benim mantar hastalığı olmuş tu?
Bu su dağlara yağan yağmur bı derede toplanıyo kanal sayesın tarlanın başına kadar gelıyo busene yağmur bol barajı acmadılar gecen sene barajı kulanıyoduk bu zamanlar..fasulye cıceğe bındımı haftalık suvarman lazım yoksa cıcek dokuyo verım alamıyosun durumuna bağlı fasulye yeşılse suya ıhtıyacı yok ama kararmışsa su vermen lazım.
nailyetek link=topic=24193.msg198659#msg198659 date=1248463604' Alıntı:
Maşallah suyun içinde yüzüyo fasulyeler...hasatı biraz zor oluyor diye biliyorum..ama şu anki görüntü güzel..
hasadı zor harman yapıyosun harman serıyosun fasulyeyı. dırek patosa vuramıyon pıs cıkıyo yeşıl cıkıyo ama harman serıp cığnıyıp kurusunu alıp gerı kalan kuru sapı serıp kurutuyoz ondan sora son mahsulu alıyosun.. ben ekmıyomda babam işte herse ne 1 tarla ekıyo yoksa zahmetıne değmıyo para etmıyo
sezer link=topic=24193.msg198771#msg198771 date=1248501314' Alıntı:
bereketlı olsun fasulye ler masallahı varda neden oyle duzensız bı sekılde ekılmıs gıbı duruyor ellemı ektınız... bı ıs yaparken tarlanın ortasında ıs donusu donerken tarlanın basındakı traktorune bakmak kadar guzel bısı varmıdır acaba...td65d yakısıklı cıkmıs tarla basında...
Ekımı gurbe serpme makınasıyla ektık elle zor oluyo..YORUMLARINIZ ICIN TEŞEKURLER..

yanlız adam link=topic=24193.msg213589#msg213589 date=1252660056' Alıntı:
fotoğraf makinasının tarihine bakılırsa bu masül 3 sene öncesine ait nasıl iyi masül vermişmiydi kardeşim
evet baya eski ama bu senede aynı tarla aynı sistem aynı mahsul ama verim biras düştü 3 sene önce dönümde 1100 kilo aldım bu sen 900 kilo hatta altta reklamı var nero tarımdan hasan abi çekmişti galiba